Lukostřelba

2. 8. 2015

A na závěr pro vás máme reportáž z televizního archivu. Není to jen tak dostat se do Bhútánského království. Pečlivě tam hlídají počet turistů, které do své země ročně pustí. Reportérovi Michalovi Kubalovi se to povedlo. A pro Objektiv natáčel s populárním zpěvákem, který si rád zastřílí z luku.

videoLukostřelba
...
video video

Lukostřelba

Mapa

Přejít na obsah dílu


Lukostřelba

20. 7. 2008

A na závěr vás v Objektivu čeká drobná delikatesa. Detail ale vlastně velmi významný – bhútánský národní sport. Schválně, co byste tipovali? Možná horolezectví, lyžování nebo jiný vysokohorský sport. Byli byste ale úplně vedle. Musíme zamířit úplně jinam. Na lukostřelbu, kterou tady provozují všichni, i ty největší hvězdy bhútánského showbusinessu, jak sami uvidíte.

videoBhútán – lukostřelba
...
video video

Bhútán – lukostřelba

Přejít na obsah dílu


Mniši

20. 7. 2008

Kdyby člověk hledal skutečný symbol bhútánského království, asi by skončil u zářivě červené barvy oděvů buddhistických mnichů. Jejich společenství je většinou velmi uzavřené, jenom zřídka dovolí, aby mezi ně pronikl kdokoliv cizí. Natáčení je skoro úplně nemožné. Reportér Michal Kubal ale měl unikátní šanci strávit jeden den s malými mnichy, kteří se připravují na život zasvěcený náboženství.

videoBhútán – mniši
...
video video

Bhútán – mniši

Přejít na obsah dílu


Politika

20. 7. 2008

Objektiv svou každotýdenní půlhodinu o cestování tentokrát věnuje jen jediné zemi. Jsme si ale jisti, že nebudete litovat. Bhútán patří k nejtajemnějším státům světa. Himálajské království vpustí na své území jenom pár tisíc lidí ročně a už vůbec není obvyklé, že by tady mohli natáčet a z blízka pozorovat detaily velmi zajímavého života.

videoBhútán – politika
...
video video

Bhútán – politika

Přejít na obsah dílu