Akrobaté

14. 1. 2018

Tereza Hronová nás vezme do Rwandy. Říká o ní, že si tahle africká země nezaslouží být spojována pouze s krvavou minulostí. Místní tam zase říkají, že když Bůh tvořil svět, tak šest dní pracoval a sedmý den odpočíval ve Rwandě. Tamní příroda je nádherná. Tereza natáčela mezi dětmi, které se snaží napodobit slavné akrobaty.

videoRwanda: Akrobaté
...
video video

Rwanda: Akrobaté

Mapa

Přejít na obsah dílu


Kigali a genocida

14. 10. 2012

Po týdnu se v Objektivu vracíme do Rwandy. Prošli jsme její krásy i zajímavosti, ale je to také jistě země, která u většiny lidí vyvolá vzpomínky na občanskou válku. Ta vyvrcholila v roce 1994 genocidou s téměř milionem obětí. Proto by se mohlo zdát, že je dodnes Rwanda místem, kam se turisté příliš nehrnou. I když všechno je ve skutečnosti trochu jinak. Ve Rwandě natáčel Martin Strouhal.

videoKigali a genocida
...
video video

Kigali a genocida

Mapa

Přejít na obsah dílu


Její bohatství

7. 10. 2012

Teď míříme na kontinent, přesněji do země, do které Objektiv rozhodně necestuje každý víkend. Čeká nás Rwanda. Nepřístupná nejen svou polohou, ale hlavně kvůli neklidným dějinám. Tuhle republiku v srdci kontinentu lze ale přesto označit za pravý africký klenot. Více v reportáži Martina Strouhala.

videoRwanda: Její bohatství
...
video video

Rwanda: Její bohatství

Mapa

Přejít na obsah dílu