Tallinn

4. 3. 2018

V první reportáži nás čeká hlavní město Estonska. V Tallinu nevynecháme nic, co stojí za návštěvu. Historické centrum, starou lékárnu, či přístav. Autor následující reportáže Jaroslav Jindra nás zavede do parku a na zámek, který kdysi nechal postavit Peter Veliký své milence a budoucí carevně Ruska.

videoEstonsko: Tallinn
...
video video

Estonsko: Tallinn

Mapa

Přejít na obsah dílu


Lesní bratři

26. 1. 2014

Pojem Lesní bratři v Estonsku hodně znamená. Jde o tisíce osudů lidí, kteří v poválečných letech odešli do lesů a bojovali proti Sovětům. Estonci roztrpčení sovětskou okupací rebelům pomáhali a stála při nich i příroda – les se stal jejich domovem. Více už v reportáži Šárky Kuchtové.

videoLesní bratři
...
video video

Lesní bratři

Mapa

Přejít na obsah dílu


Tallinn

13. 11. 2011

A teď z Itálie míříme do estonského Tallinnu. Je to oblíbené místo varšavského zpravodaje ČT Miroslava Karase, v Objektivu to už na sebe ostatně prozradil a velmi rád se do Tallinnu vrací. Podíváme se s ním třeba do nejstarší fungující lékárny v Evropě. Mirek tam ochutnal proslulé Klaretovo víno, které má prý až čarovné účinky na zdraví. Vezme nás ale i do své oblíbené uličky, která má přezdívku krátká noha a i díky ní se o obyvatelích Tallinnu říká, že neumějí tančit. Dozvíte se i spoustu praktických informací, jako třeba, kde se prodávají nejlepší pražené mandle anebo kam se vypravit na česnekovou zmrzlinu.

videoEstonsko – Tallinn
...
video video

Estonsko – Tallinn

Mapa

Přejít na obsah dílu