Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Odbory bojují za uzákonění platů lékařů

Od roku 2013 uzákonit růst lékařských platů - požadavek odborářů. Ti po letošních zkušenostech nevěří, že ministr Heger opravdu zajistí víc peněz, které slíbil před rokem po akci Děkujeme, odcházíme.

Topení v domácnostech: pravidelné nebo přepadové kontroly?

Revize kotlů na tuhá paliva – jednou za dva roky – podle některých starostů nepostačí k tomu, aby se líp dýchalo. Chtěli by, aby kontroloři mohli nahlížet do kamen právě ve chvíli, kdy se z komína šíří hustý kouř a zápach.

Předdůchod bude výhodnější než předčasná penze

Možnost jít do předdůchodu ať mají všichni zaměstnanci, nejen ti v nebezpečných a těžkých profesích, shodla se tripartita. Podmínky budou výhodnější než u klasické předčasné penze.

Czech Pointům hrozí vypnutí

Ministerstvo vnitra už téměř dva měsíce neplatí za správu Czech Pointů, na nichž lidé můžou získat různé dokumenty.

Ceny pohonných hmot na nových maximech

Češi tankují nejdražší benzin a naftu v historii. Podle údajů společnosti CCS stojí litr Naturalu 95 v průměru 36 korun 16 haléřů. Nafta je ještě zhruba o 50 haléřů dražší.

Einsteinova teorie relativity zůstává platná

Vědci z CERNu na podzim oznámili objev částic, které popírají teorii relativity. Teď couvli o krok zpět: tvrdí, že výsledky pokusu mohl zmanipulovat uvolněný kabel.

Česká ekonomika nemá dobré vyhlídky

Česká ekonomika se jako jediná země v regionu v letošním roce nedočká růstu. Tvrdí to nová předpověď Evropské komise. Hospodářství celé eurozóny se má dokonce propadnout do recese.

Zastupitelé ve Žďírci u Jihlavy rozhodují o uložení ostatků těl Němců na místním hřbitově

Názor občanů zjišťovala obec v anketě. Výsledky zveřejní starosta Žďírce před hlasováním zastupitelů.

Putin: bývalý a budoucí ruský prezident

ČT natáčela v Petrohradu a jeho okolí. Města, ze kterého Vladimir Putin pochází a které je teď centrem protiputinovských protestů.

Británie zažívá skandál kolem potratů

Nejčtenější britský seriózní deník Daily Telegraph zveřejnil tajné videonahrávky, ze kterých vyplývá, že lékaři provádějí interrupce i na přání těch rodičů, kteří nechtějí mít dívku nebo naopak chlapce.

Dražší dopisy kvůli konkurenci?

Česká pošta ztratí příští rok monopol na doručování dopisů. To může tuto službu paradoxně zdražit. Roznáška se podle propočtů konkurence vyplatí jen v šesti největších městech. Státní firma ji ale bude muset zajistit i na těžko dostupných místech.

V Praze se rozdávaly vědecké ceny Česká naděje 2011

V soutěži o nejlepší práci vědců do 35 let si hlavní cenu a odměnu 4000 eur odnesl biochemik Petr Cígler za objevení nového typu krystalické nanočástice.

Přehlížely ČD problémy s brzdami?

Opakované a vážné problémy s brzadmi objevila ČT na nejstrmější tuzemské železnici mezi Tanvaldem a Harrachovem. I po hlášení prvních problémů nechaly ČD stejné vlaky jezdit ještě měsíc.

Bábovkami proti kriminalizaci umění

Kontroverzní umělec Roman Týc má zítra nastoupit měsíční vězení. Za to, že před 5 lety vyměnil skla na semaforech a odmítl zaplatit 60tisícovou pokutu. Na jeho podporu se postavilo přes 1000 lidí.

Dražší paliva, víc krádeží

Rekordní ceny pohonných hmot nepříjemně dopadají na autodopravce i jinak. Vyšším počtem krádeží z kamionů a stavebních strojů.

Bílina nechce nové autobusy

Lidem vadí, že nový dopravce nasadil minibusy, které nepoberou všechny cestující na zastávkách. Navíc se do nových vozů vejde jen jeden kočárek, nebo vozík.

Dvojí metr úředníků na sněžné rolby

V registru sněžných vozidel je zmatek. Dokonce ani Ministerstvo dopravy přesně neví, jakými pravidly se mají jejich majitelé řídit.

16letý nevidomý klavírista hraje s Janáčkovou filharmonií

Adam Blažek. Na klavír hraje deset let a už odmala sní o koncertu s profesionály.

Přehrát vše
Stopáž42 minut
Rok výroby 2012
 P ST