Jeruzalém

22. 10. 2017

Izraelský Jeruzalém a jeho neopakovatelná atmosféra nás čeká na závěr. Je to jedno z nejstarších měst na světě. Duchovní centrum židovského národa, třetí nejsvětější místo islámu a najdete tu i nejposvátnější místo křesťanů, chrám Božího hrobu.

videoIzrael: Jeruzalém
...
video video

Izrael: Jeruzalém

Mapa

Přejít na obsah dílu


Mrtvé moře

23. 7. 2017

Moře, kde můžete plavat, i když plavat neumíte. Místa, kde objevujete historii na každém kroku, i když to neplánujete. Druhá reportáž nás vezme do krásných a pohnutých míst Izraele.

videoIzrael: Mrtvé moře
...
video video

Izrael: Mrtvé moře

Mapa

Přejít na obsah dílu


Z Jeruzaléma do Tel Avivu

25. 9. 2016

Teď se společně vydáme do Izraele. Tamní ministerstvo dopravy se před lety rozhodlo zmodernizovat zastaralou železniční síť ještě z doby Osmanské říše. V těchto dnech se dokončují nejnáročnější práce na vůbec nejdražším projektu v dějinách izraelské železnice – na rychlodráze, která propojí Jeruzalém s Tel Avivem. Jak probíhá miliardový projekt, se jel podívat náš blízkovýchodní zpravodaj Jakub Szántó.

videoIzrael: Z Jeruzaléma do Tel Avivu
...
video video

Izrael: Z Jeruzaléma do Tel Avivu

Mapa

Přejít na obsah dílu


Objektiv osobně

9. 8. 2015

Každou prázdninovou neděli vyrážíme spolu za našimi kolegy v zahraničí. A protože v létě se má odpočívat, připravili pro nás reportáž o tom, kde odpočívají oni. Dnes Jakub Szánto.

videoObjektiv osobně
...
video video

Objektiv osobně

Mapa

Přejít na obsah dílu


Gaza

13. 1. 2013

Když se řekne Gaza, tak se každému vybaví především problémy. Ano, trable to je bohužel to hlavní, s čím musejí lidé na tomto úzkém pobřezním pásu izolovaném od normálního světa počítat především. Ale i tady se žije a žije se na plno a zajímavě. V osobitém a nejen pro Objektiv unikátním svědectví z Gazy vás o tom přesvědčí fotografka a filmařka Jarmila Štuková.

videoGaza
...
video video

Gaza

Mapa

Přejít na obsah dílu