Magazín zahraničních zajímavostí.

Obsah dílu

Přehrát vše

USA – Colorado

Dobrodružství plné adrenalinu – to bude první výlet Objektivu. Míříme do Spojených států. Konkrétně na divokou řeku Colorado, která svými proudy vytvořila slavný Grand Canyon. Věděli jste, že právě tato řeka je pro vodáky totéž, co pro horolezce Mt. Everest? Chvíli si teď budete připadat, jako byste byli členy expedice, na kterou se vydala partička zkušených vodáků z Čech. Jaké to je, ocitnout se v peřejích nejobávanější řeky světa? Ani na pouhý pohled to není vůbec žádná legrace. Přesvědčte se sami.

videoUSA: Colorado
...
video video

USA: Colorado

Itálie – Toskánský venkov

Toskánsko trochu jinak, to vás čeká právě teď! Nečekejte ani šikmou věž v Pise, ani největší evropské renesanční náměstí ve tvaru lastury v Sieně, dokonce nenavštívíme ani jediné muzeum umění. Nic takového pro vás tentokrát nemáme. Ukážeme vám zcela jiné Toskánsko, než byste čekali. Míříme na venkov, kde i Ital, který se tu nenarodil, je považován za cizince a necítí se tu zrovna dvakrát vítán. Proč? To se dozvíte v následující reportáži.

videoItálie: toskánský venkov
...
video video

Itálie: toskánský venkov

Polsko – Vratislav

Průvodcem rubriky Objektiv osobně bude náš polský zpravodaj Miroslav Karas. Vezme nás do města, které je v Polsku považováno za nejvíc české město. A není se co divit, když víte, odkud se dívat, tak do České republiky dokonce i dohlédnete. Míříme do Vratislavi. A proč si Mirek vybral právě toto město? To už vám prozradí sám!

videoPolsko: Vratislav
...
video video

Polsko: Vratislav

Soutěž

Soutěž z tohoto dílu byla ukončena. Další soutěž najdete v nejnovějším vydání Objektivu.

Pokud odpovíte správně na otázku z našeho pořadu, můžete vyhrát předplatné časopisu National Geographic.

Textové zprávy ve tvaru OBJEKTIV A nebo B nebo C zasílejte na číslo 900 11. Cena SMS dle tarifu operátora. Technicky zajišťuje ATS Praha, www.atspraha.cz. Odpovědi přijímáme do středy do 12 hodin. Výherce bude zveřejněn vždy v následujícím vydání Objektivu.

pravidla soutěže

Stopáž25 minut
Rok výroby 2009
 P ST