Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 11609  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dnešní témata: Stíhání za letouny CASA? ; Su Ťij v Evropě; Fotografie Václava Havla

Témata 13. 6. 2012

Stíhání za letouny CASA?

Stíhání za letouny CASA?Policie chce trestně stíhat místopředsedkyni sněmovny Vlastu Parkanovou /TOP 09/. Do dolní komory parlamentu přišla žádost o její vydaní kvůli působení v čele ministerstva obrany a nákupu letounů CASA. Údajně na nákup nenechala udělat nezávislý znalecký posudek, čímž měla stát připravit o více než 650 milionů korun. Parkanová se brání tím, že nákup letounů schválila celá vláda a příslušnou smlouvu sama ani nepodepisovala. Kdo je za nákup letadel skutečně zodpovědný? Je možné stíhání ministryně vlády, jestliže s nákupem souhlasil celý kabinet? Úvodními hosty Událostí, komentářů budou ministr financí Miroslav Kalousek /TOP 09/, stínový ministr obrany Jan Hamáček /ČSSD/ a ústavní právník Jan Kysela. Jak je možné, že se informace o žádosti vydat poslankyni Parkanovou dostala dřív k novinářům, než k předsedkyni sněmovny? Zeptáme se prozatímního ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů Ivana Bílka. A jaké problémy provázely letouny CASA v české armádě? Komentář připojí redaktor MF Dnes Jan Gazdík.

Su Ťij v Evropě

Su Ťij v EvropěVůdkyně barmské opozice Su Ťij odstartovala historické turné po Evropě. Na starý kontinent se vrací po letech věznění. Na programu má i Norsko, kde po 21 letech převezme Nobelovu cenu za mír. Cesta je jedním ze symbolů demokratických reforem, kterými Barma i díky jejímu tlaku prochází. Jak změnila Su Ťij Barmu? Téma pro Miroslava Nožinu z Ústavu mezinárodních vztahů.

Fotografie Václava Havla

Fotografie Václava HavlaVáclav Havel jako prezident, ale i v osobních situacích. Česká tisková kancelář připomene půl roku od jeho úmrtí výstavou snímků svých reportérů, které se vrací až k sametové revoluci. Řadu z nich přitom bude mít veřejnost možnost vidět vůbec poprvé. Více v reportáži na závěr Událostí, komentářů.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

30. 7. 2014 — Helena Langšádlová /TOP 09/, poslankyně, místopředsedkyně strany, o sankcích EU vůči Rusku:

"Já jsem přesvědčena, že tyto sankce, tento krok musel být učiněn. (…) Opravdu je ta situace mimořádně vážná. Tam je válka a Rusko není neutrálním aktérem. Došlo k sestřelení civilního letadla. Vždyť tohle jsme po desetiletí v Evropě nezažili v takovém rozsahu."

30. 7. 2014 — Alexander Černý /KSČM/, poslanec, místopředseda výboru pro obranu, o sankcích EU vůči Rusku:

"Bezesporu jiné podmínky opět i v těch sankcích budou mít Němci, jiné Francouzi nebo Italové. Nejhorlivější jsou Britové, ti s Ruskem neobchodují téměř vůbec, proto jsou tak nadšeni pro jakékoli sankce, ale Itálie už tohle nadšení nesdílí."

30. 7. 2014 — Jaroslav Foldyna /ČSSD/, poslanec, člen zahraničního výboru, o sankcích EU vůči Rusku:

"Je to poměrně úsměvné domnívat se, že by toto přinutilo někoho v Rusku se zabývat změnou politického kurzu."

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Mají mít homosexuálové právo na adopci?
67 % 44 hl. Ano 33 % 22 hl. Ne 0 % 0 hl. Nevím

Celkem 66 hlasů

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: