Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Francouzské prezidentské volby vyhrál socialista Hollande

Podle prvních odhadů získal přes 52 % hlasů. Víc v živém vstupu z Paříže Petr Zavadil.

Česká právní ofenziva v Karibiku

Podle Ministerstva spravedlnosti je Česko blíž k vydání lidí, kteří se tam schovávají před zákonem. Jde hlavně o Viktora Koženého a Borise Vostrého.

Rozpočet 2013 podle Kalouska

K dosažení 100miliardového schodku je třeba podle ministra financí dalších škrtů.

Oslavy 67. výročí konce války

Válečné hrdiny i oběti si připomněli lidé na řadě míst ČR. V Jenišovicích na Chrudimsku třeba české piloty.

Boj o ruskou ropu

Ministr Kuba chce, aby dohody o dodávkách ruské ropy pro ČR byly na tři roky. Zatím se kontrakty uzavírají jen na několik měsíců. Důvodem jsou neustálé zprávy o tom, že k nám bude ropovodem Družba proudit výrazně menší množství.

Velké ztráty vládních stran v řeckých volbách

Konzervativci a socialisté by nemuseli získat ani třetinu hlasů, výrazně získali i neofašisté. Víc z Atén živě Hana Scharffová.

Stoletý most na elektrické dráze Františka Křižíka v Táboře ustoupil novému

Historické elektrická dráha z Tábora do Bechyně přišla v noci o jeden původní most. Po sto devíti letech služby ho nahradí nová konstrukce. Už byl ve špatném stavu a výměna souvisí i s plánovanou rekonstrukcí silnice pod ním.

Protiputinovská demonstrace v Moskvě

V předvečer Putinovy inaugurace prošel v Moskvě průvod demonstrantů. Po odchýlení se z dohodnuté trasy se střetli s policií.

Právní bitva o Vlastimila Rampulu

Nejvyšší správní soud má všechny podklady k rozhodnutí o kasační stížnosti ministerstva spravedlnosti. Případ bude možná i veřejně projednán.

Půlstoletí s Rolling Stones

Historii legendární kapely připomíná i výstava fotografií v New Yorku. Začíná tak série podobných akcí, které chce podpořit i sama skupina - velkolepým turné plánovaným na příští rok.

Bezpečné branky poprvé na Vysočině

Kraj Vysočina za ně zaplatil dva miliony. Připojil se tak k projektu fotbalové asociace, který má snížit rizika pro děti.

Česko zapomíná na vojáky z dnešní Zakarpatské Ukrajiny

Ve sboru generála Svobody jich Československo osvobozovalo na 8 tisíc, skoro 200 z nich stále žije, od České republiky ale neviděli ani korunu.

Cyklista na velocipedu jede po trase Závodu míru

Antonín Mittelbach tak chce připomenout kdysi slavný závod, který definitivně zanikl před pěti lety.

Zločin pod cizí identitou

Podvodníci stále víc zneužívají cizí osobní údaje, ke kterým se můžou dostat z běžně dostupných databází. Nejčastěji se takto zakládají internetové obchody. ČT natáčela s jedním takovým postiženým.

Jak rostou rostliny

Čeští vědci odhalili mechanismus, jak rostliny pracují s růstovým hormonem auxinem. Jejich práci otiskl prestižní magazín Nature.

Přehrát vše
Stopáž44 minut
Rok výroby 2012
 P ST