Mechelen

12. 3. 2017

Míříme do belgického Mechelenu. Dominantou města je už zmiňovaná nedostavěná věž. Proč ji nikdy nedostavěli, se dozvíte už za chvíli. Mechelen má také jeden světový unikát. Zájemci z celého světa sem jezdí studovat zvonkohru na unikátní vysokou školu. A zvonkohru v naší reportáži také uslyšíte.

videoBelgie: Mechelen
...
video video

Belgie: Mechelen

Mapa

Přejít na obsah dílu


Molenbeek – architektura

13. 11. 2016

Kdo by se nechtěl podívat na místa, kde na kontakt s návštěvníky dohlíží samotný panovník? Bohumil Vostal má pro nás ještě jeden argument, proč Molenbeek navštívit, architekturu. I když to může znít zvláštně, jedním z lákadel má být místní hřbitov.

videoMolenbeek - architektura
...
video video

Molenbeek - architektura

Mapa

Přejít na obsah dílu


Molenbeek – pochutiny

13. 11. 2016

My už teď vyrazíme ochutnávat čokoládové pralinky, pivo a hranolky, které jsou jakousi obchodní značkou celé Belgie. A nezaostává ani Molenbeek. Najdete tu první halal a bio uzeniny v belgickém království.

videoMolenbeek - pochutiny
...
video video

Molenbeek - pochutiny

Mapa

Přejít na obsah dílu


Molenbeek - čtvrť mnoha tváří

13. 11. 2016

Přesně před rokem 13. listopadu otřásly Paříží teroristické útoky. Bruselská čtvrť Molenbeek se stala symbolem zla, které ohrožuje Evropu zevnitř. Zde někteří atentátníci bydleli. Tady se radikalizovali, tady se jeden podezřelý z útoků skrýval. Bohumil Vostal Molenbeek zná a ukáže nám mnoho jeho jiných tváří.

videoMolenbeek - čtvrť mnoha tváří
...
video video

Molenbeek - čtvrť mnoha tváří

Mapa

Přejít na obsah dílu


Brusel

2. 10. 2016

Bruselu se říká taky malé velkoměsto. Sídlo Evropské unie a Severoatlantické aliance lákalo vždy nejenom milovníky pralinek a piva. Po jarních teroristických útocích se ale návštěvnost hlavního města Belgie přepadla o desítky procent. Bohumil Vostal nám teď ukáže, jak to tvář města poznamenalo. Ale s Objektivem se bát nemusíte, čeká nás pohodlná a bezpečná jízda v kočáře.

videoBelgie: Brusel
...
video video

Belgie: Brusel

Mapa

Přejít na obsah dílu


Čurající sochy

3. 7. 2016

To, že jeden ze symbolů Bruselu je socha čůrajícího chlapečka, ví asi každý. Ale, že je tam čůrajících soch víc, to ví málokdo. Spolupracovník Objektivu Ivan Bareš toho o bruselských sochách zjistil poměrně dost. Možná vás některé informace i trochu překvapí a až třeba budete mít cestu do Bruselu, tak budete vědět, kde přesně sochy najdete.

videoBelgie: čurající sochy
...
video video

Belgie: čurající sochy

Mapa

Přejít na obsah dílu


Objektiv osobně

2. 8. 2015

Jak relaxují zpravodajové České televize, když mají chvilku volna? Dnes se o svá oblíbená místa podělí náš bruselský zpravodaj Bohumil Vostal. Určitě vás vezme do své oblíbené restaurace. Přelomové události ve Velké Británii, v Nizozemsku, ale také pravidelné cesty přes Lucembursko do Strasbourgu, kde mezinárodní soudci vynášejí verdikty a europoslanci ovlivňují život půlmiliardové unie. To vše má bruselský zpravodaj na starost.

