Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Sportovní svazy chtějí založit novou asociaci

Šéf tenisového svazu Ivo Kaderka a velký kritik ředitele Sazky Aleše Hušáka chce založit konkurenční platformu, která by pro sport sháněla peníze místo ČSTV.

Wikileaks: české výrobky pro íránský jaderný program

České firmy dodaly do Turecka zařízení, které je využitelné pro íránský jaderný program. Před tureckými prostředníky varovaly Česko Spojené státy.

Pojišťovny a smlouvy s lékaři

Čeští doktoři, kteří si chtějí otevřít soukromou praxi, jsou téměř bez šance. Pojišťovny jim totiž nedají smlouvy, protože podle nich je síť ambulancí a ordinací dostatečná.

Drogy jako sběratelské předměty

Vláda zítra projedná strategii, jak zmenšit náskok výrobců, kteří přicházejí se stále novými narkotiky. Seznam zakázaných látek by se měl aktualizovat pružněji.

Jak si správně postěžovat

Vláda by měla vůbec poprvé řešit, jak a na co si mohou lidé stěžovat. Podle návrhu by nově mohl občan za uráživou stížnost dostat i třeba pokutu.

Kontrola pirátů silnic: za 6 hodin 50 přestupků

Dopravní policisté ve Středočeském kraji se zaměřili na piráty silnic. Odhalili celkem padesát přestupků. Nejčastěji šlo o rychlou jízdu, nebezpečné předjíždění nebo telefonování za volantem.

Dálnice D1 stála přes 9 hodin kvůli prasatům

Na 61. kilometru D1 ve směru na Brno se převrátil kamion více než se dvěma sty prasaty. Část zvířat se rozutekla do okolí.

Situace v Tunisku

Živý vstup Pavla Vondry

Problém s dioxiny pokračuje

Podle šéfa Agrární komory není situace pod kontrolou. Česko neví, kolik masa s obsahem dioxinů se k nám dostalo. Komora proto vyzvala masokombináty a jatka, aby vepřové z Německa neodebíraly.

Záplavy a sesuvy půdy v Brazílii

Zemřelo už víc než 650 lidí. Číslo ale není konečné, protože do některých míst se ještě záchranáři nedostali. Vláda na pomoc povolala armádu.

Chu Tin Tchao v USA

Čínský prezident vyráží na ostře sledovanou návštěvu. Má jít o jednu z nejdůležitějších cest čínského vůdce do USA. S prezidentem chce mluvit o politice, financích i zbrojních zakázkách.

Kriminalistický ústav v Praze začal zkoumat DNA ostatků z masového hrobu u Dobronína

Genetici z Kriminalistického ústavu v Praze začali zkoumat ostatky z masového hrobu v lokalitě Budínka u Dobrodína na Jihlavsku.

Výstava Josefa Nálepy

Slavný český sochař vystavuje v Malostranské besedě.

Přehrát vše
Stopáž30 minut
Rok výroby 2011
 P ST