Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Změny ve sbírkách Národní galerie

Salmovský palác na Hradčanském náměstí se k prvnímu říjnu uzavře. Místo sbírky devatenáctého století tam Národní galerie představí novou expozici současného umění ze soukromé sbírky TBA21.

Nová expozice současného umění

Víc o kolekci současného umění, která je známá pod označením TBA21, nám řekl ředitel Národní galerie Jiří Fajt.

Hudební produkce Sázavafestu

Začíná jeden z tradičních hudebních festivalů - Sázavafest. Ve třech dnech vystoupí mimo jiné někdejší zpěvák Modern Talking Thomas Anders, z českých hudebníků pak Vojtěch Dyk a B-side band, Václav Neckář, nebo David Koller.

V Pardubicích začal festival Pernštejnlove

V Pardubicích začal druhý ročník festivalu amatérských divadel PERNŠTEJNLOVE.

Varhaníci se sjeli do Prahy

Americký varhaník James Kibbie zahájil 22. ročník mezinárodního varhanního festivalu. Vysokoškolský profesor do Česka přijel už po několikáté - v roce 1979 vyhrál interpretační soutěž Pražského jara.

Spolupráce Paula McCartneyho a FooFighters

Paul McCartney se bude podílet na novém albu kapely FooFighters. V jedné ze skladeb si zahraje na baskytaru. Druhého slibovaného hosta rockeři zatím tají, mělo by jít o popovou zpěvačku nebo zpěváka.

Philippe Grandrieux v Uherském Hradišti

Letní filmová škola v Uherském Hradišti se blíží do finále. Jako jeden z posledních zahraničních hostů se představí Philippe Grandrieux. Francouzský režisér osobně uvede snímek Nový život - který staví na obrazovém sdělení beze slov.

8 hlav šílenství v Uherském Hradišti

Už za pár minut večer představí v Uherském Hradišti svůj nový snímek taky režisérka Marta Nováková. Drama 8 hlav šílenství vypráví skutečný příběh ruské básnířky Anny Barkovové, kterou sovětský režim odsoudil za její tvorbu na 22 let v gulazích.

Příběh ze sovětských gulagů

Rozhovor s režisérkou Martou Novákovou.

Český orchestr na turné s Bocellim

Český národní symfonický orchestr už zítra zahájí svoje evropské turné s hvězdných tenoristou Andreou Bocellim. Poprvé společně vystoupí v toskánském městě Lajatico, ze kterého italský pěvec pochází.

Úřednicke peklo v nové pohádce

Čertí brko - nová původní pohádka, kterou točí režisér Marek Najbrt. V jedné z hlavních rolí se představí Jan Cina. A do pekelného prostředí se víc než 30 let po filmu s Čerty nejsou žerty vrací taky Ondřej Vetchý. Tentokrát hraje Lucifera.

Nové album Randyho Newmana

Randy Newman vydal po devíti letech novou desku. Americký hudebník a skladatel oceněný dvěma Oskary je známý svými satirickými texty, které nechybí na tomto albu s názvem Dark Matter - takhle zní třeba jeho vyznání prezidentu Putinovi.

Přehrát vše
Stopáž18 minut
Rok výroby 2017
 L ST AD HD