videoObjektiv osobně
...
video video

Objektiv osobně

Mapa

Přejít na obsah dílu


Valonsko

28. 6. 2015

Belgie – to není jen Brusel, nebo Bruggy a Ghett ve Flandrech, kam míří turisté z celého světa. Ale také její frankofonní část. Metropolí Valonska je Namur. Jeho pevnost je nejstarším trvalým osídlením v celém Beneluxu. A jak říká náš zpravodaj Bohumil Vostal – Valonsko je turisty nespravedlivě opomíjené. Jestli je to pravda, posuďte sami.

videoValonsko
...
video video

Valonsko

Mapa

Přejít na obsah dílu


Ardeny

3. 5. 2015

Letos si připomeneme 70. výročí konce druhé světové války. S Objektivem se vypravíme do Arden v Belgii, kde v zimě v roce 1944 proběhla bitva o tzv. výběžek. Adolf Hitler operaci nazval „Stráž na Rýně“ – byla to poslední velká útočná operace vermachtu. Spojenci se snažili jejich nápor zpomalit a přesunula se sem i 101. výsadková divize Spojených států. Tehdejší atmosféru se vám alespoň pokusí nastínit následující reportáž Michala Čeliše.

videoArdeny
...
video video

Ardeny

Mapa

Přejít na obsah dílu


Hmyzí produkty

22. 2. 2015

Hmyz na talíři – to není nic neobvyklého v Asii nebo v Africe. Ale aby se do jeho konzumace vrhli i Evropané, to je přímo Sisyfovský úkol. Přesto se do něj v Bruselu pustili. Na pulty velkých supermarketů přistály hmyzí pochoutky. Jaké jsou, odkud do nich výrobci hmyz berou a vůbec – proč to vlastně belgičtí výrobci potravin dělají. Na to se podíváme s naším bruselským zpravodajem Bohumilem Vostalem.

videoHmyzí produkty
...
video video

Hmyzí produkty

Mapa

Přejít na obsah dílu


Velká válka

9. 11. 2014

Evropa si připomíná sto let od vypuknutí první světové války. Jednou z nejhůř postižených zemí byla Belgie, kde se odehrávaly ty nejkrvavější bitvy. Na kulaté výročí se Belgičané pečlivě připravili. Investovali v přepočtu kolem miliardy a půl korun do turistických atrakcí jako jsou muzea a válečné hřbitovy. Na co chtějí nalákat v příštích čtyřech letech více než dva miliony návštěvníků? To vám ukáže náš bruselský zpravodaj Bohumil Vostal.

videoVelká válka
...
video video

Velká válka

Mapa

Přejít na obsah dílu


Graffiti street

7. 9. 2014

Umění má sice od adrenalinových sportů daleko. Existuje ale minimálně jedna forma, kde napjetí nechybí a dobrá konvička je jediná možnost přežít – na svobodě. Graffiti. Zdobí nebo hyzdí – to záleží na vkusu – historické památky, vagóny vlaků, či domy na celém světe. V jednom belgickém městě se ale nachází ulice, kde sprejeři tvoří bez strachu ze zákona.

videoGraffiti street
...
video video

Graffiti street

Mapa

Přejít na obsah dílu


Atomium

1. 6. 2014

Bruselské Atomium určitě nemusím dlouho popisovat. Mnohonásobně zvětšená molekula železa je jednou z nejnavštěvovanějších místních atrakcí. My vám teď ukážeme nejenom to, co uvidíte uvnitř. Například i místa, odkud se slavná stavba čistí a proč tu občas najímají horolezce.

videoAtomium
...
video video

Atomium

Mapa

Přejít na obsah dílu


Antverpy: diamanty

9. 10. 2011

A míříme na vrchol dnešního Objektivu  k diamantům. Ty bývají označovány za důkaz pravé lásky. Jako nejtvrdší drahokamy by podobně jako ona měly vydržet věčnost. Rozhodně není nijak těžké propadnout lásce k diamantům. Kdo o téhle vášni něco ví, toho nepřekvapí, že naprostá většina diamantů projde Antverpami. Vozí se sem surové z celého světa. V belgickém přístavu zkouší jejich pravost a kvalitu, zpracovávají je a vyčíslují se tam jejich astronomické ceny. A vydala se tam i Eva Hrnčířová, protože „diamanty jsou nejlepším přítelem dívek.

