Rada


Skryté vady

25. 1. 2018

Dotaz diváka: Koupil jsem starší dům a pomalu zjišťuji, jaké vady má, a které mi prodávající zamlčel. Do kdy můžu skryté vady reklamovat?

Autor reportáže: Martina Hartmannová


Práce přesčas

24. 1. 2018

Dotaz diváka: Chystám se podepsat novou pracovní smlouvy a rád bych věděl, jak je to s prací přesčas. Musí být uvedena ve smlouvě, a je nějakým způsobem omezena délka přesčasů?

Autor reportáže: Marek Pavlovský


Práce ve svátky

23. 1. 2018

Dotaz diváka: Kdy může zaměstnavatel nařídit práci ve státní svátek?

Autor reportáže: Matěj Dvořák


Platidla

22. 1. 2018

Dotaz diváka: Nakupoval jsem v malém obchodě s potravinami a platil jsem kartou. Prodavačka z nákupu ale vybrala cigarety, ty prý musím zaplatit hotově, jinak mi je neprodá. Má obchodník právo odmítnout platbu kartou za nějaké konkrétní zboží?

Autor reportáže: Pavel Říčka


Majetkové vypořádání

18. 1. 2018

Dotaz diváka: Rodiče se rozvedli už dávno, ale po rozvodu neproběhlo majetkové vyrovnání. V jejich společném domě bydlíme s maminkou dodnes, otec se o dům nikdy nestaral a neměl o něj zájem, ale nyní požaduje polovinu hodnoty domu.

Autor reportáže: Šárka Polanská


Platba kartou

17. 1. 2018

Dotaz diváka: Zemřel mi manžel. Společné peníze jsme měli na jeho účtu v bance, na jeho jméno je i platební karta, kterou jsme oba používali. Můžu teď kartu dál používat a platit s ní?

Autor reportáže: Marek Pavlovský


Prodloužená záruka

15. 1. 2018

Dotaz diváka: Před pár lety jsem koupil garážová vrata a k dvouleté záruce mi poskytli ještě pětiletou na pohon vrat. Když se pohon pokazil, reklamaci mi zamítli, protože jsem si neobjednával pravidelné servisní prohlídky. Že ale musím toto plnit, mi neřekli, a není to ani v záručních podmínkách. Mám na prodlouženou záruku nárok?

Autor reportáže: Pavel Říčka


Platnost stavebního povolení

11. 1. 2018

Dotaz diváka: Dostal jsem stavební povolení na stavbu domu, ale vypadá to, že nebudu mít dostatek peněz, a tak budu muset stavbu odložit. Jak dlouho stavební povolení platí?

Autor reportáže: Matěj Dvořák


Předkupní právo

10. 1. 2018

Dotaz diváka: Před léty jsem zdědil polovinu domu, ve které také bydlím. Druhý spoluvlastník dům neužívá a chce ho prodat třetí osobě. Můžu tomu zabránit? Chtěl bych druhou polovinu koupit.

Autor reportáže: Martina Hartmannová


Soudní poplatky

7. 12. 2017

Dotaz diváka: Půjčila jsem známému peníze, a protože mi je nevrátil, chci podat žalobu k soudu. Jak vysoké poplatky se u soudu platí a od čeho se jejich výše odvíjí? A jsou soudní poplatky stejné i v případě opravných prostředků, v případě, že bych nebyla spokojena s rozhodnutím soudu?

Autor reportáže: Šárka Polanská


Vyhledávání v archivu reportáží