Objektiv

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 7017  
Sdílet
| Poslat odkaz

Magazín zahraničních zajímavostí.

Peru – Arequipa a Colca

Arequipa a ColcaV Objektivu zamíříme do Jižní Ameriky do Peru. Je před námi další zastavení z cest režiséra a kameramana Vladimíra Tokana. Vydáme se do úrovně hodně přes 2 tisíce metrů nad mořem. Tady už na našince nemusejí zabírat ani koka ani konvenční preparáty a podobně jako Vladimír mají co dělat s výškovou nemocí. Ta se ale na následující reportáži naštěstí nijak nepodepsala, a tak vás teď vezmeme přes druhé největší město v zemi – Arequipu – do jedné z nejhlubších proláklin na planetě, kaňonu Colca.

Itálie – Tance

TancePozveme vás i do Itálie, do toskánského Livorna na východním pobřeží apeninského poloostrova. Představte si prababičku své babičky – řekněme někdy okolo roku 1850, na plese. Jaké to asi bylo ve víru krinolín a husarských uniforem? S námi každopádně máte možnost ochutnat tuhle tradici velkých plesů 19. století znovu. Ožívá po celé Evropě, a mimochodem, zanedlouho zavítá i do Prahy. V Objektivu vás teď bereme přímo ke zdroji nového hnutí – spolu s našimi tancechtivými krajany.

Polsko – Mazurská jezera

Mazurská jezeraKdybychom chtěli tuto reportáž prodat za každou cenu, zvolíme titulek: Senzační odhalení! To, že má zpravodaj Miroslav Karas důvěrnou známost, ale ví – přesněji řečeno „vidí“ snad každý. Jeho nezřízená láska k Polsku je takříkajíc veřejným statkem. Pokud se rozhodně o své zážitky podělit i s námi v Objektivu, je to potěšující. Zejména v okamžiku, kdy si vybral tak malebný kout Polska, jakým jsou Mazurská jezera.

Soutěž

Soutěž z tohoto dílu byla ukončena. Další soutěž najdete v nejnovějším vydání Objektivu.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Pokud odpovíte správně na otázku z našeho pořadu, můžete vyhrát roční předplatné zeměpisného a cestopisného měsíčníku Lidé a Země, v němž najdete mimo jiné i vybrané reportáže z Objektivu. Odpovědi přijímáme do středy do 12 hodin.
Můžete nám posílat textové zprávy na číslo 906 11 09 ve tvaru:
OBJEKTIV A nebo B nebo C.
Službu technicky zajišťuje společnost Advanced Telecom Services, s.r.o. (ATS), cena 1 SMS je 9,- Kč vč. DPH. Výherce bude zveřejněn vždy v následujícím vydání Objektivu.

 • Objektiv na vlastní oči

  Objektiv na vlastní oči

  Viděli jste místa z Objektivu na vlastní oči? Napište nám! Posílejte své zážitky a soutěžte s námi o zajímavé ceny.

 • Kappadokie: Kraj zkamenělých mnichů

  Kappadokie: Kraj zkamenělých mnichů

  Nikde jinde v Turecku nespatříte takové scenérie. A jen málokde na světě budete usínat v tak třeskutém tichu.

 • Jak chutná iberská šunka

  Jak chutná iberská šunka

  Šunek je možná na Pyrenejském poloostrově nepřeberné množství, ale ta pravá iberská je jenom jedna. A vyrábí se v jediné oblasti: v kraji Extremadura u portugalských hranic.

 • Azorské ostrovy: Malý Nový Zéland

  Azorské ostrovy: Malý Nový Zéland

  Souostroví je tvořeno devíti obydlenými ostrovy téměř uprostřed Atlantiku, já měl tu možnost prozkoumat tři z nich. Nádherná příroda, jezera, vyhaslé sopky, vodopády, čajové plantáže, krásná skalnatá pobřeží, horká vřídla a velmi přívětivé chování místních obyvatel.

 • Čína: Jeskynní obydlí

  Čína: Jeskynní obydlí

  Napsat cestopis o čínském Hobitově je pro mne velká výzva. A je to asi jeden z nejtěžších článků, které sem kdy psal. Síla stojícího času a ztracené pýchy dělá Li-ťia-šan mým nejoblíbenějším místem v Číně. Dá se něco tak výjimečného zaznamenat slovy a fotografií? Nedá. Já to ale přesto zkusím.

 • Réunion: Dokonalá Francie

  Réunion: Dokonalá Francie

  Představte si jižní Francii: čerstvé ryby, voňavé crêpes, všudypřítomné bagety a vyklidněné Francouze. K tomu přidejte tropické podnebí, Indický oceán, plus dvě obrovské sopky. A dostanete Réunion!

Diskuse

Omlouváme se všem slušným návštěvníkům našeho webu. Kvůli neustálému porušování pravidel diskuse byla u tohoto pořadu diskuse uzavřena.

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2010 – ST
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání

sobota 25. 10.

Francouzská Polynésie: Gauguin
Malajsie: Melaka
Švýcarsko: Engelberg
Čína: Hong Kong

neděle 26. 10.

Island: Duhové hory
Švýcarsko: Šafrán
Indonésie: Tance na Bali
Čína: Továrna v Číně

sobota 1. 11.

Itálie: Legionáři
Malajsie: Jeskyně Batu
Španělsko: Santiago
Jižní Korea: Soul

Související pořady
Edice ČT
Objektiv z USA je na cestě ke čtenářům

29. říjen proběhl ve znamení cestování! Edice ČT se totiž vypravila z Kavčích hor do Reprezentační prodejny ČRo a ČT na Vinohradské třídě, kde Petra Flanderková křtila svoji knižní novinku Objektiv z USA.

Objektiv z Ruska, vodka se špekem a kmotr Michal Kubal

Pondělí 30. června proběhlo ve znamení cestování!