Extrémní závod horských kol

17. 12. 2017

Na závěr jeden splněný sen. Ladislav Moulis se rozhodl, že absolvuje extrémní závod horských kol skotskou vysočinou. Jak sám říká není to o tom porazit soupeře, úspěchem je závod dokončit, poprat se sám sebou, sáhnout si na dno svých sil. Ladislav dojel až do cíle a pro Objektiv ze závodu natočil reportáž.

videoVelká Británie: Extrémní závod horských kol
...
video video

Velká Británie: Extrémní závod horských kol

Mapa

Přejít na obsah dílu


Duxford

12. 2. 2017

A teď se vypravíme do britského Duxfordu. Na své si přijdou všichni fandové vojenské techniky. V Duxfordu jsou k vidění stroje, na kterých létali čeští piloti během 2. světové války. Každoročně se tu také koná největší sraz vojenské techniky na světě.

videoVelká Británie: Duxford
...
video video

Velká Británie: Duxford

Mapa

Přejít na obsah dílu


Rypouši

20. 11. 2016

Z pohádkově krásného Wádí Rum míříme na jedno z nejodlehlejších a nejdivočejších míst na Zemi – na ostrov Jižní Georgie. Nežijí tu žádní stálí obyvatelé, ostrovy tvoří strmé skály a ledovce. Jsou tu jen tisícovky tučňáků, lachtanů, nebo rypoušů sloních. Expedice v čele s Václavem Šilhou se k těmto zvířatům dostala opravdu blízko a vy teď máte v Objektivu jedinečnou možnost se podívat na místa, kam téměř žádní turisté nejezdí.

videoRypouši
...
video video

Rypouši

Mapa

Přejít na obsah dílu


Cambridge

28. 8. 2016

Herec a režisér Ondřej Kepka se vydal do Anglie a do Skotska po stopách Karla Čapka. Pravidelní diváci Objektivu ví, že Ondřejovo skotské putování jsme vysílali nedávno. Dnes míříme do Anglie a hlavně do univerzitního města Cambridge. Za chvíli začíná nový školní rok, a pokud máte vysoké ambice, co se vzdělání týče, tak se v následující reportáži dozvíte i to, jak složité je pro někoho z České republiky získat na slavné Cambridge doktorát.

videoVelká Británie: Cambridge
...
video video

Velká Británie: Cambridge

Mapa

Přejít na obsah dílu


Stonehenge

19. 6. 2016

Znáte Stonehenge? Nejstarší evropský pravěký monument? Někteří návštěvníci jen zklamaně říkají, že je to jen pár kamenů v poli. Ale mýlí se. Stonehenge je starý jako egyptské pyramidy a je svědectvím mimořádných technických dovedností i znalostí astrologie a geometrie dávných obyvatel Británie. Čtyřikrát do roka ho návštěvníci mohou zažít trochu jinak a přímo mezi kameny oslavit letní a zimní slunovrat, či jarní a podzimní rovnodennost. Více v reportáži Terezy Pultarové.

videoStonehenge
...
video video

Stonehenge

Mapa

Přejít na obsah dílu


Po stopách Karla Čapka

22. 5. 2016

V rubrice Objektiv osobně vás teď čeká tak trochu jiná reportáž, než na jaké jste v Objektivu zvyklí. Míříme do Skotska. Autora reportáže všichni dobře znáte – je jím herec a režisér Ondřej Kepka. Skotskem se vydal po stopách Karla Čapka, které ho zavedly i na ostrov Skye.

videoPo stopách Karla Čapka
...
video video

Po stopách Karla Čapka

Mapa

Přejít na obsah dílu


Sandwichovy ostrovy

20. 12. 2015

Je pár dnů před Vánocemi a my pro vás máme opravdu unikátní cestovatelský dárek. Autoři následující reportáže a účastníci fotografické expedice nás vezmou na místa, která doteď vidělo na vlastní oči jen málo lidí. Skutečná exotika ale nebyla zadarmo. Máme pro vás dlouhou cestu po moři i riskantní vylodění. Troufnu si říct, že ostrov Vindication můžete takto důvěrně poznat jenom s Objektivem.

videoSandwichovy ostrovy
...
video video

Sandwichovy ostrovy

Mapa

Přejít na obsah dílu


Muslimové a hinduisté

11. 10. 2015

Málokteré město se může pochlubit tak pestrou skladbou obyvatel jako Londýn. Mluví se tu stovkami jazyků a nářečí. A možná není daleko doba, kdy jedinými Londýňany jejichž předci tu prokazatelně žijí alespoň sto let, budou nakonec jen členové královské rodiny. V Londýně zkrátka potkáte lidi nejrůznějších národností i vyznání. Nejpočetněji jsou kromě křesťanů zastoupeni muslimové a hinduisté. A právě za těmito dvěma komunitami se teď do Londýna podíváme.

videoMuslimové a hinduisté
...
video video

Muslimové a hinduisté

Mapa

Přejít na obsah dílu


Richard III.

2. 8. 2015

Británie na jaře pohřbila se všemi poctami svého posledního krále, který padl v bitvě. Richard III. je také jediným panovníkem, který nemá hrob ve Westminsterském opatství nebo v kapli sv. Jiří na venkovském sídle britských panovníků ve Windsoru. Po stopách Richarda III., jeho poslední bitvy a senzačního objevu jeho tělesných ostatků se vydal Ivan Kytka.

videoRichard III.
...
video video

Richard III.

Mapa

Přejít na obsah dílu


Filmový Londýn

14. 6. 2015

V Londýně je pořád co objevovat. I proto patří k nejnavštěvovanějším světovým metropolím – každý si tu najde svoje. Někdo vyhledává památky, někdo galerie a divadla a někoho zase zajímají třeba nákupy. Objektiv vám teď nabízí pohled na Londýn očima filmového diváka a autor reportáže Miroslav Čapek vás vezme na místa, kde se natáčely slavné filmy. Takže pokud vás zajímá, jak vypadá nástupiště, odkud odjížděl Harry Potter do Bradavic, nebo kde bydlela Bridget Jonesová, budete určitě nadšeni.

videoFilmový Londýn
...
video video

Filmový Londýn

Mapa

Přejít na obsah dílu