Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Španělsko

Gran Canaria

Třetí největší ostrov Kanárských ostrovů – to je Gran Canaria, klidně by se mu mohlo říkat ostrov rajských jablek. Rajčata se tu totiž pěstují ve velkém. A navíc – v nepřehlédnutelných fóliovnících. Tak trochu jiný pohled na ostrov Gran Canaria vám ve své reportáži nabídne Vladimír Tokan.

videoŠpanělsko: Gran Canaria
...
video video

Španělsko: Gran Canaria

Mapa

Izrael

Z Jeruzaléma do Tel Avivu

Teď se společně vydáme do Izraele. Tamní ministerstvo dopravy se před lety rozhodlo zmodernizovat zastaralou železniční síť ještě z doby Osmanské říše. V těchto dnech se dokončují nejnáročnější práce na vůbec nejdražším projektu v dějinách izraelské železnice – na rychlodráze, která propojí Jeruzalém s Tel Avivem. Jak probíhá miliardový projekt, se jel podívat náš blízkovýchodní zpravodaj Jakub Szántó.

videoIzrael: Z Jeruzaléma do Tel Avivu
...
video video

Izrael: Z Jeruzaléma do Tel Avivu

Mapa

Mexiko

Santiago de Tequila

Co se vám vybaví jako první, když se řekne Mexiko? Dobré jídlo? Nebo snad tequila? Pokud patříte mezi milovníky tohoto nápoje, tak se vám určitě bude líbit následující reportáž. S Petrem Tomaidesem se totiž vydáme přímo do Santiaga de Tequila – do města, kde tento nápoj vznikl a samozřejmě ho tu najdete v nejrůznějších podobách – ať už co se chuti nebo tvaru lahve týče.

videoMexiko: Santiago de Tequila
...
video video

Mexiko: Santiago de Tequila

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2016
 P ST