Šuárové

14. 6. 2009

Když se před 60 lety vydávali cestovatelé Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka za indiánským kmenem Šuárů do nitra amazonské džungle, tak byli před cestou hodně důrazně varováni, ať jsou opatrní. Šuárové totiž, jak možná víte, prosluli zmenšováním hlav svých nepřátel. Šlo o takzvaný rituál tsantsy. Ten už je naštěstí dnes minulostí. Život většiny Šuárů se od dob Zikmunda a Hanzelky sice hodně změnil, ale i tak mezi nimi stále žijí lidé, kterých se moderní společnost 21. století moc nedotkla.

videoEkvádor: Šuárové
...
video video

Ekvádor: Šuárové

Mapa

Přejít na obsah dílu


Galapágy

24. 8. 2008

Už dvakrát jsme se vypravili v Objektivu za krásami Jižní Ameriky s rodinou Márových z Přerova. Více než měsíční a náročnou cestu podnikli s těžce nemocným synem, který se pohybuje jen na vozíku. Cestování je jeho obrovské hobby a on ani jeho rodiče se nechtějí vzdát svých snů. Spolu s Jiřím Márou tedy nakonec zažijeme ještě dobrodružství v ekvádorském pralese, indiánský rituál i to, jak chutnají mravenci. A nakonec nás čeká to nejlepší – unikátní souostroví Galapágy, součást světového dědictví UNESCO.

videoGalapágy
...
video video

Galapágy

Přejít na obsah dílu


Ekvádor

10. 8. 2008

Míříme na jihoamerický kontinent do země, která si vetkla rovník do svého názvu, do Ekvádoru. A jak už asi víte, nečeká nás žádná obyčejná výprava. Je to cesta za snem. Rodina Márova z Přerova vyrazila na výpravu i se synem Jiřím upoutaným na vozík, navzdory jeho nevyléčitelné nemoci. Po mezipřistání na ostrově Bonaire v Karibiku je vyprovodíme do Ekvádoru. Země, kde si nejen můžete sáhnout na rovník, ale ohřát se u sopky, naučit se pár španělských vět nebo si dát třeba – pečené morče.

videoEkvádor
...
video video

Ekvádor

Přejít na obsah dílu