Kagošima

28. 1. 2018

Víte, jak vypadají písečné lázně? A proč by neměly trvat déle než deset minut? Tak i to se dozvíte v reportáži Martina Knejpa. Vezme nás do Japonska, do Kagošimy. V této oblasti jsou místa, kam Japonci jezdí relaxovat. Najdete tu ale i jednu z nejaktivnějších japonských sopek a pěstují se tu nejmenší mandarinky na světě.

videoJaponsko: Kagošima
...
video video

Japonsko: Kagošima

Mapa

Přejít na obsah dílu


Tokio

19. 11. 2017

V reportáži Martina Knejpa se teď podíváme do japonského Tokia, které je jedním z nejmodernějších měst na světě. Jak za chvíli uvidíte, je to ve městě vidět na každém kroku. A dozvíte se třeba i to, jak se slaví svátek Hanami. Jde o pozorování květů sakury a v Japonsku je tento svátek oblíbený už po několik staletí.

videoJaponsko: Tokio
...
video video

Japonsko: Tokio

Mapa

Přejít na obsah dílu


Miyazu

8. 10. 2017

Daniel Novotný nás vezme do jednoho malebného městečka Miyazu na ostrově Honšú nedaleko Kjóta. Dozvíte se třeba, jak vypadá typický japonský byt, proč se jen vyvolení nemusí krčit, když prochází dveřmi. A zjistíte, jak je to s tím mostem, na který se musíte dívat hlavou dolů, abyste zjistili, kam přesně vede.

videoJaponsko: Miyazu
...
video video

Japonsko: Miyazu

Mapa

Přejít na obsah dílu


Zahrada Kórakuen

2. 7. 2017

Nejprve vyrazíme do Japonska. Projdeme se jednou překrásnou zahradou. Kromě toho, že je nádherná, tak by měla sloužit i k zamyšlení. Ostatně, jak se dozvíte v reportáži Martina Knejpa, vyplývá to i z jejího názvu. Poté se přesuneme do takzvaného Pekelného údolí, kde se můžete zblízka setkat s makaky. Ano, dostanete se k nim až na dotek. Ale žádné velké přátelství od nich nečekejte.

videoJaponsko: Zahrada Kórakuen
...
video video

Japonsko: Zahrada Kórakuen

Mapa

Přejít na obsah dílu


Ósaka

11. 6. 2017

Na závěr vyrazíme do ulic Ósaky. Toto japonské město uvidíme očima Daniela Novotného a bude to zajímavý pohled.

videoJaponsko: Ósaka
...
video video

Japonsko: Ósaka

Mapa

Přejít na obsah dílu


Kjóto

2. 4. 2017

Japonsko, to je směs tradicí a nejmodernějších vymožeností. Přesně takové je i město Kjóto. My dnes navštívíme místní svatyně, zahrady i trh.

videoJaponsko: Kjóto
...
video video

Japonsko: Kjóto

Mapa

Přejít na obsah dílu


Hirošima

9. 10. 2016

V poslední reportáži se vypravíme do Japonska, do Hirošimy. Nejnavštěvovanějším místem je tam mírový park, který připomíná památku obětí svržené atomové bomby. Autor reportáže Daniel Novotný se setkal s potomkem několika z nich a zaznamenal jeho vyprávění. Navštívil také tamní muzeum, které celou událost připomíná. Hlavně vám ale ukáže, jaká je Hirošima dnes.

videoJaponsko: Hirošima
...
video video

Japonsko: Hirošima

Mapa

Přejít na obsah dílu


Tokio

15. 5. 2016

A z mezinárodních vod směřujeme do Japonska. Přesněji do Tokia. Dnešní podobu tohoto města určitě znáte. My ale poodhalíme jeho minulost.

videoTokio
...
video video

Tokio

Mapa

Přejít na obsah dílu


Lyžování

10. 4. 2016

Sněhové podmínky u nás poslední dobou lyžování zrovna dvakrát nepřejí. A už vůbec ne lyžování ve volném terénu. Skupina českých freeriderů – jak si vyznavači tohoto stylu říkají – se proto vydala za sněhem na nejsevernější z Japonských ostrovů, na Hokaidó. Zní to možná překvapivě, ale v posledních letech se tento japonský ostrov stává vyhledávanou lyžařskou destinací. Proč? Uvidíte sami v reportáži Martina Vrbického.

videoJaponsko: lyžování
...
video video

Japonsko: lyžování

Mapa

Přejít na obsah dílu


Město duchů

3. 4. 2016

Vyrážíme do Japonska. Barbora Šámalová nás vezme na místa, kam nejezdí nikdo. Právě naopak. Havárie jaderné elektrárny před 5 lety vyhnala z domovů desítky tisíc lidí. Barbora navštívila muže, který jako jediný zůstal.

videoJaponsko: město duchů
...
video video

Japonsko: město duchů

Mapa

Přejít na obsah dílu