Téma: Soud s Babišem, moderuje: Lukáš Dolanský

Obsah dílu

Přehrát vše

Soud s Babišem

Bez verdiktu skončilo v Bratislavě líčení s Andrejem Babišem o jeho údajné spolupráci s StB. Pokračovat bude až v dubnu. K soudu dorazili taky dva svědci, kteří tvrdí, že svazek nového českého ministra financí je vymyšlený. A samotný Andrej Babiš vědomou spolupráci s Státní bezpečností znovu popřel. Je důležité, zda byl spolupracovníkem StB? Pro koho vlastně? A může celá kauza nějak ohrozit trojkoaliční vládu? Do Bratislavy se spojíme se zpravodajem Davidem Miřejovským. Hostem bude ministr pro lidská práva, předseda Legislativní rady vlády Jiří Dienstbier /ČSSD/, poslankyně, místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová a politolog Univerzity Palackého v Olomouci Pavel Šaradín.


Pospíšil z ODS

ODS přichází o jednoho z nejoblíbenějších politiků. Bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil vystoupil po šestnácti letech ze strany. Na posledním kongresu neobhájil post ve vedení a necítí prý ve straně podporu. Poslanecký mandát si ponechá. Co teď plánuje? Založí vlastní stranu? A s kým bude ve sněmovně spolupracovat? Hostem bude poslanec Jiří Pospíšil.


Krize na Ukrajině

Uprostřed politické krize a demonstrací, které vedly k pádu vlády, si ukrajinský prezident Viktor Janukovyč vzal nemocenskou. A opozici vzkázal, že vyhrocuje situaci. Ta přitom čeká, až hlava státu podepíše amnestii pro demonstranty, kterou schválil parlament. Z Kyjeva se přihlásí zpravodaj ČT Miroslav Karas.


Zdravotní klauni

Rozveselit malé pacienty – hlavní poslání zdravotních klaunů. Od ledna můžou děti doprovázet i na operační sály. Organizace rozšířila své působiště i na chirurgická oddělení zatím ve dvou nemocnicích v Praze a Ostravě. Víc řekne zdravotní klaunka Jana Machalíková.


Řekli v Událostech, komentářích

Jiří Pospíšil /nestr./, poslanec, bývalý ministr spravedlnosti a bývalý místopředseda strany, zvažuje spolupráci s poslaneckým klubem TOP 09

"Já v této věci teprve případně oslovím TOP 09, zda bych mohl s jejich klubem pouze spolupracovat, ale je to otevřená věc. (…) K tomu je třeba souhlasu obou, já ten souhlas nemám."


Stopáž56 minut
Rok výroby 2014
 P ST
ŽánrMagazín