videoAntverpy: diamanty
...
video video

Antverpy: diamanty

Mapa

Přejít na obsah dílu


Kostka v Bruselu

18. 9. 2011

Vymyslet reklamu, která skutečně zaujme, je v dnešní době stále tvrdším oříškem. Jedna firma, prozradíme jen tolik, že vyrábí elektrospotřebiče, na to šla od lesa – naprosto originálním způsobem. Rozhodla se na sebe upozornit cestovní restaurací. Podrobně vám ji popíše následující reportáž zpravodajky České televize v Bruselu Evy Hrnčířové. První štace téhle cestovní restaurace se totiž uskutečnila právě tam a Eva si to nenechala ujít. A v čem je kouzlo téhle hospůdky? Vaří v ní kuchař, kterého byste v těchto zeměpisných šířkách nenašli - má dvě hvězdy od prestižního průvodce Michelin. A Objektiv pozval i do svojí restaurace u Antwerp.

videoKostka v Bruselu
...
video video

Kostka v Bruselu

Mapa

Přejít na obsah dílu


Knihy v Redu

28. 8. 2011

I dnes budeme v našem speciálním srpnovém vydání Objektivu vzpomínat. Připomeneme si reportáž o tak trochu jiné vesnici. Řeč je o belgické vesničce Redu. Místní lidé jsou velmi podnikaví, a tak se jim podařilo ze své vísky udělat místní atrakci. V osmdesátých letech minulého století se jednoduše rozhodli, že ze své docela obyčejné vesnice udělají vesnici speciální – první vesnici knih v kontinentální Evropě. Co to přesně je vesnice knih? Co konkrétně si pod tím představit? A kde se vůbec vzal celý tenhle nápad? To už se dozvíte v reportáži Terezy Pultarové.

videoKnihy v Redu
...
video video

Knihy v Redu

Mapa

Přejít na obsah dílu


Rozhovor s Evou Hrnčířovou

21. 8. 2011

Eva Hrnčířová bude trávit celé léto v Bruselu, kde působí jako zpravodajka České televize. Jaké má plány na zbytek léta? Tak přesně na to jsme se zeptali Evy Hrnčířové.

videoRozhovor s Evou Hrnčířovou
...
video video

Rozhovor s Evou Hrnčířovou

Přejít na obsah dílu


Pláž v Bruselu

21. 8. 2011

Pláž uprostřed města. To už je v Bruselu téměř tradice. Pamatujete se na reportáž zpravodajky České televize Evy Hrnčířové? V dnešním speciálním vydání Objektivu si ji připomeneme. Městská pláž v Bruselu existuje už skoro deset let a za tu dobu se z ní stal doslova letní hit. Ne každý si totiž může dovolit drahou exotickou dovolenou u moře, a tak je o bruselskou pláž ohromný zájem. Je zadarmo a lidé si tam užívají únik od reality všedního dne. A alespoň na chvíli zapomenou na svoje starosti. Jak říká Eva, tak pláž je v létě tak populární, že kdo na ní nezajde, jakoby v Bruselu vůbec nebyl.

videoPláž v Bruselu
...
video video

Pláž v Bruselu

Mapa

Přejít na obsah dílu


Knihy v Redu

13. 3. 2011

Tak trochu jiná vesnice. To je belgická vesnička Redu. Místní lidé jsou velmi podnikaví, a tak se jim podařilo ze své vísky udělat místní atrakci. V osmdesátých letech minulého století se jednoduše rozhodli, že ze své docela obyčejné vesnice udělají vesnici speciální – první vesnici knih v kontinentální Evropě. Co to přesně je vesnice knih? Co konkrétně si pod tím představit? A kde se vůbec vzal celý tenhle nápad? Tohle všechno se dozvíte v následující reportáži.

