Hory

26. 11. 2017

Hned na úvod vyrazíme do hor. Se skupinou českých turistů budeme stanovat v argentinské části Patagonie. Čeká nás unikátní příroda i drsné klima. Vylezeme spolu na horu Fitz Roy a uvidíme obrovský ledovec Perito Moreno.

videoArgentina: Hory
...
video video

Argentina: Hory

Mapa

Přejít na obsah dílu


Mendoza

16. 7. 2017

Míříme do Jižní Ameriky, na západ Argentiny. U chilských hranic v podhůří And leží Mendoza, hlavní město stejnojmenné provincie. Oproti Buenos Aires je to město mnohem klidnější. Co je typické pro tuto oblast, se dozvíte v následující reportáži.

videoArgentina: Mendoza
...
video video

Argentina: Mendoza

Mapa

Přejít na obsah dílu


Cafayete

11. 9. 2016

Míříme do Argentiny. Tamní příroda návštěvníkům bere dech. Jak uvidíte v reportáži Lindy Kubíkové, Argentina je opravdu krásná. Najdete tu hory, které vypadají jako z jiné planety, projít se po solném jezeře, ano, opravdu projít. A samozřejmě můžete ochutnat i výborné víno.

videoCafayete
...
video video

Cafayete

Mapa

Přejít na obsah dílu


Česká komunita

31. 7. 2016

S Objektivem čas od času navštívíme české komunity v zahraničí. Věděli jste ale, že jedna z nejpočetnějších skupin českých krajanů žije v Argentině? Tamní komunita Čechů či jejich potomků čítá neuvěřitelných 40-50 tisíc. Na jihoamerické krajany často vzpomíná i slavný cestovatel Miroslav Zikmund. Do českého domu v Argentině se vypravil náš spolupracovník Jakub Freiwald.

videoČeská komunita
...
video video

Česká komunita

Mapa

Přejít na obsah dílu


Rallye Dakar

22. 5. 2016

Nejtěžším off-roadovým závodem na světě je jednoznačně rallye Dakar. Během dvou týdnů museli letos závodníci zdolat neuvěřitelných 9 tisíc kilometrů a vypořádat se s nástrahami jihoamerické krajiny. Spolupracovníci Objektivu Martin Vrbický a Štěpán Romanov se na závod letos vypravili, nezávodili sice, ale trať projeli celou a navíc stihli i párkrát odbočit a podívat se po jejím okolí, aby zjistili, jak žijí místní lidé.

videoRallye Dakar
...
video video

Rallye Dakar

Přejít na obsah dílu


Buenos Aires

28. 2. 2016

A teď už je před námi slibované tango a Argentina. Linda Vorlíčková vám ve své reportáži prozradí zajímavosti, které zjistila v Buenos Aires. Tak třeba bez čeho si místní neumí představit každé ráno, nebo z čeho se připravují takzvané emapanádas. Anebo kde se můžete nechat vyfotit s pravým tanečníkem tanga. Ale samozřejmě toho bude mnohem více.

videoBuenos Aires
...
video video

Buenos Aires

Mapa

Přejít na obsah dílu


Tabák

27. 9. 2015

Sever Argentiny a město Salta. V této oblasti hraje prim jedna plodina a tou je tabák. A právě tabáku a jeho sklizni bude patřit další reportáž. Jakub Freiwald se vydal na jednu z mnoha farem v této oblasti. Věděli byste, jak vypadá tabák na poli, nebo jakou barvu má její květ? Jakým způsobem se sklízí a ve kterém ročním období? Tohle všechno a mnohem víc se dozvíte právě teď.

videoTabák
...
video video

Tabák

Mapa

Přejít na obsah dílu


Patagonie

1. 2. 2015

Hned na úvod vás vezmeme na výlet směr Patagonie. Ukážeme vám, jak vypadá hra přírody. Krásné divadlo mraků, větru, sněhu, či světla. Autor reportáže kvůli pár minutám záběrů strávil měsíc pod stanem. Jak se to dá zvládnout, když teplota klesá každou noc pod nulu a vítr nic neulehčuje? Miloš Brunner řekl – já stanuju rád. Tady je výsledek jeho cesty.

videoPatagonie
...
video video

Patagonie

Mapa

Přejít na obsah dílu


Vodopády Iguacu

1. 6. 2014

Musíme vás varovat, že při následující reportáži budete mít pocit, že na vás stříká studená voda. Ale slibuji, že to bude stát za to. Uvidíte působivé divadlo jedněch z nejúžasnějších vodopádů světa. Leží na hranici tří států jižní Ameriky, patří mezi sedm přírodních divů světa, jedině tam se můžete podívat do Ďáblových úst. A vy už možná tušíte, kam vyrážíme.

videoVodopády Iguacu
...
video video

Vodopády Iguacu

Mapa

Přejít na obsah dílu


Vodopády Iguazú

19. 12. 2010

Teď už míříme na hranice mezi Brazílií a Argentinou. A začneme prastarou legendou. Bylo to asi takhle: Bojovník jménem Caroba z kmene Quaraní ve své kanoi unesl svou lásku – krásnou Naipur. Jak už to tak ale bývá nebylo to jen tak. Zamiloval se do ní totiž také pán pralesa. Když zjistil, co má mladý bojovník za lubem, nechal před mladou dvojicí propadnout dno řeky. Oba milenci se zřítili do propasti a Naipur se proměnila ve skálu, z jejího miláčka se stal strom. Tak takový je příběh vodopádů Iguazů. Víc už nám o nich prozradí náš spolupracovník Jan Mašát.

videoBrazílie/Argentina: vodopády Iguazú
...
video video

Brazílie/Argentina: vodopády Iguazú

Mapa

Přejít na obsah dílu