Rada


Odvody sociálního a zdravotního pojištění

26. 4. 2017

Dotaz diváka: Zjistil jsem, že mě nový zaměstnavatel nepřihlásil u zdravotní pojišťovny u správy sociálního zabezpečení, takže neplatí odvody. Co mi hrozí?

Autor reportáže: Šárka Polanská


Náhradní díly

19. 4. 2017

Dotaz diváka: Před třemi lety jsem si koupil drahý televizor. Už není v záruce. Když jsem ho chtěl nechat opravit, řekli mi v servisu, že náhradní díly už nejsou. Do kdy musí výrobce, nebo prodejce zajistit náhradní díly?

Autor reportáže: Pavel Říčka


Podání stížnosti ČOI

10. 4. 2017

Dotaz diváka: Zaplatil jsem v e-shopu kameru do auta a čekal na zboží. To ale nedorazilo. Když jsem prodejce kontaktoval, přestal komunikovat. Do kdy musím kontaktovat Českou obchodní inspekci?

Autor reportáže: Marek Pavlovský


Průtahy v řízení

6. 4. 2017

Dotaz diváka: Už dva a půl roku čekám na rozsudek soudu ohledně výživného na moji nezletilou dceru. Za poslední rok žádné řízení neproběhlo. Mohu se proti takovému postupu soudu nějak bránit?

Autor reportáže: Šárka Polanská


Výživné

5. 4. 2017

Dotaz diváka: Bývalý manžel mi dlouhodobě neplatí výživné na děti. Mohu z dlužného výživného požadovat i úroky z prodlení?

Autor reportáže: Marek Pavlovský


Nesouhlas s výpovědí

30. 3. 2017

Dotaz diváka: Zaměstnavatel mi dal výpověď pro údajné opakované porušování povinností. Podle mě je ale výpověď neoprávněná. Jak se můžu bránit?

Autor reportáže: Martina Hartmannová


Výpověď

29. 3. 2017

Dotaz diváka: Pracovala jsem na pozici laborantky a řidiče. Protože práci laborantky už ze zdravotních důvodů nemohu vykonávat, dostala jsem výpověď. Je ale taková výpověď platná, když práci řidiče vykonávat můžu?

Autor reportáže: Marek Pavlovský


Neplatné ukončení pracovního poměru

28. 3. 2017

Dotaz diváka: Jsem na rodičovské dovolené. Můj zaměstnavatel ukončil činnost v provozovně, kde jsem pracovala. Znamená to, že může ukončit i můj pracovní poměr?

Autor reportáže: Pavel Říčka


Exekuce

23. 3. 2017

Dotaz diváka: Vlastním dům, ve které mají moji rodiče zřízené věcné břemeno a v domě bydlí. Zjistil jsem, že jsou zadluženi a mají několik exekucí. Může se exekuce dotknout i mého majetku?

Autor reportáže: Matěj Dvořák


Nepřevzetí zboží

22. 3. 2017

Dotaz diváka: Objednal jsem si na internetu zboží na dobírku, měl jsem ale nečekané výlohy a zásilku jsem si na poště nevyzvedl. Je pravda, že nevyzvednutím zboží se smlouva automaticky ruší?

Autor reportáže: Matěj Dvořák


Vyhledávání v archivu reportáží