Země tajemství

6. 8. 2017

Kráska se zlou pověstí, i takto někteří cestovatelé označují Albánii. Autor reportáže Jan Svoboda nás vezme na místa, kam moc turistů nejezdí. Nám to ale vůbec nevadí.

videoAlbánie: Země tajemství
...
video video

Albánie: Země tajemství

Mapa

Přejít na obsah dílu


Kruja

5. 3. 2017

Naše cestování začneme v Albánii. Čeká nás Kruja – město albánského národního hrdiny. A zručný řemeslník, který vyrobí plstěné střevíce. Ještě předtím ale vyrazíme na místní trh.

videoAlbánie: Kruja
...
video video

Albánie: Kruja

Mapa

Přejít na obsah dílu


Skadar

9. 9. 2012

Albánský Skadar nebo, chcete-li Škodra, leží nedaleko u hranic s Černou Horou, na břehu známého Skadarského jezera. Své stopy zde ostatně stejně jako v celé zemi hluboko otisknul nesmlouvavý levicový diktátor Enver Hodža. Není bez zajímavosti, že právě protesty ve Škodře předznamenaly pád jeho režimu. Ale vraťme se do současnosti a k jiným tématům – vyrážíme na místo a setkáme se možná nečekanou, ale rozhodně milou průvodkyní.

videoSkadar
...
video video

Skadar

Mapa

Přejít na obsah dílu


Tirana a Durres

13. 2. 2011

Albánie, nebo-li – řečeno s německým spisovatelem Karlem Mayem tajemná země Škipetarů, už zdaleka není tak tajemná jako dřív. Možná pořád neklidná, přesto přitahuje čím dál tím víc turistů a otevírá se světu na všech frontách. Zatím ale stále patří k nejméně probádaným místům starého kontinentu. Většina cestovatelů míří do panenských albánských hor, my v následující reportáži ochutnáme atmosféru dvou největších albánských měst – Tirany a Durresu.

videoAlbánie
...
video video

Albánie

Mapa

Přejít na obsah dílu


Festival

17. 10. 2010

Gjirokaster na jihu Albánie – to je cíl naší první reportáže. Tomuto městu se také někdy říká město stříbrných, nebo kamenných střech. Ale to zdaleka není jeho jediná zvláštnost. Je toho tady víc. Jednou za čtyři roky se ale v tomto městě koná velká slavnost. Do Gjirokasteru míří davy lidí ze všech koutů světa – i Albánci, kteří po pádu krutého komunistického režimu svou zemi opustili, se právě na tuto událost rádi vrací. A o co přesně jde? Je to kulturní festival albánské hudby a tance, na který se sjíždí ti nejlepší z nejlepších.

videoAlbánie: festival
...
video video

Albánie: festival

Mapa

Přejít na obsah dílu


Butrint

4. 5. 2008

Ještě 15 let po pádu komunismu zůstává Albánie málo navštěvovanou a tajuplnou zemí na jihozápadě Balkánu. Země orlů se po desetiletích naprosté izolace pomalu otevírá světu. Přitom má návštěvníkům co nabídnout: panenské písečné pláže, nedotčenou přírodu i historické památky. Objektiv zamíří do nejjižnější části země, kde leží významná archeologická lokalita – ruiny antického města Butrint.

videoAlbánie
...
video video

Albánie

Přejít na obsah dílu