Zemědělství

18. 2. 2018

Moldavsko je nejchudší stát Evropy, ale jedno bohatství vlastní. Mimořádně úrodnou černozem. Karolína Kočí nás vezme za farmáři, kteří se snaží tohoto bohatství využívat. Jejich těžký život, má svoje kouzlo.

videoMoldavsko: Zemědělství
...
video video

Moldavsko: Zemědělství

Mapa

Přejít na obsah dílu


Tiraspol

12. 10. 2014

U následující reportáže budete mít určitě pocit, že jsme ji vytáhli z televizního archivu. Všudypřítomné sochy Lenina, radostné písně, nebo vlajky se srpem a kladivem. Autor reportáže Martin Mikulese vypavil do Tiraspolu, setkal se tam i s místními mladými lidmi a život tam rozhodně nemají jednoduchý.

videoTiraspol
...
video video

Tiraspol

Mapa

Přejít na obsah dílu


Orhei

9. 10. 2011

Když se řekne Moldavsko, tak se nám nejspíš vybaví metropole Kyšiněv a třeba skvělé moldavské víno. Možná si vzpomenete, jak jsme ho v Objektivu před časem degustovali s Miroslavem Karasem. Dnes ale necháme révu stranou, vypravíme se s naším varšavským zpravodajem na východ Moldavska mimo jiné na návštěvu za jeho známým malířem do jedné malé vesnice.

videoOrhei
...
video video

Orhei

Mapa

Přejít na obsah dílu


Vinný sklep

10. 5. 2009

To, že se nemá sedat za volant po sklence vína, ví snad každý. To, že se dá jet vozem až do nitra vinného sklepa, ale tuší málokdo. V Moldavsku to možné je; tamní vinný megasklep nabízí desítky kilometrů chodeb, kterými nás teď provede náš reportér Miroslav Karas osobně.

videoMoldavsko: Vinný sklep
...
video video

Moldavsko: Vinný sklep

Mapa

Přejít na obsah dílu