Místní speciality

13. 5. 2018

Na úvod vyrazíme do Jordánska. V hlavním městě Ammánu nás čekají ty nejlepší místní speciality. Reportáž Terezy Hronové byste raději neměli sledovat hladoví.

videoJordánsko: Místní speciality
...
video video

Jordánsko: Místní speciality

Mapa

Přejít na obsah dílu


Karak

14. 1. 2018

Podíváme se také do jordánské pouště, kde leží jedna z největších dochovaných památek na evropské středověké výboje na Blízký východ. Mohutný hrad Karak je brilantní a velmi dobře zachovanou ukázkou vrcholného pevnostního umění z období křižáckých výprav. Jeho pohnutý osud do velké míry ilustruje dramatické dějiny této části světa. Vezme nás tam náš zpravodaj Jakub Szántó.

videoJordánsko: Karak
...
video video

Jordánsko: Karak

Mapa

Přejít na obsah dílu


Pouštní království

18. 6. 2017

Jordánsko je jednou ze zemí Orientu, kterou zatím navštěvují spíše malé skupiny cestovatelů. Celosvětově je známá jen Petra, kam se ročně podívá na 400 000 zahraničních turistů. Pouštní království přitom skrývá velké množství dalších památek. Včetně antického skvostu zvaného Džeraš.

videoJordánsko: Pouštní království
...
video video

Jordánsko: Pouštní království

Mapa

Přejít na obsah dílu


Wádí Rum

20. 11. 2016

Přírodní div Wádí Rum neboli Měsíční údolí – překrásné místo na jihu Jordánska nás čeká v reportáži našeho blízkovýchodního zpravodaje Jakuba Szántó. A cesta to byla dobrodružná – už jen to, že pro cestu pískem je nutné předem upravit auto, aby jízda po písečných dunách byla bezpečná. Jak ale za malou chvíli uvidíte, rozhodně to stálo za to.

videoWádí Rum
...
video video

Wádí Rum

Mapa

Přejít na obsah dílu


Petra

2. 11. 2014

Jordánskou Petru určitě znáte. Je těžké si představit, že tato památka chráněná UNESCO téměř upadla do zapomenutí. Nebýt jednoho švýcarského cestovatele. Už je to víc jak 200 let, co ji vyrazil hledat. A my se teď díky našemu kolegovi Jakubovi Szántó vrátíme do Petry spolu s ním.

videoPetra
...
video video

Petra

Mapa

Přejít na obsah dílu


Lázně v Maín

30. 3. 2008

Z Malajsie zamíříme do Jordánska. Tato země má za sebou sice pohnutou minulost, to ale neznamená, že by neměla turistům co nabídnout. Bezesporu největším lákadlem je Mrtvé moře, které je jednoznačně nejnavštěvovanějším místem. Málokdo už ale ví, že nedaleko Mrtvého moře ve městě Maín byly kdysi zřízeny vůbec první lázně na Blízkém východě.

videoJordánsko
...
video video

Jordánsko

Přejít na obsah dílu