Lovaň

27. 8. 2017

Nedaleko Bruselu leží jedno místo, které má zvláštní kouzlo. Jde o asi 12 ulic s přibližně stovkou domů. Budete si tu připadat, jako byste se propadli v čase. To místo najdete v Lovani. A je to tzv. bekináž. Co to přesně bylo, proč vzniklo a kdo na místě bydlel, se dozvíte v reportáži Ivana Bareše.

videoBelgie: Lovaň
...
video video

Belgie: Lovaň

Mapa

Přejít na obsah dílu


Mechelen

12. 3. 2017

Míříme do belgického Mechelenu. Dominantou města je už zmiňovaná nedostavěná věž. Proč ji nikdy nedostavěli, se dozvíte už za chvíli. Mechelen má také jeden světový unikát. Zájemci z celého světa sem jezdí studovat zvonkohru na unikátní vysokou školu. A zvonkohru v naší reportáži také uslyšíte.

videoBelgie: Mechelen
...
video video

Belgie: Mechelen

Mapa

Přejít na obsah dílu


Molenbeek – architektura

13. 11. 2016

Kdo by se nechtěl podívat na místa, kde na kontakt s návštěvníky dohlíží samotný panovník? Bohumil Vostal má pro nás ještě jeden argument, proč Molenbeek navštívit, architekturu. I když to může znít zvláštně, jedním z lákadel má být místní hřbitov.

videoMolenbeek - architektura
...
video video

Molenbeek - architektura

Mapa

Přejít na obsah dílu


Molenbeek – pochutiny

13. 11. 2016

My už teď vyrazíme ochutnávat čokoládové pralinky, pivo a hranolky, které jsou jakousi obchodní značkou celé Belgie. A nezaostává ani Molenbeek. Najdete tu první halal a bio uzeniny v belgickém království.

videoMolenbeek - pochutiny
...
video video

Molenbeek - pochutiny

Mapa

Přejít na obsah dílu


Molenbeek - čtvrť mnoha tváří

13. 11. 2016

Přesně před rokem 13. listopadu otřásly Paříží teroristické útoky. Bruselská čtvrť Molenbeek se stala symbolem zla, které ohrožuje Evropu zevnitř. Zde někteří atentátníci bydleli. Tady se radikalizovali, tady se jeden podezřelý z útoků skrýval. Bohumil Vostal Molenbeek zná a ukáže nám mnoho jeho jiných tváří.

videoMolenbeek - čtvrť mnoha tváří
...
video video

Molenbeek - čtvrť mnoha tváří

Mapa

Přejít na obsah dílu


Brusel

2. 10. 2016

Bruselu se říká taky malé velkoměsto. Sídlo Evropské unie a Severoatlantické aliance lákalo vždy nejenom milovníky pralinek a piva. Po jarních teroristických útocích se ale návštěvnost hlavního města Belgie přepadla o desítky procent. Bohumil Vostal nám teď ukáže, jak to tvář města poznamenalo. Ale s Objektivem se bát nemusíte, čeká nás pohodlná a bezpečná jízda v kočáře.

videoBelgie: Brusel
...
video video

Belgie: Brusel

Mapa

Přejít na obsah dílu


Čurající sochy

3. 7. 2016

To, že jeden ze symbolů Bruselu je socha čůrajícího chlapečka, ví asi každý. Ale, že je tam čůrajících soch víc, to ví málokdo. Spolupracovník Objektivu Ivan Bareš toho o bruselských sochách zjistil poměrně dost. Možná vás některé informace i trochu překvapí a až třeba budete mít cestu do Bruselu, tak budete vědět, kde přesně sochy najdete.

videoBelgie: čurající sochy
...
video video

Belgie: čurající sochy

Mapa

Přejít na obsah dílu


Objektiv osobně

2. 8. 2015

Jak relaxují zpravodajové České televize, když mají chvilku volna? Dnes se o svá oblíbená místa podělí náš bruselský zpravodaj Bohumil Vostal. Určitě vás vezme do své oblíbené restaurace. Přelomové události ve Velké Británii, v Nizozemsku, ale také pravidelné cesty přes Lucembursko do Strasbourgu, kde mezinárodní soudci vynášejí verdikty a europoslanci ovlivňují život půlmiliardové unie. To vše má bruselský zpravodaj na starost.

videoObjektiv osobně
...
video video

Objektiv osobně

Mapa

Přejít na obsah dílu


Valonsko

28. 6. 2015

Belgie – to není jen Brusel, nebo Bruggy a Ghett ve Flandrech, kam míří turisté z celého světa. Ale také její frankofonní část. Metropolí Valonska je Namur. Jeho pevnost je nejstarším trvalým osídlením v celém Beneluxu. A jak říká náš zpravodaj Bohumil Vostal – Valonsko je turisty nespravedlivě opomíjené. Jestli je to pravda, posuďte sami.

videoValonsko
...
video video

Valonsko

Mapa

Přejít na obsah dílu


Ardeny

3. 5. 2015

Letos si připomeneme 70. výročí konce druhé světové války. S Objektivem se vypravíme do Arden v Belgii, kde v zimě v roce 1944 proběhla bitva o tzv. výběžek. Adolf Hitler operaci nazval „Stráž na Rýně“ – byla to poslední velká útočná operace vermachtu. Spojenci se snažili jejich nápor zpomalit a přesunula se sem i 101. výsadková divize Spojených států. Tehdejší atmosféru se vám alespoň pokusí nastínit následující reportáž Michala Čeliše.

videoArdeny
...
video video

Ardeny

Mapa

Přejít na obsah dílu