videoBelgie: knihy v Redu
...
video video

Belgie: knihy v Redu

Mapa

Přejít na obsah dílu


Tapiserie

6. 2. 2011

Gobelíny, jinak tapiserie; jejich výroba je považována spíš za výsostné umění než za obyčejné řemeslo – a právem. Mistrovství tkalců nejlepších tapisérií si v ničem nezadá s virtuozitou vynikajících malířů. Historickou mekkou tkalců gobelínů je nepochybně Francie, ale stranou nezůstaly ani jiné země kontinentu, ano, i Česko, ale také Belgie, kam se právě teď vypravíme. Špičková tapiserie tady nežije jen slavnou minulostí, ale dokážou ji tady hýčkat i dnes, třeba ve vynikajících restaurátorských dílnách.

videoBelgie: tapiserie
...
video video

Belgie: tapiserie

Mapa

Přejít na obsah dílu


Brusel: pláž

5. 9. 2010

Ne každý měl to štěstí strávit léto na pláži u moře. Ne každý si mohl dovolit odjet z města. A počet těch, kteří neměli peníze na dovolenou, letos ekonomická krize oproti předchozím letům ještě zvýšila. Právě pro ně Brusel rok co rok otvírá městskou pláž, kde si lidé zadarmo mohou prázdniny a alespoň několikahodinový únik ze stereotypu užít. Jenže tohle místo se za devět let existence stalo tak populární, že kdo na něj nezajde, ten jako by v Bruselu nebyl. Proto se není co divit, že tam část svého léta strávila i naše vytížená bruselská zpravodajka Eva Hrnčířová.

videoBrusel: pláž
...
video video

Brusel: pláž

Mapa

Přejít na obsah dílu


Pilotka

25. 7. 2010

Jednou z nejstarších pilotek v Evropě je Belgičanka s českými kořeny Juliet Liska. Českému uchu přeci jen o něco lépe zní Julinka Lišková, říkejme jí tedy raději tak. S předválečným Československem ji pojilo létání i velká láska. Julinka se zasnoubila s akrobatem, pozdějším válečným pilotem Václavem Jíchou. Jejich příběh by vydal na filmový scénář. Julinka se léta odmítala podělit o své vzpomínky, loni ale udělala výjimku. A Objektiv byl u toho.

videoBelgie: pilotka
...
video video

Belgie: pilotka

Mapa

Přejít na obsah dílu


Hranolky

18. 7. 2010

Pivo, čokoláda a hranolky. Bez toho se prý Belgičané neobejdou. Piva mají na sto druhů, o belgické čokoládě ani není třeba mluvit, ta je prostě báječná. A hranolky? Že by něco tak obyčejného, jako jsou brambory namočené do oleje, mohlo být něčím výjimečné? Je to tak. Belgičané svoje frity zkrátka milují a nedají na ně dopustit. Ostatně – ono vyrobit je správně není vůbec žádná legrace.

videoBelgie: hranolky
...
video video

Belgie: hranolky

Přejít na obsah dílu


Čokoláda

25. 4. 2010

Dát si po pivu a hranolkách jednu pravou belgickou pralinku – to je dokonalá sladká tečka nakonec. Belgické čokoládové bonbóny jsou jedním slovem prostě dokonalé. V tom se asi shodneme všichni. Jenže stejně jako každý Belgičan má své oblíbené pivo, tak má i svůj oblíbený druh pralinek.

videoBelgie: čokoláda
...
video video

Belgie: čokoláda

Přejít na obsah dílu


Pivo

25. 4. 2010

Není nic obyčejnějšího, nic příjemnějšího třeba v pátek večer a taky nic belgičtějšího než si třeba na bruselském náměstí Jourdan sednout do jedné z hospůdek, u stánku U Antonína si koupit hranolky a k nim si dát sklenici belgického piva. V žádné jiné zemi nenajdete tolik druhů piv. A kolik přesně jich je, to se nepodařilo zjistit ani Evě Hrnčířové.

