Isán

16. 7. 2017

Víte, kde přesně byste našli oblast, které se říká Isán? Je to severovýchodní Thajsko. Je to krásný kout planety. Pochází odtud hedvábí a bavlna. A prý je to vůbec první oblast, kde se začala pěstovat rýže. Do Isanu nás vezme Pavel Zvolánek. Představí vám samozřejmě tamní dobroty a natáčel i na festivalu svíček. O co přesně jde, se dozvíte v jeho reportáži.

videoThajsko: Isán
...
video video

Thajsko: Isán

Mapa

Přejít na obsah dílu


Tetování

9. 4. 2017

Chrání před černou magií a přitahuje štěstí, je to více než pouhá ozdoba těla – je to takzvané ochranné tetování. Během několika týdnů se energie z tetování prý dostane do celého těla. Ti, kteří ochranné tetování mají se jednou za rok schází na speciálním festivalu. Koná se v Thajsku. A jak říká autora následující reportáže Pavel Zvolánek, je to jeden z nejbizarnějších festivalů, který v této zemi můžete navštívit.

videoThajsko: Tetování
...
video video

Thajsko: Tetování

Mapa

Přejít na obsah dílu


Satun

26. 3. 2017

A na závěr se vypravíme do jižního Thajska. Turisté mají tuto oblast hodně rádi, možná jste tam už také byli. Objektiv vás ale zavede na místa mimo turistické resorty. Procestujeme provincii Satun. Uvidíte třeba to, jak se ze stromů získává kaučuk, anebo jak vypadá velkochov krevet.

videoThajsko: Satun
...
video video

Thajsko: Satun

Mapa

Přejít na obsah dílu


Trash hero

18. 12. 2016

V následující reportáži se vypravíme do jihovýchodní Asie. Velkým problémem zdejších obyvatel jsou odpadky. Zdánlivě jednoduché řešení našla skupina nadšenců, kteří se rozhodli vzít věci do vlastních rukou a místní pláže pravidelně čistit. Více v reportáži spolupracovníka Objektivu Jakuba Freiwalda.

videoTrash hero
...
video video

Trash hero

Mapa

Přejít na obsah dílu


Svatyně pravdy

12. 6. 2016

Na závěr vyrazíme na cestu, která nás zavede do svatyně pravdy. David Jakš nám ukáže, že občas můžeme hledat pravdu na místech, kde bychom to vůbec nečekali.

videoSvatyně pravdy
...
video video

Svatyně pravdy

Mapa

Přejít na obsah dílu


Patája

8. 5. 2016

Začneme v Thajsku, čeká nás Patája. Najdete zde neuvěřitelné množství nejrůznějších atrakcí. Třeba se můžete proletět balónem, navštívit travesti show, anebo jít fandit na fotbalový zápas slonů. V následující reportáži nic z toho neuvidíte, Ivan Brezina se totiž rozhodl, že navštíví park miniaturních staveb z celého světa, a tam vás teď vezme ve své reportáži.

videoPatája
...
video video

Patája

Mapa

Přejít na obsah dílu


Masáže

3. 1. 2016

Thajsko a masáže to zkrátka patří k sobě. Vždyť i u nás máme spoustu salonů, které je nabízí. Možná jste už thajskou masáž někdy zažili. Objektiv vás teď vezme do jednoho salonu, který je ale něčím zvláštní, nebáli bychom se říct přímo unikátní.

videomasáže
...
video video

masáže

Mapa

Přejít na obsah dílu


Chrámy II

6. 4. 2014

V následující reportáži se po čase podíváme do Isánu, regionu ve východní části Thajska hraničícího s Laosem a Kambodžou. Víme už, že dávná Khmérská říše tu zanechala svatostánky, které si v ničem nezadají se známějším kambodžským Angkorem. Tentokrát na nás čeká mimo jiné jedna zajímavost, pro našince obzvláště pikantní.Dozvíte se, jak se dá konzumace piva propojit s duchovní praxí a nejen to, lze ji dokonce zužitkovat k budování chrámů.

videoChrámy v Thajsku II
...
video video

Chrámy v Thajsku II

Mapa

Přejít na obsah dílu


Chrámy

9. 3. 2014

V následující reportáži se podíváme do regionu Isán, přesněji do východní části Thajska na hranice s Laosem a Kambodžou. A míříme do provincie Buriam. Dávná khmérská říše tu zanechala chrámy, které se vyrovnají určitě známějšímu kambodžskému komplexu v Angkoru. Stavby z pískovce a lateritu vznikaly v Phanom Rungu od 10. do 13. století.

