Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Nejostřeji sledovaný soudní spor v Česku skončil

Řada otázek, třeba o budoucnosti Víta Bárty, Jaroslava Škárky, ale i celých Věcí veřejných zůstává.

Mrtví na kolejích

V Česku přibývá lidí, které srazí vlak - mimo přejezd nebo nástupiště. Za minulý rok jich tak zemřelo 224.

Skandál Tajné služby USA

Tajná služba Spojených států čelí skandálu. Z prezidentského kongresu v kolumbijské Cartageně odvolala tým dvanácti agentů poté, co jednoho z nich přistihli s prostitutkou.

KLDR po neúspěšném startu rakety

Podle jihokorejské rozvědky přišel páteční neúspěšný start rakety Severní Koreu na 850 milionů dolarů. Za ně by mohl Pchjongjang získat dost jídla pro 80 procent Severokorejců na celý rok.

Hokejové Brno

Živý vstup Hedviky Dědkové.

Pirátská konference

V Praze zasedá Pirátská internacionála, která sdružuje desítky Pirátských stran z celého světa. Podle organizátorů je pražská konference největší pirátskou akcí v historii.

Sloučení berlínských letišť

Během jediné noci se přesunou obě současná letiště Tegel a Schönefeld. Novým terminálem Berlína se stane mezinárodní letiště Williho Brandta. Noc nocí, jak Němci stěhování pokřtili, proběhne mezi druhým a třetím červnem.

Kdy vyměnit gumy

Stále víc řidičů si přes léto nechává na autě zimní pneumatiky. Někteří na nich jezdí po celý rok, jiní je chtějí přes léto pouze dojezdit .

Demonstrace v Astrachani

Aktivisté z celého Ruska se sjíždí do Astrachaně, aby podpořili protest tamního opozičního kandidáta na starostu. Ten tvrdí, že ho vládní strana Jednotné Rusko podvodem připravila o vítězství v místních volbách.

Sýrie: armáda opět ostřelovala

Syrská armáda v noci ostřelovala dvě čtvrti v povstaleckém městě Homs. Poprvé od vyhlášení příměří tak znovu sáhla k dělostřelecké palbě.

Vzpomínky na válečné hrdiny

V Hostišové na Zlínsku si lidé v noci na dnešek připomněli úspěšnou výsadkovou skupiny Clay - Eva. Ve Srubci, Boršově a Záluží u Českých Budějovic zase uctili památku tří amerických pilotů sestřelených v polovině dubna 1945.

Ceny TýTý

Živý vstup Petry Schubertové.

Ostrý den passatů

20 nových policejních passatů, které doplnili stávají 15členou flotilu už má za sebou první ostrý týden. Minimálně jedno auto je v každém kraji a jezdí především na tzv. jedničkách.

Život s autistou

V Česku se s touto diagnózou ročně narodí 200 dětí. Celosvětově se jejich počet stále zvyšuje. Podle odborníků navíc chybí osvěta. ČT natáčela ve dvou rodinách, které s nemocí svého dítěte bojují.

Kubánci si letos poprvé užili Velký pátek jako volný den

Je to další krok vlády od přísně komunistické linie. Na druhou stranu ale pokračují zásahy proti opozici.

Jednání o íránském jádru

Po 15měsíční přestávce se v tureckém Istanbulu konalo další kolo rozhovorů o íránském jaderném programu. Všichni zúčastnění si schůzku oproti minulosti pochvalovali.

Taneční

V tanečních školách letošní sezona sotva skončila a už se otevírají zápisy na tu další. Zájem naučit se alespoň základní kroky společenských tanců mají desítky tisíc středoškoláků.

Kühnuv dětský sbor

Kühnuv dětský sbor slaví 80. let od svého založení. Jeden z nejprestižnějších sborů si získal uznání i v zahraničí.

Přehrát vše
Stopáž44 minut
Rok výroby 2012
 P ST