Rovensko

7. 1. 2018

A na závěr spolu vyrazíme do Rumunska do oblastí, kde žije česká komunita. Odlehlá místa opouští stále víc lidí. Najdou se ale i tací, kteří se tam rozhodli žít.

videoRumunsko: Rovensko
...
video video

Rumunsko: Rovensko

Mapa

Přejít na obsah dílu


Eibenthal

13. 12. 2015

A na závěr slibovaná reportáž z místa, kde se jakoby zastavil čas. V Rumunsku žije česká menšina už více než 200 roků. I když mnozí z nich nikdy v Česku nebyli, zachovali si jazyk i zvyky svých předků. Jan Línek nás teď zavede na místo, které on sám označuje za český ráj v Rumunsku.

videoEibenthal
...
video video

Eibenthal

Mapa

Přejít na obsah dílu


Festival

9. 11. 2014

A na závěr pro vás máme vzpomínku na léto a na festivalovou atmosféru. Nevezmeme vás ale na jen tak ledajaký festival, ale rovnou na festival o kterém se mluví i jako o česko-rumunském woodstocku. Zdali je toto srovnání na místě, už můžete posoudit sami v naší reportáži.

videoFestival
...
video video

Festival

Mapa

Přejít na obsah dílu


Trascau

14. 9. 2014

A teď si v Objektivu zavzpomínáme na prázdniny. Je to zatím jen pár dnů, co se děti vrátily do školních lavic, my teď pro vás máme jedno prázdninové dobrodružství z rumunských hor. Konkrétně se Objektiv vypravil spolu s dětmi do vápencového pohoří Trascau v centrálním Rumunsku, kam mnoho turistů během svých cest nezabloudí. A stálo to za to.

videoTrascau
...
video video

Trascau

Mapa

Přejít na obsah dílu


Silvestr

9. 1. 2011

Jak jste strávili Silvestra? Tak schválně, zkusíme to: byly chlebíčky, šampaňské, obložené mísy… Anebo jste vyrazili do ulic? Ať už to bylo jakkoli, doufám, že se vám oslava příchodu nového roku povedla a řádně jste si to užili. My vás teď s Objektivem zavedeme taky na oslavu Silvestra, ale na úplně jinou, než jste zvyklí. Míříme do jednoho z nejodlehlejších koutů Evropy. Na úzkorozchodnou parní železnici v lesním údolí na hranicích Rumunska s Ukrajinou.

videoRumunsko: silvestr
...
video video

Rumunsko: silvestr

Mapa

Přejít na obsah dílu


Dunaj

6. 4. 2008

V dnešním světě je jen těžké si představit, že by existovalo nějaké lidské sídlo, ke kterému byste na mapě marně hledali cestu. Ale přeci jen takové místo existuje a to dokonce v Evropě. Jde o rybářskou vesnici Sfistovka, která je doslova ztracena v rákosovém nekonečnu delty Dunaje na hranicích Rumunska a Ukrajiny. Dostanete se tam jedině lodí. Připadá vám to romantické? Dovedete si vůbec takové místo představit? Následující reportáž vám pomůže.

videoRumunsko – Dunaj
...
video video

Rumunsko – Dunaj

Přejít na obsah dílu