Přírodní krásy

10. 5. 2015

Zambie je bez diskusí tou pravou Afrikou. Nechybí divoká příroda, exotická zvířata na dosah ruky, nádherné scenérie. Autor následující reportáže Jan Linek samozřejmě neminul ani Viktoriiny vodopády, které patří k největším na světě.

videoPřírodní krásy
...
video video

Přírodní krásy

Mapa

Přejít na obsah dílu


Lidožravý krokodýl

28. 7. 2013

A teď to přijde, vyrážíme do Afriky na slibovaný lov nebezpečného krokodýla – lidožrouta. Asi nikdo z nás by se s ním nechtěl setkat tváří v tvář, uvidíte za malou chvíli, že to skutečně není žádné roztomilé zvíře, strach náháněl i místním a ti jsou zvyklí na ledacos. Vždyť jen podle statistik si soužití obyvatel afrického venkova s šelmami, jedovatými hady a velkými zvířaty vyžádá každoročně tisíce obětí. Mezi ta nejnebezpečnější zvířata patří krokodýli a hroši, kteří žijí v řekách a jezerech.

videoLidožravý krokodýl
...
video video

Lidožravý krokodýl

Mapa

Přejít na obsah dílu


Krokodýli

10. 3. 2013

A teď to přijde, vyrážíme do Afriky na slibovaný lov nebezpečného krokodýla - lidožrouta. Asi nikdo z nás by se s ním nechtěl setkat tváří v tvář, uvidíte za malou chvíli, že to skutečně není žádné roztomilé zvíře, strach náháněl i místním a ti jsou zvyklí na ledacos. Vždyť jen podle statistik si soužití obyvatel afrického venkova s šelmami, jedovatými hady a velkými zvířaty vyžádá každoročně tisíce obětí. Mezi ta nejnebezpečnější zvířata patří krokodýli a hroši, kteří žijí v řekách a jezerech.

videoKrokodýli
...
video video

Krokodýli

Mapa

Přejít na obsah dílu


Mukuni

6. 9. 2009

V první reportáži navštívíme Afriku, konkrétně Zambii. A dozvíte se spoustu praktických a zajímavých věcí. Třeba to, co znamená, když pokleknete a třikrát zatleskáte. Budete se možná divit, ale přesně tento úkon vám otevře cestu do paláce starosty. Projevíte tak totiž dostatečnou úctu. Nahlédneme do života obyvatel malé vesnice, která se jmenuje Mukuni, a představte si, že i tam mají vlastní věznici. A skončit v ní může každý, kdo se k druhým chová hrubě.

videoZambie: Mukuni
...
video video

Zambie: Mukuni

Mapa

Přejít na obsah dílu