Rada


Délka vyživovací povinnosti

27. 9. 2017

Dotaz diváka: Jsem rozvedený a platím alimenty na svoji dceru. Dcera studuje už druhou vysokou školu. Jsem povinen platit výživné, když už jednu školu dostudovala? A je pravda, že se výživné platí maximálně do 26 let věku dítěte?

Autor reportáže: Marek Pavlovský


Protikuřácký zákon

25. 9. 2017

Dotaz diváka: Chtěla jsem jít na brigádu do restaurace, ale nevzali mě, protože nejsem plnoletá
a prý nemohu pracovat s alkoholem. Je to pravda?

Autor reportáže: Šárka Polanská


Nárok na odstupné

21. 9. 2017

Dotaz diváka: Jsem v důchodu, ale dosud pracuji, mám pracovní smlouvu na dobu neurčitou. Pokud by mě zaměstnavatel propustil pro nadbytečnost, mám nárok na odstupné? A v jaké výši

Autor reportáže: Martina Hartmannová


Předávací protokol

20. 9. 2017

Dotaz diváka: Dal jsem auto do servisu. Vrátili mi ho sice opravené, ale s poškozeným sklem. Teď tvrdí, že okno už prasklé bylo, a nechtějí mi škodu nahradit. Co můžu dělat?

Autor reportáže: Pavel Říčka


Platba předem

14. 9. 2017

Dotaz diváka: Přes internetový bazar jsem si objednala zboží a zaplatila dopředu. Od té doby nemám ani zboží, ani peníze. Prodejce přestal komunikovat. Jak mám postupovat?

Autor reportáže: Pavel Říčka


Přepětí

7. 9. 2017

Dotaz diváka: Při odstraňování poruchy dodávky elektřiny mi vznikla škoda. Požadoval jsem po distributorovi náhradu, jednalo se o dvě LED žárovky za 700 korun. Odpověděli mi, že škodu sice uznávají, ale odpovědni za ní ze zákona nejsou. Je to pravda?

Autor reportáže: Petr Konečný


Výpověď z nájmu

6. 9. 2017

Dotaz diváka: Bydlím v podnájmu a ve smlouvě mám tříměsíční výpovědní lhůtu. Chtěla bych se přestěhovat, ale majitel se mnou přestal komunikovat. Jak mám nájem správně ukončit?

Autor reportáže: Matěj Dvořák


Nabídky po telefonu

4. 9. 2017

Dotaz diváka: Jako podnikatel jsem zveřejnil na internetu svůj kontakt. Teď mi neustále někdo telefonuje a nabízí různé zboží a služby. Jak se můžu bránit? Je to vůbec zákonné?

Autor reportáže: Pavel Říčka


Srážky ze mzdy

1. 6. 2017

Dotaz diváka: V dohodě o provedení práce jsem našel ustanovení, že zaměstnavatel má právo strhávat mi zápočtem jakoukoli částku z výplaty, v případě, že mu budu dlužit. Je to zákonné?

Autor reportáže: Pavel Říčka


Kuponová knížka

24. 5. 2017

Dotaz diváka: Našla jsem doma kuponovou knížku. Co s ní? Středisko cenných papírů bylo zrušeno. Kdo mi řekne, jestli má knížka nějakou cenu?

Autor reportáže: Petr Konečný


Vyhledávání v archivu reportáží