Štýrsko

21. 1. 2018

Teď nás čeká cesta do samého středu hornatého Rakouska. Na místa, kde se dodnes zachovaly původní tradice a řemesla. Michala Hergetová nás vezme lyžovat a prozradí, kam se pánům do krojů vpisuje jméno manželky – kdyby náhodou někdy zapomněli.

videoRakousko: Štýrsko
...
video video

Rakousko: Štýrsko

Mapa

Přejít na obsah dílu


Grossglockner

17. 12. 2017

Alena Zárybnická nás teď vezme z Prahy až na nejvyšší horu Rakouska – na Grossglockner. Vydala se po stopách muže, který byl jedním ze zakladatelů organizovaného alpinismu v Evropě. Tím mužem je Johann Stüdl. Jak říká Alena tak právě jemu vděčíme za celou řadu dodnes fungujících horských chat, nechal postavit třeba tu úplně první ve východních Alpách, přímo pod Grossglocknerem, nese jeho jméno Stüdlhütte.

videoRakousko: Grossglockner
...
video video

Rakousko: Grossglockner

Mapa

Přejít na obsah dílu


Bad Blumau

3. 12. 2017

Z písečných pláží se přesuneme do termálních lázní. Ty jsou přes zimu pro koupání jako stvořené. Na jihovýchodě Rakouska, ve Štýrsku, které krom koupelí, lákají i na bláznivě barevnou architekturu Friedensreicha Hundertwassera. V Bad Blumau natáčel Tomáš Voženílek.

videoRakousko: Bad Blumau
...
video video

Rakousko: Bad Blumau

Mapa

Přejít na obsah dílu


Bodamské jezero

9. 4. 2017

Míříme k Bodamskému jezeru. Němci mu také někdy říkají Švábské moře. Jezero leží na hranici tří států – Německa, Švýcarska a Rakouska. Někteří o tomto kraji mluví jako o zapomenuté perle Evropy. A jak uvidíte v reportáži Miroslava Čap, mají pravdu. Oblast je to krásná a k vidění je tam toho víc než dost.

videoNěmecko: Bodamské jezero
...
video video

Německo: Bodamské jezero

Mapa

Přejít na obsah dílu


Horní Rakousy

26. 3. 2017

Do Rakouska většina z nás míří hlavně v zimě na lyže. Tuto zemi stojí za to objevovat i z jiných úhlů. Následující minuty budou patřit hlavně tamní kuchyni. Míříme do spolkové země Horní Rakousy. Navštívíme třeba tamní královnu knedlíků, paní Ingrid, která umí udělat knedlíky snad úplně ze všeho.

videoRakousko: Horní Rakousy
...
video video

Rakousko: Horní Rakousy

Mapa

Přejít na obsah dílu


Lyžování

19. 3. 2017

Po vydatné hostině není na škodu so zasportovat. Čeká nás trochu netradiční lyžování. Prvopočátky lyžování v Rakousku mapoval Tomáš Voženílek a Denisa Bukvajová.

videoRakousko: lyžování
...
video video

Rakousko: lyžování

Mapa

Přejít na obsah dílu


Stubai

19. 2. 2017

Ze slunné pláže vyrazíme do hor. Oblíbená turistická destinace – rakouské Alpy. Kdo přišel s nápadem je komerčně využít? Dozvíte se v naší reportáži.

videoRakousko: Stubai
...
video video

Rakousko: Stubai

Mapa

Přejít na obsah dílu


Prátr

9. 10. 2016

A teď vás s Objektivem zveme na nejrůznější atrakce vídeňského Prátru. Tenhle slavný park letos slaví 250. výročí. V roce 1766 ho otevřel císař Josef II. I přesto, že svou tvář mění, a dnes nabízí především pořádnou dávku adrenalinu, klasika v podobě původních atrakcí zůstává. A o těch nejstarších je reportáž Denisy Bukvajové a Tomáše Voženílka.

videoRakousko: Prátr
...
video video

Rakousko: Prátr

Mapa

Přejít na obsah dílu


Márovi 1

14. 8. 2016

Rodinu Márových z Přerova pravidelní diváci Objektivu dobře znají. Jejich expedice do dalekých krajů jsme podrobně mapovali. Jirka Mára je jediný cestovatel, který na invalidním vozíčku projel všechny světadíly. Před časem se jeho stav ale prudce zhoršil a zdálo se, že neobyčejným výpravám je konec – musí být totiž neustále napojen na dýchací přístroj. Jirka se ale nevzdal a vy se teď můžete podívat na putování rodiny Márových po evropských zemích, začínáme v Rakousku.

videoMárovi 1
...
video video

Márovi 1

Mapa

Přejít na obsah dílu


Sölden

28. 2. 2016

Viděli jste poslední bondovku? Spektre? Pokud ano, tak si jistě vybavíte scény z Mexika, Maroka, Říma, ale taky z rakouských Alp. Natáčení poslední bondovky v rakouském Söldenu trvalo 15 dní. Kde přesně? To zjišťovala Denisa Bukvajová a Tomáš Voženílek.

videoSölden
...
video video

Sölden

Mapa

Přejít na obsah dílu