videoChrámy
...
video video

Chrámy

Mapa

Přejít na obsah dílu


Buddhistické chrámy

10. 2. 2013

Místní lidé mu už několik století říkají Krunghtep, cizinci zase poněkud nepřesně Bangkok. Ano, řeč je samozřejmě o metropoli Thajského království, kam každoročně přijíždějí také tisíce Čechů. Na území téhle megapole stojí přes 800 buddhistických chrámů a my vám dnes nabízíme prohlídku jednoho z nejmladších a současně nejoriginálnějších. Buddhistické názvosloví se sem totiž už desítky let chodí učit mniši z celého města.

videoBuddhistické chrámy
...
video video

Buddhistické chrámy

Mapa

Přejít na obsah dílu


Jeskyně

22. 4. 2012

Po čase opět míříme do jihovýchodní Asie. Pokud přemýšlíte, kam se vypravíte v létě, následující reportáž může pro vás být tipem na něco v podstatě netradičního. Zavedeme vás do odlehlé oblasti Pangmapa na hranicích Thajska a Barmy, kde můžete uniknout palčivému tropickému slunci a zažít dobrodružství v temnotách. Zdejší džungle je jeskyněmi provrtaná jako ementál. Zatím jich bylo objeveno dvě stě, z toho deset je delších než kilometr. A známe taky člověka, který je skoro všechny prolezl, a rád vás do nich vezme s sebou.

videoJeskyně
...
video video

Jeskyně

Mapa

Přejít na obsah dílu


Chiang Mai

19. 2. 2012

Thajské město Chiang Mai, neboli Růže severu. To je místo, kam míříme. Thajci tvrdí, že pokud se do města nepodíváte, tak vaše návštěva Thajska vlastně ani nestála za to, zkrátka jste nepoznali celé jejich království. A asi na tom něco bude. Chiang Mai byste našli na severu země, je vlastně takovou neoficiální metropolí této oblasti Thajska. Dvousettisícové město je velmi klidné, je to až s podivem, že dodnes připomíná spíš větší vesnici. A prý si ho užijete, i když nevyrazíte na některý ze zdejších slavných treků za horskými kmeny. Stačí, když zůstanete v jeho samotném centru.

videoChiang Mai
...
video video

Chiang Mai

Mapa

Přejít na obsah dílu


Krabi

5. 2. 2012

Máte rádi zimu, anebo už se těšíte na léto? A začínáte už tak trochu přemýšlet, kam se vydáte na dovolenou? Tak teď si rozhodně jako na dovolené budete připadat. I když to bude taková trochu dobrodružnější dovolená. Můžete se totiž těšit na výpravu na opuštěné ostrovy, na potápění, lezení po strmých skalních stěnách, rybaření, anebo na jízdu na mořském kajaku. Míříme do prosluněného Thajska, až na samotný jih země, do města Krabi a jeho okolí.

videoKrabi
...
video video

Krabi

Mapa

Přejít na obsah dílu


Ostrov Samet

22. 1. 2012

S Objektivem vás zveme na tropický ostrov Samet do Thajska. Protože dny jsou krátké, pod kabát se zakusuje zima a do duše se vtírá sentiment. Pokud tohle platí i pro vás, máme řešení: uděláme si na chvíli léto. Jihovýchodní Asie je ideálním místem pro zahnání zimních depresí. Někoho možná zahřeje pomyšlení, že na ostrově, který kdysi patřil celý pirátům, je prý zakopán velký poklad. My jsme ale vyrazili za jinými atrakcemi skvělý jídlem a za žraloky.

videoOstrov Samet
...
video video

Ostrov Samet

Mapa

Přejít na obsah dílu


Ko Tarutao

12. 12. 2010

Největší přírodní rezervace v jihovýchodní Asii, to je národní park Tarutao. Najdete ho v Andamanském moři u pobřeží jižního Thajska, nedaleko hranic s Malajsií. Park chrání až 25 % všech mořských ryb, třeba žraloky, delfíny, nebo rejnoky. Zajímavostí je, že kromě strážců národního parku byste tu nikoho jiného nenašli. Žádné hotely, bary, nebo zábavní centra, to ani náhodou. Pouze klidná, čistá, nádherná příroda.

videoThajsko: Ko Tarutao
...
video video

Thajsko: Ko Tarutao

Mapa

Přejít na obsah dílu