Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Historický verdikt nad liberijským exprezidentem

Někdejší liberijský diktátor trestu neunikne. Zvláštní mezinárodní tribunál v Haagu ho uznal vinným. Napomáhal povstalcům a podněcoval je za války v Sieře Leone k válečným zločinům.

Podrobnosti soudu s Charlesem Taylorem

Živý vstup Evy Hrnčířové.

Spor mezi Petrem Lessym a Janem Kubicem

Domluvte se, nebo oba odejděte - k tomu vyzývají zástupci policejních odborů ministra vnitra Jana Kubiceho a policejního prezidenta Petra Lessyho.

Zákonodárcům zůstane doživotní imunita

Senát zamítl zrušení doživotní imunity zákonodárců. Návrh nepodpořila potřebná třípětinová většina.

Plzeň se zadluží - kvůli novému depu

Město Plzeň se riskantně zadluží na 29 let. Tak dlouho totiž bude radnice splácet plzeňské škodovce 12 miliard korun za nové depo pro autobusy a trolejbusy městské hromadné dopravy.

Čínské investice v Evropě

10 miliard dolarů - v přepočtu tedy přes 180 miliard korun. Tolik peněz chtějí čínské firmy utratit za projekty ve střední a východní Evropě.

Tresty v kauze loupeže století

Pražský vrchní soud dnes potvrdil devítileté tresty pro Františka Procházku a Milana Čermáka za krádež víc než pěti set milionů z budovy bezpečnostní agentury G4S.

Protest proti A. Breivikovi

Norové se po svém vypořádávají s traumatem domácího terorismu. Desítky tisíc Norů přišly zazpívat píseň, o které Breivik prohlásil, že ji nenávidí.

Výbuch v syrském Hamá

Mohutný výbuch v syrském městě Hamá podle povstalců zabil nejmíň 70 lidí včetně žen a dětí.

Začal AniFest

V Teplicích začal jedenáctý ročník festivalu animovaného filmu AniFest. Hlavním tématem přehlídky, které se účastní tvůrci z 66 zemí, jsou loutky ve filmu.

Mimořádná schůze - kolik poslanců podpoří vládu?

Posledních 15 hodin chybí do mimořádné schůze, na které se má rozhodovat o osudu vlády Petra Nečase. Jednání mezi poslanci obou táborů, tedy těch podporujících vládu, ale i opozičních, gradují.

Vyznamenání pro ostravské veterány

Český prezident Václav Klaus ocenil při návštěvě Moravskoslezského kraje sedm veteránů, kteří bojovali v druhé světové válce.

Teplo vylákalo motorkáře

Policisté jako každý rok nedočkavce varují před zbytečným hazardem. Ve statistikách s příchodem jara roste počet vážných dopravních nehod.

Hitlerova sbírka umění

Umělecká díla ze soukromé sbírky Adolfa Hitlera opouštějí úkryt. Sochy hodlá vystavit například Alšova jihočeská galerie. Před čtyřmi lety je z hlubockého parku galeristé odvezli, teď pro ně hledají místo.

Údajný boss ruské mafie osvobozen

Městský soud v Praze znovu osvobodil Andranika Soghojana - údajného bosse ruskojazyčné mafie. Čelil obvinění, že si objednal vraždu arménského podnikatele.

Letní počasí o víkendu

Víkendové teploty se vyšplhají až ke třiceti stupňům. Na mnoha místech by tak mohly padnout dlouhodobé rekordy.

Benzin a nafta zlevňují

Lidé teď hledají hlavně čerpací stanice, kde natankují co nejlevněji. Velkým hráčům proto klesá obrat. Často tak musejí jít s cenou dolů.

Ministerstvo obrany omezí misi v Afghánistánu

V roce 2014 má být v Afghánistánu už jenom 150 českých vojáků. Takový je plán Ministerstva obrany.

Ukrajinský sarkofág nad Černobylem

Na projekt přispívá dalších 20 zemí. Čtvrtý reaktor explodoval před 26 lety. 31 lidí zemřelo na místě, tisíce dalších na choroby z ozáření.

Češi v Metropolitní opeře

Do proslulé opery v New Yorku se po víc než desetiletí vrací například zhudebněná Věc Makropulos.

Nová vysoká škola v Ostravě

Do moravskoslezské metropole se stěhuje soukromá Vysoká škola Karla Engliše z Brna. Do pronájmu získala od krajského úřadu budovu v Přívoze a s výukou začne už od příštího akademického roku.

Boj o aleje na Křivoklátsku

Starosta obce Žebrák si s ochranou životního prostředí příliš hlavu neláme. Nechal vykácet 177 stromů kolem potoka v centru obce. Příroda musela ustoupit stavbě protipovodňové zdi.

Černá stavba v Pardubicích

Načerno postavená vila v Pardubicích se zbourá. Radní odmítli vyjít vstříc tamnímu podnikateli Miloši Holečkovi, který chtěl, aby změnili územní plán.

Čokolády obstály v testu

Potravinářská komora provedla podrobný test hořkých čokolád - všechny vzorky laboratorními testy prošly. Narozdíl třeba od salámů, mléčných výrobků či rybích prstů. Přesto se může spotřebitel snadno napálit.

Přehrát vše
Stopáž48 minut
Rok výroby 2012
 P ST