Divadlo

29. 5. 2016

České loutky na korejských divadelních prknech dobíjejí svět. V Soulu se mladý herec Jan Klas snaží české divadelní řemeslo přiblížit korejskému divákovi. Co na tom, že jeho herci jsou vyrobeni ze dřeva a mluví cizí řečí. Místní diváky si získali.

videoDivadlo
...
video video

Divadlo

Mapa

Přejít na obsah dílu


Soul

16. 2. 2014

Pokud i vás, pravděpodobně mimoděk, před časem zasáhnul hit Gangnam Style, pak vězte, že právě teď ho možná vezmete na milost. My se totiž do luxusní čtvrti Gangnam v korejské metropoli Soulu vypravíme osobně, ovšem nejen tam. Megapole, jejíž pouhé jádro má tolik obyvatel, co celá Česká republika, skýtá vedle luxusu také ukázkové lekce ze špičkové architektury a nápaditého designu. Město, které naposledy dostalo opravdu težké údery během Korejské války, dnes nabízí rovněž četné historické exkurze a památky. Ovšem pozor, Soul je všecko, jen ne skanzen. Proto, že se neustále a překotně vyvíjí, není žádná jeho návštěva vlastně zcela stejná jako ta předcházející.

videoSoul
...
video video

Soul

Mapa

Přejít na obsah dílu


Soul

27. 10. 2013

Cestování prochází žaludkem – je to sice parafráze, ale vlastně se skvěle hodí k následující reportáži. Asi se shodneme na tom, že cesta do světa by nebyla úplná, kdybychom neochutnali alespoň hlavní místní speciality. I my jsme si to vzali k srdci; koneckonců měli jsme k tomu skvělou příležitost. Korejská kuchyně je jedna z nejzajímavějších v celé Asii a návštěvu Soulu jsme spolu s Danem Novotným obrátili v kulinářskou exkurzi.

videoSoul
...
video video

Soul

Mapa

Přejít na obsah dílu