Magazín zahraničních zajímavostí.

Obsah dílu

Přehrát vše
Keňa

Ol Pejeta

Poměrně nedávno se o České republice mluvilo snad ve všech světových médiích. Jistě dobře víte proč. Bylo to kvůli transportu vzácných bílých nosorožců ze Dvora Králové do Keni. Vy teď máte jedinečnou možnost celou akci sledovat doslova krok po kroku. Dokumentarista Jiří Bálek jako jediný z českých novinářů měl tu možnost sledovat celý přesun na vlastní oči. A s vámi – diváky Objektivu – se teď podělí o zážitky. Na nosorožce čekal v keňské rezervaci Ol Pejeta, a tak se podívejte, jak se jim tam daří.

Jak jistě víte ze zpravodajství ČT, tak osud českých nosorožců sleduje i kolega Tomáš Šponar. Veškeré podrobnosti najdete na webu ČT24, a brzy se můžete na další reportáže těšit i v Objektivu.

videoKeňa: Ol Pejeta
...
video video

Keňa: Ol Pejeta

Mapa

Itálie

Svatý Valentýn

Itálie – to je místo, odkud pochází svatý Valentýn. Pokud jste zamilovaní, tak právě tomuto světci vděčíte za to, že dneska máte svátek. No a pokud nejste, tak vám všechna ta kýčovitá srdíčka asi dost pravděpodobně lezou na nervy. Musíte to ale vydržet, nedá se nic dělat – už i u nás se tento svátek, který připadá právě na 14. února, několik let objevuje. Mylně ho ale většina z nás považuje za americký. Není to tak. Tam se jen obchodníci chopili šance a udělali z něj pořádný byznys. Objektiv se vydal po stopách svatého Valentina a vy se teď dozvíte, jak to vlastně s tím svátkem lásky doopravdy bylo – kdy, kde a proč vůbec vznikl. A nejen to – vydáme se i za slavnými milostnými příběhy.

videoItálie: Svatý Valentýn
...
video video

Itálie: Svatý Valentýn

Mapa

Stopáž24 minut
Rok výroby 2010
 P ST