Krabi

3. 12. 2017

Zima se chystá na svůj nástup, s Objektivem se ale během chvíle můžeme přenést na krásné písečné pláže a alespoň na chvíli mít pocit, že jsme na břehu průzračného moře. Reportáž Martina Strouhala nás vezme do Thajska, na pláže v provincii Krabi.

videoThajsko: Krabi
...
video video

Thajsko: Krabi

Mapa

Přejít na obsah dílu


Isán

16. 7. 2017

Víte, kde přesně byste našli oblast, které se říká Isán? Je to severovýchodní Thajsko. Je to krásný kout planety. Pochází odtud hedvábí a bavlna. A prý je to vůbec první oblast, kde se začala pěstovat rýže. Do Isanu nás vezme Pavel Zvolánek. Představí vám samozřejmě tamní dobroty a natáčel i na festivalu svíček. O co přesně jde, se dozvíte v jeho reportáži.

videoThajsko: Isán
...
video video

Thajsko: Isán

Mapa

Přejít na obsah dílu


Tetování

9. 4. 2017

Chrání před černou magií a přitahuje štěstí, je to více než pouhá ozdoba těla – je to takzvané ochranné tetování. Během několika týdnů se energie z tetování prý dostane do celého těla. Ti, kteří ochranné tetování mají se jednou za rok schází na speciálním festivalu. Koná se v Thajsku. A jak říká autora následující reportáže Pavel Zvolánek, je to jeden z nejbizarnějších festivalů, který v této zemi můžete navštívit.

videoThajsko: Tetování
...
video video

Thajsko: Tetování

Mapa

Přejít na obsah dílu


Satun

26. 3. 2017

A na závěr se vypravíme do jižního Thajska. Turisté mají tuto oblast hodně rádi, možná jste tam už také byli. Objektiv vás ale zavede na místa mimo turistické resorty. Procestujeme provincii Satun. Uvidíte třeba to, jak se ze stromů získává kaučuk, anebo jak vypadá velkochov krevet.

videoThajsko: Satun
...
video video

Thajsko: Satun

Mapa

Přejít na obsah dílu


Trash hero

18. 12. 2016

V následující reportáži se vypravíme do jihovýchodní Asie. Velkým problémem zdejších obyvatel jsou odpadky. Zdánlivě jednoduché řešení našla skupina nadšenců, kteří se rozhodli vzít věci do vlastních rukou a místní pláže pravidelně čistit. Více v reportáži spolupracovníka Objektivu Jakuba Freiwalda.

videoTrash hero
...
video video

Trash hero

Mapa

Přejít na obsah dílu


Svatyně pravdy

12. 6. 2016

Na závěr vyrazíme na cestu, která nás zavede do svatyně pravdy. David Jakš nám ukáže, že občas můžeme hledat pravdu na místech, kde bychom to vůbec nečekali.

videoSvatyně pravdy
...
video video

Svatyně pravdy

Mapa

Přejít na obsah dílu


Patája

8. 5. 2016

Začneme v Thajsku, čeká nás Patája. Najdete zde neuvěřitelné množství nejrůznějších atrakcí. Třeba se můžete proletět balónem, navštívit travesti show, anebo jít fandit na fotbalový zápas slonů. V následující reportáži nic z toho neuvidíte, Ivan Brezina se totiž rozhodl, že navštíví park miniaturních staveb z celého světa, a tam vás teď vezme ve své reportáži.

videoPatája
...
video video

Patája

Mapa

Přejít na obsah dílu


Masáže

3. 1. 2016

Thajsko a masáže to zkrátka patří k sobě. Vždyť i u nás máme spoustu salonů, které je nabízí. Možná jste už thajskou masáž někdy zažili. Objektiv vás teď vezme do jednoho salonu, který je ale něčím zvláštní, nebáli bychom se říct přímo unikátní.

videomasáže
...
video video

masáže

Mapa

Přejít na obsah dílu


Chrámy II

6. 4. 2014

V následující reportáži se po čase podíváme do Isánu, regionu ve východní části Thajska hraničícího s Laosem a Kambodžou. Víme už, že dávná Khmérská říše tu zanechala svatostánky, které si v ničem nezadají se známějším kambodžským Angkorem. Tentokrát na nás čeká mimo jiné jedna zajímavost, pro našince obzvláště pikantní.Dozvíte se, jak se dá konzumace piva propojit s duchovní praxí a nejen to, lze ji dokonce zužitkovat k budování chrámů.

videoChrámy v Thajsku II
...
video video

Chrámy v Thajsku II

Mapa

Přejít na obsah dílu


Chrámy

9. 3. 2014

V následující reportáži se podíváme do regionu Isán, přesněji do východní části Thajska na hranice s Laosem a Kambodžou. A míříme do provincie Buriam. Dávná khmérská říše tu zanechala chrámy, které se vyrovnají určitě známějšímu kambodžskému komplexu v Angkoru. Stavby z pískovce a lateritu vznikaly v Phanom Rungu od 10. do 13. století.

videoChrámy
...
video video

Chrámy

Mapa

Přejít na obsah dílu