Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Zdravotnictví jako koaliční problém

ODS chce, aby lidé dávali do systému víc ze svých peněz, TOP 09 je proti. A spory se vedou i o zákaz kouření v restauracích nebo přeměnu nemocnic.

Kontroly na silnicích během Velikonoc

Situaci v dopravě komplikuje nekončící zimní počasí. Začátek prodlouženého velikonočního víkendu ale doprovázely kilometrové kolony, desítky drobných nehod a masivní kontroly řidičů.

KLDR nařídila bojovou pohotovost

Raketové jednotky Severní Koreje míří na americké vojenské základny v Tichomoří.

Vyúčtování prezidentských kampaní

Účetnictví všech prezidentských kandidátů už leží v Senátu. Jako poslední ho horní komoře odevzdal prezident Miloš Zeman.

Pátrání po českém podnikateli v Francii

Policie zadržela čtyři podezřelé v souvislosti s únosem pražského podnikatele Petra Vlacha. Zmizel před třemi týdny v jihofrancouzské Nice. Podle tamní policie ho na letišti čekal Čech, se kterým odjel autem.

Velký pátek ve Vatikánu

Papež František před svým zvolením ostře kritizoval církev za její sebestřednost. Jeho plamenný projev před kardinály teď zveřejnil havanský arcibiskup.

Arbitráž proti VZP

Vlastníci pražského protonového centra pro léčbu rakoviny vyvolali arbitráž proti VZP. Důvodem je fakt, že největší česká pojišťovna odmítá plnit smlouvu uzavřenou před zhruba 7 lety.

Modré přilby mohou útočit v Kongu

Zvláštní jednotka čítající až 3 tisíce vojáků bude moct v Demokratické republice Kongo v případě potřeby sama zaútočit na povstalce. Ti hlavně na východě země působí problémy už skoro 20 let.

Klienti zkrachovalých cestovních kanceláří mohou získat zpět své peníze

Průlomový verdikt tento týden vynesl Obvodní soud pro Prahu 2.

České domácnosti se méně zadlužují

Zadlužení tuzemských domácností v únoru meziměsíčně kleslo skoro o 740 milionů. Bankám a finančním institucím lidé dlužili bilion a téměř dvě stě miliard.

Otravy metylalkoholem během Velikonoc

Po dnešní otravě metanolem znovu Ministerstvo zdravotnictví apeluje, ať je každý v požívání alkoholu opatrný.

Syndrom periodické horečky

Vysoké teploty, které nemají s anginou ani chřipkou nic společného. Přesto se u dětí i několik let opakují a během dospívání pak samy odezní.

Kolik utrácíme za drogerii?

V loňském roce utratili Češi za drogerii téměř 40 miliard korun. Tato částka ale zůstává stejná i v době, kdy lidé šetří a své útraty jinak snižují.

Příběh zraněného muže při frenštátském výbuchu

Jeden z těžce zraněných při frenštátské výbuchu byl dnes propuštěn z nemocnice. Jiří Tříska tam strávil skoro šest týdnů.

Brutální vražda dívky z Jihlavska

Policisté obvinili dva mladíky z Jihlavy z vraždy patnáctileté dívky. Na soud čekají ve vazbě. Podle kriminalistů, kteří našli tělo dívky na skládce, jde o nezvykle brutální čin.

Severní Korea, Írán a Sýrie znemožnily v OSN přijetí Smlouvy o obchodu se zbraněmi

Na přelomovém dokumentu se přitom pracovalo několik let. Nevládní organizace i vyjednavači zbytku světa doufají, že když se nepodařilo získat jednoznačný souhlas všech 193 zemí, schválí smlouvu nadcházející Valné shromáždění.

45 let vězení pro Veselina Vlahoviče

Někdejší člen bosensko-srbských polovojenských milic dostal za válečné zločiny maximální sazbu 45 let vězení.

Vyšetřování zříceného stropu v Plzni

Za včerejší pád stropních podhledů v plzeňském obchodním centru policie zatím nikoho neobvinila. Stále totiž nemá dost důkazů na to, aby ukázala na konkrétního člověka.

Čeští geologové zkoumají úlomky meteoritu

Čeští geologové jsou prvním zahraničním vědeckým týmem, který si směl nasbírat úlomky čeljabinského meteoritu. Teď ho zkoumají. Zazářil na obloze za ruským Uralem v polovině února.

200 let od narození Giuseppa Verdiho

Národní divadlo oslaví 200. výročí narození italského hudebního velikána Giuseppa Verdiho operou Don Carlo.

Přehrát vše
Stopáž48 minut
Rok výroby 2013
 P ST