videoBelgie: pivo
...
video video

Belgie: pivo

Mapa

Přejít na obsah dílu


Hranolky

25. 4. 2010

Eva Hrnčířová v Bruselu žije už několik let a tvrdí, že jsou 3 věci, které každý, kdo do Bruselu přijede, zkrátka musí povinně okusit: hranolky, pivo a čokoládu. Na první pohled tyhle tři věci vypadají úplně obyčejně. Když je ale ochutnáte všemi smysly, tak jak to Belgičané umí, najdete v nich hodně o nich samotných. Vyrábějí je s láskou, hrdostí a uvolněností sobě vlastní.

videoBelgie: hranolky
...
video video

Belgie: hranolky

Přejít na obsah dílu


Juliet Liska

27. 12. 2009

Když přemýšlíte, čím ozvláštnit výjimečnou příležitost, jakou je loučení s uplynulým rokem, pak je nabíledni setkání s vyjímečnou osobností. A to nás vede do centra sjednocené Evropy. Čeká nás jedna z nejstarších žen pilotek, Belgičanka s českými kořeny Juliet Liska. Naším uším možná lépe zní hezké české Julinka Lišková. S předválečným Československem ji pojilo létání i velká láska. Zasnoubila se s akrobatem, pozdějším vynikajícím pilotem RAF Václavem Jíchou, který na konci války zahynul. Jejich příběh by vydal na filmový scénář.

videoBelgie: Juliet Liska
...
video video

Belgie: Juliet Liska

Mapa

Přejít na obsah dílu


Humři

20. 12. 2009

Bára Šámalová představí tradiční vánoční pochoutku z Belgie – u nás máme kapra; v zemi, která je symbolem sjednocené Evropy, na sváteční tabuli servírují humry. Bára sledovala jejich pouť z rybářských sítí až na talíř a návdavkem přidá i recepty. Delikátní humří maso se připravuje na různé způsoby – vařené ve vlastní šťávě, na grilu nebo se smetanovou omáčkou. Je to jednoduché. Podle našich tipů si o Vánocích můžete humra uvařit i u vás doma.

videoBelgie: humři
...
video video

Belgie: humři

Mapa

Přejít na obsah dílu


Doel

8. 11. 2009

Na levém břehu řeky Šeldy nedaleko belgických Antverp leží romantická vesnice Doel. Byla tam už v 17. století. Teď jsou její dny sečteny. Stojí v cestě rostoucímu antverpskému přístavu, který potřebuje místo pro nové doky. Domy se mají zbourat, lidé odstěhovat. Hrstka starousedlíků se proti tomu vzbouřila. Už 12 let vedou neúprosný boj s úřady, aby domov zachránili. Podporují je umělci a intelektuálové z celé Evropy, které přitahuje bizarní atmosféra umírající vesnice. Marně. Dříve nebo později budou muset odejít.

videoBelgie: Doel
...
video video

Belgie: Doel

Mapa

Přejít na obsah dílu


Čokoláda

6. 9. 2009

A po prázdninách se opět vračí naše rubrika Objektiv osobně, kde se s vámi o své zážitky dělí naši zpravodajové. Dnes to bude Eva Hrnčířová z Bruselu. Ta říká, že každý, kdo přijede do Belgie, by měl ochutnat tři věci – hranolky, čokoládu a pivo. Není to prý jen trojice zlatých hřebů belgické gastronomie, ale každá ze tří zmiňovaných pochoutek je doslova fenomén, který leccos o Belgičanech vypovídá. Možná si vzpomínáte na Evinu reportáž o hranolkách, které Belgičani prostě milují. Dnes je na řadě čokoláda.

videoBelgie: Čokoláda
...
video video

Belgie: Čokoláda

Mapa

Přejít na obsah dílu


Hranolky

16. 8. 2009

Jakou si na ně dáte omáčku? Tak přesně takovou otázku dostanete kdekoliv v Belgii, když si objednáte kornout plný hranolek. A i v průměrném stánku budete mít na výběr nejméně z deseti druhů omáček. Belgičané berou přípravu hranolků opravdu vážně. A aby ne, je to jejich milované jídlo. Vše začíná výběrem brambor. Ne všechny se totiž na hranolky hodí. Správně je osmažit, to už je doslova obřad. A jak zjistila Eva Hrnčířová, tak Belgičané slyší hranolky v oleji i zpívat.

