Hyeny

24. 3. 2013

Afrika stále oplývá spoustou zvěře, i když mnoho druhů patří ke kriticky ohroženým a mnoho se dá pozorovat už jen v rezervacích. Většina návštěvníků kontinentu nechce pochopitelně minout především Velkou pětku – tedy lva, slona, nosorožce, levharta a buvola. Mezi opravdu zajímavé predátory ale při tom patří o poznání méně populární psi hyenoví. A právě ti, po epidemiích chorob zavlečených domácími zvířaty patří, mezi nejohroženější šelmy žhavého kontinentu.

videoHyeny
...
video video

Hyeny

Mapa

Přejít na obsah dílu


Velké Zimbabwe

17. 3. 2013

Mezi nejkrásnější země na jihu Afriky patří Zimbabwe. Pyšní se rozmanitou přírodou se spoustou zvěře i řekou Zambezi s přehradou Kariba a Viktoriinými vodopády. Nedaleko hranic s Mozambikem a Jihoafrickou republikou se nachází rozvaliny velkého Zimbabwe a právě tam vás teď Objektiv zavede. Těšit se můžete na prehistorickou architekturu. Dozvíte se ale třeba i to, jak asi vznikl název samotného Zimbabwe, i když ani dnes to vlastně není až tak úplně jasné. A jak zní opravdová vuvuzela.

videoVelké Zimbabwe
...
video video

Velké Zimbabwe

Mapa

Přejít na obsah dílu


Nosorožci

16. 10. 2011

Míříme teď na jihovýchod afrického kontinentu, do Zimbabwe. Do čarokrásné divočiny, která oplývá množstvím zvířat, ale čelí i závažným hrozbám. V Objektivu sledujeme systematicky reintrodukci vzácných a ohrožených druhů, na které se na mnoha místech Afriky podílejí i čeští odborníci. Významné vklady máme například při pokusech o záchranu nosorožců v Keni. Právě tito majestátní savci jsou ale na mnohde vystaveni obrovskému nebezpečí. Některé záběry, které za chvíli nabídneme, nejsou v žádném případě idylické, jen autentické. Nic víc, nic míň. S tím, jak raketově roste cena rohoviny, nesmyslně považované za afrodiziakum, roste i nebezpečí, kterému je prostě potřeba stanout tváří v tvář…

videoNosorožci
...
video video

Nosorožci

Mapa

Přejít na obsah dílu