Objektiv

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 7017  
Sdílet
| Poslat odkaz

Magazín zahraničních zajímavostí.

Albánie

Ještě 15 let po pádu komunismu zůstává Albánie málo navštěvovanou a tajuplnou zemí na jihozápadě Balkánu. Země orlů se po desetiletích naprosté izolace pomalu otevírá světu. Přitom má návštěvníkům co nabídnout: panenské písečné pláže, nedotčenou přírodu i historické památky. Objektiv zamíří do nejjižnější části země, kde leží významná archeologická lokalita – ruiny antického města Butrint.

Slovinsko

Na jihu Evropy ještě zůstaneme. Určitě nebudete litovat. Vydáme se na místo, kde jste možná ještě nikdy nebyli - do dolů, kde se těžila rtuť. Míříme do Slovinska, do Idrije. Ale abychom nezůstali jen pod zemí, vzneseme se k nebeským výšinám, alespoň obrazně. V istrijské Hrastovlji objevíme nádherné a nesmírně cenné biblické fresky.

Velká Británie – Coventry

CoventryVíte co to znamená, když vás Angličan pošle do Coventry? Ne? Tak se pozorně dívejte na následující reportáž. Je o městě, které zažilo vzlety a pády jako málokteré jiné. Od středověké slávy, přes průmyslový boom ke skoro úplnému zničení a usilovnou obnovu až k trošku ospalému dnešku. Přesto, nebo právě proto, má Coventry co nabídnout.

Portugalsko

Doufám, že si ani teď naše pozvání do Coventry nevykládáte nijak špatně. A pokud ano, následující reportáž vám dá jistě zapomenout. Nejen pokud patříte mezi ty, kým hýbou spory o Kaplického knihovnu. V Portu na severu Portugalska se před pár lety také přeli o jednu stavbu. Dílo holandského architekta Rema Kólháse ale od svého otevření v roce 2005 vyhrálo několik cen, stalo se ikonou města. A Portugalci si ho zamilovali.

Soutěž

Soutěž z tohoto dílu byla ukončena. Další soutěž najdete v nejnovějším vydání Objektivu.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Pokud odpovíte správně na otázku z našeho pořadu, můžete vyhrát roční předplatné zeměpisného a cestopisného měsíčníku Lidé a Země, v němž najdete mimo jiné i vybrané reportáže z Objektivu. Odpovědi přijímáme do středy do 12 hodin.
Můžete nám posílat textové zprávy na číslo 906 11 09 ve tvaru:
OBJEKTIV A nebo B nebo C.
Službu technicky zajišťuje společnost Advanced Telecom Services, s.r.o. (ATS), cena 1 SMS je 9,- Kč vč. DPH. Výherce bude zveřejněn vždy v následujícím vydání Objektivu.

 • Objektiv na vlastní oči

  Objektiv na vlastní oči

  Viděli jste místa z Objektivu na vlastní oči? Napište nám! Posílejte své zážitky a soutěžte s námi o zajímavé ceny.

 • Kappadokie: Kraj zkamenělých mnichů

  Kappadokie: Kraj zkamenělých mnichů

  Nikde jinde v Turecku nespatříte takové scenérie. A jen málokde na světě budete usínat v tak třeskutém tichu.

 • Jak chutná iberská šunka

  Jak chutná iberská šunka

  Šunek je možná na Pyrenejském poloostrově nepřeberné množství, ale ta pravá iberská je jenom jedna. A vyrábí se v jediné oblasti: v kraji Extremadura u portugalských hranic.

 • Azorské ostrovy: Malý Nový Zéland

  Azorské ostrovy: Malý Nový Zéland

  Souostroví je tvořeno devíti obydlenými ostrovy téměř uprostřed Atlantiku, já měl tu možnost prozkoumat tři z nich. Nádherná příroda, jezera, vyhaslé sopky, vodopády, čajové plantáže, krásná skalnatá pobřeží, horká vřídla a velmi přívětivé chování místních obyvatel.

 • Čína: Jeskynní obydlí

  Čína: Jeskynní obydlí

  Napsat cestopis o čínském Hobitově je pro mne velká výzva. A je to asi jeden z nejtěžších článků, které sem kdy psal. Síla stojícího času a ztracené pýchy dělá Li-ťia-šan mým nejoblíbenějším místem v Číně. Dá se něco tak výjimečného zaznamenat slovy a fotografií? Nedá. Já to ale přesto zkusím.

 • Réunion: Dokonalá Francie

  Réunion: Dokonalá Francie

  Představte si jižní Francii: čerstvé ryby, voňavé crêpes, všudypřítomné bagety a vyklidněné Francouze. K tomu přidejte tropické podnebí, Indický oceán, plus dvě obrovské sopky. A dostanete Réunion!

Diskuse

Omlouváme se všem slušným návštěvníkům našeho webu. Kvůli neustálému porušování pravidel diskuse byla u tohoto pořadu diskuse uzavřena.

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2008 – ST  4:3
Žánr: Publicistika
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání

sobota 25. 10.

Francouzská Polynésie: Gauguin
Malajsie: Melaka
Švýcarsko: Engelberg
Čína: Hong Kong

neděle 26. 10.

Island: Duhové hory
Švýcarsko: Šafrán
Indonésie: Tance na Bali
Čína: Továrna v Číně

sobota 1. 11.

Itálie: Legionáři
Malajsie: Jeskyně Batu
Španělsko: Santiago
Jižní Korea: Soul

Související pořady
Edice ČT
Objektiv z USA je na cestě ke čtenářům

29. říjen proběhl ve znamení cestování! Edice ČT se totiž vypravila z Kavčích hor do Reprezentační prodejny ČRo a ČT na Vinohradské třídě, kde Petra Flanderková křtila svoji knižní novinku Objektiv z USA.

Objektiv z Ruska, vodka se špekem a kmotr Michal Kubal

Pondělí 30. června proběhlo ve znamení cestování!