Rada


Datová schránka

26. 4. 2018

Dotaz diváka: Jsem OSVČ a zřídil jsem si datovou schránku, kterou vůbec nepoužívám. Dnes mne kontaktovali z finančního úřadu s tím, že mám zaplatit 12 tisíc korun pokutu za to, že jsem podal daňové přiznání za poslední dva roky osobně v papírové formě a ne prostřednictvím datové schránky. Je to v pořádku?

Autor reportáže: Marek Pavlovský


Konkurenční doložka

23. 4. 2018

Dotaz diváka: Pracuji jako osoba samostatně výdělečně činná a v mandátní smlouvě mám zahrnutou konkurenční doložku. Kvůli šikaně chci z firmy, pro kterou pracuji, odejít, ale hrozí mi vysoká pokuta, kdybych vykonával stejnou práci u konkurence. Dá se proti tomu něco dělat?

Autor reportáže: Petr Konečný


Provádění kontroly

18. 4. 2018

Dotaz diváka: Jsem na nemocenské. Vím, že mohu být zkontrolován, jestli dodržuji stanovený režim na místě, které jsem lékaři uvedl. Nevím ale, kdo všechno může takovou kontrolu provádět.

Autor reportáže: Šárka Polanská


Záloha

16. 4. 2018

Dotaz diváka: Chci si nechat vyrobit a nainstalovat nová okna. Může po mně zhotovitel chtít zaplatit zálohu na cenu díla?

Autor reportáže: Martina Hartmannová


Výstavba parkoviště

11. 4. 2018

Dotaz diváka: Dozvěděl jsem se, že naše obec chce zrušit park a na jeho místě postavit parkoviště. Jak proti tomu může běžný občan bojovat?

Autor reportáže: Matěj Dvořák


Smlouva o povinném ručení

9. 4. 2018

Dotaz diváka: Prodal jsem automobil, ale kupující ho na sebe v registru vozidel stále nepřepsal. Potřebuji ukončit smlouvu o povinném ručení, ale nevím jak, když je vozidlo psáno v registru vozidel stále na mě a kupující nespolupracuje a nedá se s ním spojit.

Autor reportáže: Martina Hartmannová


Výpověď pojistné smlouvy

5. 4. 2018

Dotaz diváka: Před čtyřmi lety jsem uzavřel smlouvu na pojištění domácnosti. Teď mi pojišťovna smlouvu vypověděla. Důvod byl ten, že už mi vyplatili tři pojistné události. Může pojišťovna takto postupovat?

Autor reportáže: Matěj Dvořák


Zápis v katastru

29. 3. 2018

Dotaz diváka: Koupili jsme si byt. V době podpisu smlouvy byl prodávající zapsán v katastru nemovitostí jako vlastník. Teď se ukazuje, že v době podpisu naší kupní smlouvy už prý majitelem bytu nebyl, protože předchozí kupní smlouva měla zaniknout odstoupením. Můžeme teď o byt přijít?

Autor reportáže: Marek Pavlovský


Darování a daně

28. 3. 2018

Dotaz diváka: Slyšel jsem, že se darovací daň neplatí. Na finančním úřadě mi ale sdělili, že daň platit budu, jak to tedy je?

Autor reportáže: Petr Konečný


Advokáti

22. 3. 2018

Dotaz diváka: Narazil jsem na člověka, který se vydával za advokáta. Hrozí mu za to nějaký postih?

Autor reportáže: Martina Hartmannová


Vyhledávání v archivu reportáží