Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Porodnice a masivní odchod lékařů

Odchody lékařů podle zástupců 6 pražských pracovnic pravděpodobně ukončí činnost porodnic Nemocnice Na Bulovce i Thomayerově nemocnici. Problémy hlásí i kraje.

Srovnávací testy žáků 6. a 9. tříd

Společnost SCIO prověřovala znalosti českého jazyka, matematiky nebo angličtiny. Žáci víceletých gymnázií byli podstatně lepší než jejich vrstevníci ze ZŠ. Kraje i ministerstvo přesto uvažují, že počet míst v nich sníží.

Místo reformy interní boje

Nečekaný vývoj nabrala kauza plzeňských práv. Místo stabilizace a pokračování reforem, které škole doporučila Akreditační komise ČR, tam probíhají interní boje mezi novým vedením fakulty a členy bývalého reformního týmu Jiřího Pospíšila.

Obamovo třetí poselství o stavu unie

Americký prezident vyzval spoluobčany, aby si vyhrnuli rukávy, jinak bude budoucnost patřit jiným národům. Apeloval taky na republikány i demokraty v Kongresu, aby začali spolupracovat.

Zastupitel najel při kontrole na strážníka

Zastupitel Pardubic Miloslav Bajer najel autem na strážníka městské policie. Strážník mu chtěl udělit pokutu za špatné parkování.

Kutnohorská kostnice na šikmé ploše

Památka se naklání, experti proto po 178 letech otevřeli kryptu pod ní. Podrobnosti v živém vstupu Lucie Komňacká.

Velké množství padělků v zemi

Jde hlavně o sto a dvouseteurové bankovky. Některé obchodní řetězce je přestaly přijímat.

Pracovní plán vlády ve skluzu

Harmonogram práce, legislativní plán, schválila o měsíc později. Opožďuje se tak mimo jiné i plnění koaličních a volebních slibů.

Egypt v tuniských stopách?

Při protestech zemřeli 4 Egypťané. Do ulic jich přitom vyšly desetitisíce. Na pět stovek z nich skončilo za mřížemi. Demonstranti požadují konec Mubarakova režimu.

Slovensko: Ústavní soud proti vyvlastňování

Soud rozhodl, že stavět dálnice na soukromých pozemcích bez vypořádání s majiteli je protiústavní. Zkomplikuje se už tak složitá stavba dálnice na východ země.

Na severu Čech vznikla první potravinová banka

Potravinová banka, která sídlí v Litoměřicích bude shromažďovat potraviny, kterým už brzy vyprší zárůční lhůta. Rozdělovat je pak bude do azylových domů, dětských center nebo seniorům.

Památník nekomunistického protinacistického odboje

Připomíná lidi, kteří pomáhali atentátníkům na Heydricha, ale i řadu dalších. Celkem je v něm vyrytých 294 jmen.

Přehrát vše
Stopáž30 minut
Rok výroby 2011
 P ST