Rada


Srážky ze mzdy

1. 6. 2017

Dotaz diváka: V dohodě o provedení práce jsem našel ustanovení, že zaměstnavatel má právo strhávat mi zápočtem jakoukoli částku z výplaty, v případě, že mu budu dlužit. Je to zákonné?

Autor reportáže: Pavel Říčka


Kuponová knížka

24. 5. 2017

Dotaz diváka: Našla jsem doma kuponovou knížku. Co s ní? Středisko cenných papírů bylo zrušeno. Kdo mi řekne, jestli má knížka nějakou cenu?

Autor reportáže: Petr Konečný


Věcné břemeno

22. 5. 2017

Dotaz diváka: Naše obec plánuje výstavbu obecní kanalizace. Žádá nás o povolení umístit kanalizační jímku na náš pozemek a tím na něj uvalit věcné břemeno v podstatě navždy. Jak v tomto případě postupovat při žádosti o odškodnění?

Autor reportáže: Matěj Dvořák


Odpad

18. 5. 2017

Dotaz diváka: Když něco vyhodím do popelnice, kdo je vlastníkem odpadu? Mohu si z popelnice naopak něco beztrestně vzít, nebo je to krádež?

Autor reportáže: Pavel Říčka


Poškození při opravě

15. 5. 2017

Dotaz diváka: Rozbil se mi tablet, v servisu mi ho opravili, ale při předání jsem si všiml, že je poškrábaný. Mám nárok na náhradu škody?

Autor reportáže: Petr Konečný


Náhrada škody

3. 5. 2017

Dotaz diváka: Syn ve školce upadl a zlomil si ruku. Když jsem po školce chtěl odškodnění, řekli mi, že se mám obrátit přímo na pojišťovnu. Je to správný postup?

Autor reportáže: Pavel Říčka


Odvody sociálního a zdravotního pojištění

26. 4. 2017

Dotaz diváka: Zjistil jsem, že mě nový zaměstnavatel nepřihlásil u zdravotní pojišťovny u správy sociálního zabezpečení, takže neplatí odvody. Co mi hrozí?

Autor reportáže: Šárka Polanská


Náhradní díly

19. 4. 2017

Dotaz diváka: Před třemi lety jsem si koupil drahý televizor. Už není v záruce. Když jsem ho chtěl nechat opravit, řekli mi v servisu, že náhradní díly už nejsou. Do kdy musí výrobce, nebo prodejce zajistit náhradní díly?

Autor reportáže: Pavel Říčka


Podání stížnosti ČOI

10. 4. 2017

Dotaz diváka: Zaplatil jsem v e-shopu kameru do auta a čekal na zboží. To ale nedorazilo. Když jsem prodejce kontaktoval, přestal komunikovat. Do kdy musím kontaktovat Českou obchodní inspekci?

Autor reportáže: Marek Pavlovský


Průtahy v řízení

6. 4. 2017

Dotaz diváka: Už dva a půl roku čekám na rozsudek soudu ohledně výživného na moji nezletilou dceru. Za poslední rok žádné řízení neproběhlo. Mohu se proti takovému postupu soudu nějak bránit?

Autor reportáže: Šárka Polanská


Vyhledávání v archivu reportáží