Rada


Nesouhlas s výpovědí

30. 3. 2017

Dotaz diváka: Zaměstnavatel mi dal výpověď pro údajné opakované porušování povinností. Podle mě je ale výpověď neoprávněná. Jak se můžu bránit?

Autor reportáže: Martina Hartmannová


Výpověď

29. 3. 2017

Dotaz diváka: Pracovala jsem na pozici laborantky a řidiče. Protože práci laborantky už ze zdravotních důvodů nemohu vykonávat, dostala jsem výpověď. Je ale taková výpověď platná, když práci řidiče vykonávat můžu?

Autor reportáže: Marek Pavlovský


Neplatné ukončení pracovního poměru

28. 3. 2017

Dotaz diváka: Jsem na rodičovské dovolené. Můj zaměstnavatel ukončil činnost v provozovně, kde jsem pracovala. Znamená to, že může ukončit i můj pracovní poměr?

Autor reportáže: Pavel Říčka


Exekuce

23. 3. 2017

Dotaz diváka: Vlastním dům, ve které mají moji rodiče zřízené věcné břemeno a v domě bydlí. Zjistil jsem, že jsou zadluženi a mají několik exekucí. Může se exekuce dotknout i mého majetku?

Autor reportáže: Matěj Dvořák


Nepřevzetí zboží

22. 3. 2017

Dotaz diváka: Objednal jsem si na internetu zboží na dobírku, měl jsem ale nečekané výlohy a zásilku jsem si na poště nevyzvedl. Je pravda, že nevyzvednutím zboží se smlouva automaticky ruší?

Autor reportáže: Matěj Dvořák


Prodej nezletilému

16. 3. 2017

Dotaz diváka: Mám kupce na motorku, není ale plnoletý. Bude taková kupní smlouva vůbec platná?

Autor reportáže: Pavel Říčka


Bezdůvodné obohacení

9. 3. 2017

Dotaz diváka: Řemeslník mi opravoval dům, neměli jsme předem smlouvu, ale po skončení mi práci vyúčtoval a já zaplatil. Zjistil jsem, že si naúčtoval peníze i za práci, kterou neprovedl. Co můžu dělat?

Autor reportáže: Martina Hartmannová


Reklamace zájezdu

8. 3. 2017

Dotaz diváka: Byl jsem na dovolené s cestovní kanceláří a chci zájezd reklamovat. Existuje nějaká lhůta, do kdy musím cestovku kontaktovat?

Autor reportáže: Šárka Polanská


Náklady na odstranění vady

6. 3. 2017

Dotaz diváka: Bydlím v nájemním bytě. Když se v něm objevily krysy, zavolala jsem deratizátora. S účtenkou za provedenou deratizaci jsem šla za majitelem domu, ale ten mi ji odmítl proplatit. Prý má svého deratizátora a mého platit odmítá. Může takto postupovat?

Autor reportáže: Matěj Dvořák


Vyplacení pojistky

1. 3. 2017

Dotaz diváka: Komu vyplatí pojišťovna peníze v případě pojistné události? Tomu, kdo pojistku sjednal a platí, nebo majiteli nemovitosti?

Autor reportáže: Pavel Říčka


Vyhledávání v archivu reportáží