Dakar

30. 7. 2017

Jezdíte rádi na kolečkových bruslích? Náš spolupracovník Martin Homan, zdá se, také. Místo na projížďku si vybral hodně nevšední – Dakar. Zvládl u toho natočit i následující reportáž a nabídne vám opravdu netradiční pohled na tohle město. Zažijete toho spolu s ním opravdu hodně. Chvílemi možná budete mít pocit, že máte také na nohou brusle.

videoSenegal: Dakar
...
video video

Senegal: Dakar

Mapa

Přejít na obsah dílu


Záchrana antilop Derbyho II.

9. 5. 2010

Hlavním důvodem, proč se antilopám Derbyho ve volné přírodě nedaří, je podle českých odborníků řádění pytláků a nedostatek strážců v senegalském národním parku Niokolo Koba. Svou vinu na tom ale má i volně se pasoucí dobytek, který ničí původní porosty, pro antilopy tolik důležité. Stále vzácnější je tu i voda. V jak velkých stádech antilopy Derbyho žijí? Kolik mláďat se samici v průměru narodí? Anebo to, podle čeho, nebo lépe řečeno po kom získaly antilopy Derbyho svoje jméno. Přesně to se dozvíte z naší další reportáže.

videoAfrika – záchrana antilop Derbyho II.
...
video video

Afrika – záchrana antilop Derbyho II.

Přejít na obsah dílu


Záchrana antilop Derbyho I.

9. 5. 2010

Západoafrický Senegal, národní park Niokolo Koba. Právě tam už více než 10 let pracují čeští zoologové na záchraně vzácných antilop Derbyho. Senegal je už totiž jediným státem, kde se tyto největší antilopy světa vyskytují. A právě díky Čechům se tu podařilo rozjet projekt rozmnožování a stádo se zatím podařilo rozšířit přibližně o 50 kusů. Vy se teď můžete v Objektivu na chvíli stát členy týmu českých zoologů a získat malou představu o tom, co jejich práce obnáší. Nejde jen o samotné umístění zvířat do rezervací, ale třeba i o podrobnou analýzu tamních rostlin, kterými se zvířata živí. Ale nejen to, ač se to zdá zvláštní, tak například musí i přesvědčovat místní obyvatele o tom, jak vzácná zvířata antilopy Derbyho jsou.

videoAfrika – záchrana antilop Derbyho I.
...
video video

Afrika – záchrana antilop Derbyho I.

Přejít na obsah dílu