Život na Srí Lance

28. 8. 2016

A v poslední reportáži se vypravíme na Srí Lanku. V reportáži našeho spolupracovníka Jana Černého se dozvíte spoustu zajímavostí ze života místních rybářů. Tak třeba – kdo při rodinném obědě dostává jídlo jako první a proč. A jak se připravuje a jak chutná tradiční srílanské kari? To všechno se dozvíte v naší reportáži a vydáme se i na jednu netradiční farmu – na hadí farmu.

videoSrí Lanka: život na Srí Lance
...
video video

Srí Lanka: život na Srí Lance

Mapa

Přejít na obsah dílu


Cejlonský čaj

29. 11. 2015

Z pokojného evropského venkova teď vyrazíme směr Srí Lanka. Až do roku 1972 se malý ostrov v Indickém oceánu jmenovala Cejlon. A když se řekne Cejlon, snad každému se vybaví Cejlonský čaj. Spolupracovnice Objektivu Tereza Hronová vyrazila na voňavé plantáže mezi tamilské sběračky i do továrny na čaj. A my tam teď vyrazíme spolu s ní.

videoCejlonský čaj
...
video video

Cejlonský čaj

Mapa

Přejít na obsah dílu


Surfování

31. 5. 2015

Srí Lanka je stále oblíbenější turistickou destinací. V roce 2008 tady skončila válka a od ničivé tsunami uplynulo více než 10 let, takže se tento tropický ostrov v Indickém oceánu otevírá světu. Jezdí sem až stovky tisíc návštěvníků měsíčně. Aby ne. Najdou tu historické památky, nádhernou přírodu a hlavně celoročně teplé moře. A právě to si oblíbili surfaři z celého světa. Ti z České republiky na ostrově dokonce najdou českou základnu, kterou založila surfařka Bára Jindrová. A s ní vás seznámí naše spolupracovnice Tereza Hronová.

videoSurfování
...
video video

Surfování

Mapa

Přejít na obsah dílu


Sloni

18. 11. 2012

Srí Lanka je jedním z míst, kde v džungli můžete stále narazit na slony - ať divoké a nebo zdomácnělé, kteří místním lidem pomáhají při práci v lese. Pro zvířata, která se zraní, nebo mláďata bez matek, stojí v Pinnawale - ve vnitrozemí - obří sloní útulek. Už skoro čtyři desetiletí se tam starají o slony, kteří by sami v přírodě nepřežili.

videoSloni
...
video video

Sloni

Mapa

Přejít na obsah dílu