Srí Lankou v tuktuku

15. 10. 2017

Máte dostatek trpělivosti a měsíc volna? Můžete vyrazit objevovat tropický ráj, Srí Lanku, v tuktuku. Rychlostí 35 km za hodinu projezdíte ostrov za 35 dní. Nemáte na to čas? Podívejte se na naši reportáž.

videoSrí Lanka: Srí Lankou v tuktuku
...
video video

Srí Lanka: Srí Lankou v tuktuku

Mapa

Přejít na obsah dílu


Země barev a vůní

14. 5. 2017

Ostrov čaje a krásných pláží. My dnes ale na Srí Lance nebudeme jen odpočívat. Spolupracovnice Objektivu Tereza Hronová nás vezme na rybí trh, do malé dílny na batikování látek, podíváme se do jedné záchranné stanice i k chovateli jedovatých hadů.

videoSrí Lanka: Země barev a vůní
...
video video

Srí Lanka: Země barev a vůní

Mapa

Přejít na obsah dílu


Život na Srí Lance

28. 8. 2016

A v poslední reportáži se vypravíme na Srí Lanku. V reportáži našeho spolupracovníka Jana Černého se dozvíte spoustu zajímavostí ze života místních rybářů. Tak třeba – kdo při rodinném obědě dostává jídlo jako první a proč. A jak se připravuje a jak chutná tradiční srílanské kari? To všechno se dozvíte v naší reportáži a vydáme se i na jednu netradiční farmu – na hadí farmu.

videoSrí Lanka: život na Srí Lance
...
video video

Srí Lanka: život na Srí Lance

Mapa

Přejít na obsah dílu


Cejlonský čaj

29. 11. 2015

Z pokojného evropského venkova teď vyrazíme směr Srí Lanka. Až do roku 1972 se malý ostrov v Indickém oceánu jmenovala Cejlon. A když se řekne Cejlon, snad každému se vybaví Cejlonský čaj. Spolupracovnice Objektivu Tereza Hronová vyrazila na voňavé plantáže mezi tamilské sběračky i do továrny na čaj. A my tam teď vyrazíme spolu s ní.

videoCejlonský čaj
...
video video

Cejlonský čaj

Mapa

Přejít na obsah dílu


Surfování

31. 5. 2015

Srí Lanka je stále oblíbenější turistickou destinací. V roce 2008 tady skončila válka a od ničivé tsunami uplynulo více než 10 let, takže se tento tropický ostrov v Indickém oceánu otevírá světu. Jezdí sem až stovky tisíc návštěvníků měsíčně. Aby ne. Najdou tu historické památky, nádhernou přírodu a hlavně celoročně teplé moře. A právě to si oblíbili surfaři z celého světa. Ti z České republiky na ostrově dokonce najdou českou základnu, kterou založila surfařka Bára Jindrová. A s ní vás seznámí naše spolupracovnice Tereza Hronová.

videoSurfování
...
video video

Surfování

Mapa

Přejít na obsah dílu


Sloni

18. 11. 2012

Srí Lanka je jedním z míst, kde v džungli můžete stále narazit na slony - ať divoké a nebo zdomácnělé, kteří místním lidem pomáhají při práci v lese. Pro zvířata, která se zraní, nebo mláďata bez matek, stojí v Pinnawale - ve vnitrozemí - obří sloní útulek. Už skoro čtyři desetiletí se tam starají o slony, kteří by sami v přírodě nepřežili.

videoSloni
...
video video

Sloni

Mapa

Přejít na obsah dílu