Atacama

1. 4. 2018

V první reportáži zamíříme na místa, která mají neopakovatelnou atmosféru. Poušť Atacama v Chile patří mezi nejsušší místa na světě. My vás s autorkou reportáže Terezou Hronovou vezmeme do města duchů, kde budete mít pocit, že tam ještě před malou chvílí někdo žil.

videoChile: Atacama
...
video video

Chile: Atacama

Mapa

Přejít na obsah dílu


Lauca

28. 5. 2017

Vyrážíme na sever Chile do rezervace Lauca. Čeká nás převýšení 4,5 km. Uvidíme horská jezera s plameňáky i první kroky nově narozené lamy. Pro autorku reportáže Terezu Hronovou to bylo nejhezčí místo, které na svých cestách viděla. Určitě nezklame ani vás.

videoChile: Lauca
...
video video

Chile: Lauca

Mapa

Přejít na obsah dílu


Atacama

19. 4. 2015

Po čase míříme s Objektivem do Chile, do pouště Atacama. A mimo jiné navštívíme i Evropskou jižní Observatoř. Troufáme si tvrdit, že uvidíte záběry, které jsme v Objektivu ještě nikdy předtím nevysílali. Těšit se můžete na dechberoucí záběry noční oblohy z observatoře na vrcholu hory Serro Paranal, kde jsou čtyři hlavní dalekohledy.

videoAtacama
...
video video

Atacama

Mapa

Přejít na obsah dílu


Krásy země

15. 2. 2015

Na závěr vyrazíme tam, kde je během našeho léta zima, kde ze země horké stříkají gejzíry, kde se jeepy jezdí po solné pláni. A kde mají děti stejné přání jako ty naše. Víc už v následující reportáži Miloš Brunner.

videoKrásy země
...
video video

Krásy země

Mapa

Přejít na obsah dílu


Patagonie

8. 8. 2010

Předcházející reportáž se dá brát jistě i jako tip na prázdninový výlet. Tato možná taky, ale na místech, kam se vypravíme s naším bývalým kolegou a také mluvčím ministerstva zahraničí Filipem Kandou, byste si neměli hrát s otevřeným ohněm. Čeká nás mimo jiné národní park Torres del Paine. Ale mysleme na příjemnější věci, než jsou požáry. Filip Kanda nám mimo jiné osobně zprostředkuje setkání se záhadným prehistorickým tvorem a to, co možná mnozí ocení, jsou pohledy na neuvěřitelně krásné pohádkové křivky horských hřebenů a uprostřed středoevropského léta i pořádně chladný vítr nekonečných plání Patagonie.

videoChile: Patagonie
...
video video

Chile: Patagonie

Mapa

Přejít na obsah dílu


Patagonie

17. 1. 2010

O Parku Torres del Paine v chilské Patagonii jsme v médiích hodně slýchali před necelými pěti lety, kdy tam český turista svojí neopatrností způsobil rozsáhlý požár. Od té doby Česká republika pomáhá v jižním Chile se zalesňováním. Koncem roku se tam vypravil i můj redakční kolega Filip Kanda. U zalesňování ale nezůstalo, Filip natočil také nádherné přírodní scenérie parku, který patří mezi 10 nejexotičtějších míst světa. A seznámí nás i s jedním dávným tvorem, který oblast obýval zhruba před 10 tisíci lety.

videoChile: Patagonie
...
video video

Chile: Patagonie

Mapa

Přejít na obsah dílu