Londýn

25. 2. 2018

Vypravíme se do londýnské City a nedaleké čtvrti Islington. Náš zpravodaj v Londýně Bohumil Vostal požádal českou pianistku Ladu Valešovou, která v metropoli nad Temží žije přes 20 let, aby mu ukázala oblíbená místa v její domovské čtvrti. Klavíristka souhlasila a můžete se tak těšit na tradiční nedělní pečeni, doporučila italské speciality ve svém oblíbeném obchodě, ale taky nenápadnou galerii.

videoVelká Británie: Londýn
...
video video

Velká Británie: Londýn

Mapa

Přejít na obsah dílu


Extrémní závod horských kol

17. 12. 2017

Na závěr jeden splněný sen. Ladislav Moulis se rozhodl, že absolvuje extrémní závod horských kol skotskou vysočinou. Jak sám říká není to o tom porazit soupeře, úspěchem je závod dokončit, poprat se sám sebou, sáhnout si na dno svých sil. Ladislav dojel až do cíle a pro Objektiv ze závodu natočil reportáž.

videoVelká Británie: Extrémní závod horských kol
...
video video

Velká Británie: Extrémní závod horských kol

Mapa

Přejít na obsah dílu


Duxford

12. 2. 2017

A teď se vypravíme do britského Duxfordu. Na své si přijdou všichni fandové vojenské techniky. V Duxfordu jsou k vidění stroje, na kterých létali čeští piloti během 2. světové války. Každoročně se tu také koná největší sraz vojenské techniky na světě.

videoVelká Británie: Duxford
...
video video

Velká Británie: Duxford

Mapa

Přejít na obsah dílu


Cambridge

28. 8. 2016

Herec a režisér Ondřej Kepka se vydal do Anglie a do Skotska po stopách Karla Čapka. Pravidelní diváci Objektivu ví, že Ondřejovo skotské putování jsme vysílali nedávno. Dnes míříme do Anglie a hlavně do univerzitního města Cambridge. Za chvíli začíná nový školní rok, a pokud máte vysoké ambice, co se vzdělání týče, tak se v následující reportáži dozvíte i to, jak složité je pro někoho z České republiky získat na slavné Cambridge doktorát.

videoVelká Británie: Cambridge
...
video video

Velká Británie: Cambridge

Mapa

Přejít na obsah dílu


Stonehenge

19. 6. 2016

Znáte Stonehenge? Nejstarší evropský pravěký monument? Někteří návštěvníci jen zklamaně říkají, že je to jen pár kamenů v poli. Ale mýlí se. Stonehenge je starý jako egyptské pyramidy a je svědectvím mimořádných technických dovedností i znalostí astrologie a geometrie dávných obyvatel Británie. Čtyřikrát do roka ho návštěvníci mohou zažít trochu jinak a přímo mezi kameny oslavit letní a zimní slunovrat, či jarní a podzimní rovnodennost. Více v reportáži Terezy Pultarové.

videoStonehenge
...
video video

Stonehenge

Mapa

Přejít na obsah dílu


Po stopách Karla Čapka

22. 5. 2016

V rubrice Objektiv osobně vás teď čeká tak trochu jiná reportáž, než na jaké jste v Objektivu zvyklí. Míříme do Skotska. Autora reportáže všichni dobře znáte – je jím herec a režisér Ondřej Kepka. Skotskem se vydal po stopách Karla Čapka, které ho zavedly i na ostrov Skye.

videoPo stopách Karla Čapka
...
video video

Po stopách Karla Čapka

Mapa

Přejít na obsah dílu


Muslimové a hinduisté

11. 10. 2015

Málokteré město se může pochlubit tak pestrou skladbou obyvatel jako Londýn. Mluví se tu stovkami jazyků a nářečí. A možná není daleko doba, kdy jedinými Londýňany jejichž předci tu prokazatelně žijí alespoň sto let, budou nakonec jen členové královské rodiny. V Londýně zkrátka potkáte lidi nejrůznějších národností i vyznání. Nejpočetněji jsou kromě křesťanů zastoupeni muslimové a hinduisté. A právě za těmito dvěma komunitami se teď do Londýna podíváme.

videoMuslimové a hinduisté
...
video video

Muslimové a hinduisté

Mapa

Přejít na obsah dílu


Richard III.

2. 8. 2015

Británie na jaře pohřbila se všemi poctami svého posledního krále, který padl v bitvě. Richard III. je také jediným panovníkem, který nemá hrob ve Westminsterském opatství nebo v kapli sv. Jiří na venkovském sídle britských panovníků ve Windsoru. Po stopách Richarda III., jeho poslední bitvy a senzačního objevu jeho tělesných ostatků se vydal Ivan Kytka.

videoRichard III.
...
video video

Richard III.

Mapa

Přejít na obsah dílu


Filmový Londýn

14. 6. 2015

V Londýně je pořád co objevovat. I proto patří k nejnavštěvovanějším světovým metropolím – každý si tu najde svoje. Někdo vyhledává památky, někdo galerie a divadla a někoho zase zajímají třeba nákupy. Objektiv vám teď nabízí pohled na Londýn očima filmového diváka a autor reportáže Miroslav Čapek vás vezme na místa, kde se natáčely slavné filmy. Takže pokud vás zajímá, jak vypadá nástupiště, odkud odjížděl Harry Potter do Bradavic, nebo kde bydlela Bridget Jonesová, budete určitě nadšeni.

videoFilmový Londýn
...
video video

Filmový Londýn

Mapa

Přejít na obsah dílu


Bydlení v Londýně

24. 5. 2015

Londýn láká mnoho cestovatelů. Každý, kdo tam ale byl, potvrdí, že nepatří právě k levným destinacím. Naopak britské hlavní město dominuje žebříčkům měst s nejvyššími náklady na jídlo, bydlení i dopravu. I navzdory tomu láká turisty i ty, kteří se zde plánují usadit. My se teď spolu podíváme na to, jak se jim v Londýně žije. A nejenom to. Ve speciálním muzeu uvidíme, jak kdysi bydlela anglická střední vrstva.

Mapa

Přejít na obsah dílu