videoBelgie: hranolky
...
video video

Belgie: hranolky

Přejít na obsah dílu


Ypres

2. 8. 2009

Yperský oblouk na bitevních polích ve Flandrech – místo, kde mladí muži nesmyslně umírali po statisících. Podle Barbory Šámalové je právě yperský oblouk místem, kde si člověk hrůzy první světové války uvědomí snad nejvíce. Bára vám teď bude vyprávět příběh jedné básně a květiny, která se stala symbolem vojáků padlých ve vřavě první světové války. Pokud se zajímáte o historii, tak víte, že květinou, o které je řeč, je vlčí mák a báseň se jmenuje Flanderská pole.

videoBelgie: Ypres
...
video video

Belgie: Ypres

Mapa

Přejít na obsah dílu


Brusel

21. 12. 2008

Objektiv vám teď přináší Tobiáš Hrnčíř osobně. Ano, velmi pravděpodobně ho neznáte, ale skoro jistě znáte jeho maminku Evu Hrnčířovou. A teď se dozvíte, že si i naše zpravodajka v Bruselu láme hlavu s kvalitním programem pro svého zvídavého bezmála tříletého syna. Taky proto se společně vydali do muzea, kam by asi Eva sama ještě před časem jistě nezašla. Prohlídku s průvodcem tady můžete absolvovat za tři minuty stejně jako za tři týdny. To podle chuti a ta obvykle bývá veliká, což by vám potvrdil hlavně Tobiáš, který se podle dobře informovaných zdrojů do muzea vášnivě rád vrací.

videoBrusel: prohlídka
...
video video

Brusel: prohlídka

Mapa

Přejít na obsah dílu


Brusel

14. 12. 2008

Slavný belgický surrealista René Magritte by se letos dožil 110 let. Jeden z nejlepších malířů moderního umění měl v životě dvě velké lásky: manželku Georgette a Brusel. Oběma zůstal věrný po celý život. Po smrti na něj ale v Belgii tak trochu zapomněli. Teprve nedávno se začalo mluvit o tom, že si zaslouží vlastní muzeum. Otevřít by se mělo příští rok. Magrittovu práci zatím v Bruselu připomíná jen řadový dům, v němž strávil velkou část života. Bára Šámalová vás do něj osobně zve.

videoBrusel: René Magritte
...
video video

Brusel: René Magritte

Mapa

Přejít na obsah dílu


Flandry

23. 11. 2008

11. listopadu uplynulo přesně 90 let od konce první světové války. Pro Brity a Francouze se odehrávala převážně v západní Evropě na několika set kilometrů dlouhém úseku zákopové fronty na německo-belgické a francouzské hranici, která se po celou dobu prakticky nehnula. Zejména pro Británii je vzpomínka na 1. světovou válku nesmírně citlivá. Spojené království v ní ztratilo víc mužů než ve válce druhé. Hrůzy válečného masakru, v němž mladí muži nesmyslně umírali po statisících, si člověk nejlépe uvědomí v místech, kde se krev prolévala ve velkém: v yperském oblouku, na bitevních polích ve Flandrech. Právě tam vznikla báseň Flanderská pole, která dala světu vlčí mák jako symbol padlých vojáků.

videoBelgie: Ypry
...
video video

Belgie: Ypry

Mapa

Přejít na obsah dílu


Hranolky

23. 3. 2008

Pivo, čokoláda a hranolky. To je trojúhelník belgické gastronomie. A možná i celého životního stylu. Jisté je, že všechny tři delikatesy Belgičané připravují s láskou. Od piva mají stovky druhů. O belgické čokoládě ani není třeba mluvit. A hranolky? Že by něco tak obyčejného jako brambory namočené do horkého oleje mohlo být něčím výjimečné? Korespondentka České televize v Bruselu Eva Hrnčířová vám ukáže, že to možné je.

videoBelgie
...
video video

Belgie

Přejít na obsah dílu