Bodamské jezero

9. 4. 2017

Míříme k Bodamskému jezeru. Němci mu také někdy říkají Švábské moře. Jezero leží na hranici tří států – Německa, Švýcarska a Rakouska. Někteří o tomto kraji mluví jako o zapomenuté perle Evropy. A jak uvidíte v reportáži Miroslava Čap, mají pravdu. Oblast je to krásná a k vidění je tam toho víc než dost.

videoNěmecko: Bodamské jezero
...
video video

Německo: Bodamské jezero

Mapa

Přejít na obsah dílu


Horní Rakousy

26. 3. 2017

Do Rakouska většina z nás míří hlavně v zimě na lyže. Tuto zemi stojí za to objevovat i z jiných úhlů. Následující minuty budou patřit hlavně tamní kuchyni. Míříme do spolkové země Horní Rakousy. Navštívíme třeba tamní královnu knedlíků, paní Ingrid, která umí udělat knedlíky snad úplně ze všeho.

videoRakousko: Horní Rakousy
...
video video

Rakousko: Horní Rakousy

Mapa

Přejít na obsah dílu


Lyžování

19. 3. 2017

Po vydatné hostině není na škodu so zasportovat. Čeká nás trochu netradiční lyžování. Prvopočátky lyžování v Rakousku mapoval Tomáš Voženílek a Denisa Bukvajová.

videoRakousko: lyžování
...
video video

Rakousko: lyžování

Mapa

Přejít na obsah dílu


Stubai

19. 2. 2017

Ze slunné pláže vyrazíme do hor. Oblíbená turistická destinace – rakouské Alpy. Kdo přišel s nápadem je komerčně využít? Dozvíte se v naší reportáži.

videoRakousko: Stubai
...
video video

Rakousko: Stubai

Mapa

Přejít na obsah dílu


Prátr

9. 10. 2016

A teď vás s Objektivem zveme na nejrůznější atrakce vídeňského Prátru. Tenhle slavný park letos slaví 250. výročí. V roce 1766 ho otevřel císař Josef II. I přesto, že svou tvář mění, a dnes nabízí především pořádnou dávku adrenalinu, klasika v podobě původních atrakcí zůstává. A o těch nejstarších je reportáž Denisy Bukvajové a Tomáše Voženílka.

videoRakousko: Prátr
...
video video

Rakousko: Prátr

Mapa

Přejít na obsah dílu


Márovi 1

14. 8. 2016

Rodinu Márových z Přerova pravidelní diváci Objektivu dobře znají. Jejich expedice do dalekých krajů jsme podrobně mapovali. Jirka Mára je jediný cestovatel, který na invalidním vozíčku projel všechny světadíly. Před časem se jeho stav ale prudce zhoršil a zdálo se, že neobyčejným výpravám je konec – musí být totiž neustále napojen na dýchací přístroj. Jirka se ale nevzdal a vy se teď můžete podívat na putování rodiny Márových po evropských zemích, začínáme v Rakousku.

videoMárovi 1
...
video video

Márovi 1

Mapa

Přejít na obsah dílu


Sölden

28. 2. 2016

Viděli jste poslední bondovku? Spektre? Pokud ano, tak si jistě vybavíte scény z Mexika, Maroka, Říma, ale taky z rakouských Alp. Natáčení poslední bondovky v rakouském Söldenu trvalo 15 dní. Kde přesně? To zjišťovala Denisa Bukvajová a Tomáš Voženílek.

videoSölden
...
video video

Sölden

Mapa

Přejít na obsah dílu


Objektiv osobně: Pitztal

22. 11. 2015

Výroba sněhu za každého počasí? To není jen sen každého lyžaře, to je realita. Na Pitztalském ledovci funguje zařízení, které tohle dokáže už několik let. Jde o unikátní technologii, kterou, jak už to tak v životě někdy bývá, objevili úplně náhodou na jiném konci světa. Jak zařízení v nejvýše položeném ledovcovém středisku v Tyrolsku funguje, pro Objektiv zjišťovala Alena Zárybnická. A takhle vysoko v horách musí i v tamní kavárně vědět, jaký je venku tlak, jinak se jim nepovedou upéct dorty, nebo naservírovat správnou kávu.

videoObjektiv osobně: Pitztal
...
video video

Objektiv osobně: Pitztal

Mapa

Přejít na obsah dílu


Salzburg

23. 8. 2015

Salzburg neodmyslitelně patří mezi největší turistické perly Rakouska. Návštěvníky láká na mnoho atrakcí. Mezi ně patří místní kuchyně a dobře vychlazené pivo.

videoSalzburg
...
video video

Salzburg

Mapa

Přejít na obsah dílu


Vídeň

3. 5. 2015

Jen s Objektivem se můžete během několika vteřin ocitnout z Hanoje přímo v centru Vídně. Ta je během jara obzvlášť krásná. Slunce ještě nemá takovou sílu, aby vám nedovolilo strávit v centru města celý den. Objektiv vás teď vezme na procházku po slavném vídeňském bulváru Ringstrasse, který navíc letos žije ještě o něco víc než jindy. Připomíná si totiž výročí svého vzniku. Vídeňskou Ringstrasse oficiálně otevřel císař František Josef 1. května 1865.

videoVídeň
...
video video

Vídeň

Mapa

Přejít na obsah dílu