Muzeum korejské války

11. 3. 2018

Na severu vládne stalinistický diktátor a hladomor, na jihu funguje demokracie a jedna z nejdynamičtějších ekonomik světa. Ani po 75 letech se ale Korea nevzdává snu na opětovné sjednocení. Příběh rozděleného národa připomíná jednoho z nejlepších muzeí ve východní Asii - Muzeum korejské války v Soulu.

videoJižní Korea: Muzeum korejské války
...
video video

Jižní Korea: Muzeum korejské války

Mapa

Přejít na obsah dílu


Olympijské hry

4. 2. 2018

Příští týden v pátek začíná zimní olympiáda v Jižní Koreji. Donedávna neznámý okres v severovýchodní části země se o hry ucházel celkem třikrát, než uspěl. Barbora Šámalová nás vezme na místa, kde přípravy vrcholí.

videoOlympijské hry
...
video video

Olympijské hry

Mapa

Přejít na obsah dílu


Divadlo

29. 5. 2016

České loutky na korejských divadelních prknech dobíjejí svět. V Soulu se mladý herec Jan Klas snaží české divadelní řemeslo přiblížit korejskému divákovi. Co na tom, že jeho herci jsou vyrobeni ze dřeva a mluví cizí řečí. Místní diváky si získali.

videoDivadlo
...
video video

Divadlo

Mapa

Přejít na obsah dílu


Soul

16. 2. 2014

Pokud i vás, pravděpodobně mimoděk, před časem zasáhnul hit Gangnam Style, pak vězte, že právě teď ho možná vezmete na milost. My se totiž do luxusní čtvrti Gangnam v korejské metropoli Soulu vypravíme osobně, ovšem nejen tam. Megapole, jejíž pouhé jádro má tolik obyvatel, co celá Česká republika, skýtá vedle luxusu také ukázkové lekce ze špičkové architektury a nápaditého designu. Město, které naposledy dostalo opravdu težké údery během Korejské války, dnes nabízí rovněž četné historické exkurze a památky. Ovšem pozor, Soul je všecko, jen ne skanzen. Proto, že se neustále a překotně vyvíjí, není žádná jeho návštěva vlastně zcela stejná jako ta předcházející.

videoSoul
...
video video

Soul

Mapa

Přejít na obsah dílu


Soul

27. 10. 2013

Cestování prochází žaludkem – je to sice parafráze, ale vlastně se skvěle hodí k následující reportáži. Asi se shodneme na tom, že cesta do světa by nebyla úplná, kdybychom neochutnali alespoň hlavní místní speciality. I my jsme si to vzali k srdci; koneckonců měli jsme k tomu skvělou příležitost. Korejská kuchyně je jedna z nejzajímavějších v celé Asii a návštěvu Soulu jsme spolu s Danem Novotným obrátili v kulinářskou exkurzi.

videoSoul
...
video video

Soul

Mapa

Přejít na obsah dílu