Za oponu nejuzavřenějšího režimu

10. 12. 2017

Protiamerické plakáty hrozící jaderným útokem. Armáda na prvním místě i ve školách. Atomy zdobící dokonce i pouliční osvětlení. Mrazivá realita dnešních dní v hlavním městě Severní Koreje. Stát, o kterém každý ví, málokdo ho ale navštívil. Barbora Šámalová tam vyrazila za nás.

videoKLDR: Za oponu nejuzavřenějšího režimu
...
video video

KLDR: Za oponu nejuzavřenějšího režimu

Mapa

Přejít na obsah dílu


Objektiv osobně: Severní Korea II

8. 11. 2015

Barbora Šámalová natáčela v zemi, kam se novináři hned tak nedostanou – v Severní Koreji – v nejizolovanější zemi na naší planetě. Už třeba jen to, že Barboře ihned po příletu přiřadili asistenta, nebo spíše osobního strážce, který mluvil plynule česky a nevzdálil se od ní na krok. Natáčela mezi studenty, kteří na její otázky odpovídali dokonale naučenými frázemi. Dnes vám nabízíme druhou část její reportáže, ve které mimo jiné uvidíte, jak to vypadá v tamním domově důchodců.

videoObjektiv osobně: Severní Korea II
...
video video

Objektiv osobně: Severní Korea II

Mapa

Přejít na obsah dílu


Objektiv osobně: Severní Korea

1. 11. 2015

Je před námi pravidelná rubrika Objektiv osobně. A v ní unikátní reportáž. Když jsme si před časem povídali s Barborou Šámalovou o její připravované cestě do KLDR, bylo jasné, že odtud přinese jedinečné svědectví. Nejen, že je Barbora zkušená novinářka, ale Severní Koreu důvěrně zná. Dohromady tam strávila víc jak rok, což je výjimečná zkušenost. Teď pro vás máme unikátní pohled, který nemůže nabídnout nikdo jiný.

videoObjektiv osobně: Severní Korea
...
video video

Objektiv osobně: Severní Korea

Mapa

Přejít na obsah dílu


Putování

11. 11. 2012

Dálnice bez aut, které jsou vlastně přistávacími drahami pro vojenská letadla, všudypřítomná armáda, bezmezně ovládané civilní obyvatelstvo - ano, taková je Korejská lidově demokratická republika. Izolovaná země plná tajemství. Její nový vůdce Kim Čong Un ji ale pomalu otevírá světu. A pokud se do Severní Koreje dostanete, poznáte, že přesto přeze všechno má tahle spící kráska co nabídnout. Naší cestu začneme v hlavním městě Pchjongjangu. Uvidíte i 75metrový vodopád Kunk či, anebo královské hrobky, které jsou zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.

videoPutování
...
video video

Putování

Mapa

Přejít na obsah dílu