Dnešní témata: Stíhání za letouny CASA? ; Su Ťij v Evropě; Fotografie Václava Havla

Obsah dílu

Přehrát vše

Řekli v Událostech, komentářích

videoMiroslav Kalousek /TOP 09/, ministr financí, komentuje možné vydání Vlasty Parkanové k trestnímu stínání, kde jí policie viní, že nenechala zpracovat znalecký posudek na nákup letadel CASA
...
video video

Miroslav Kalousek /TOP 09/, ministr financí, komentuje možné vydání Vlasty Parkanové k trestnímu stínání, kde jí policie viní, že nenechala zpracovat znalecký posudek na nákup letadel CASA

» další

Témata 13. 6. 2012

Stíhání za letouny CASA?

Stíhání za letouny CASA?Policie chce trestně stíhat místopředsedkyni sněmovny Vlastu Parkanovou /TOP 09/. Do dolní komory parlamentu přišla žádost o její vydaní kvůli působení v čele ministerstva obrany a nákupu letounů CASA. Údajně na nákup nenechala udělat nezávislý znalecký posudek, čímž měla stát připravit o více než 650 milionů korun. Parkanová se brání tím, že nákup letounů schválila celá vláda a příslušnou smlouvu sama ani nepodepisovala. Kdo je za nákup letadel skutečně zodpovědný? Je možné stíhání ministryně vlády, jestliže s nákupem souhlasil celý kabinet? Úvodními hosty Událostí, komentářů budou ministr financí Miroslav Kalousek /TOP 09/, stínový ministr obrany Jan Hamáček /ČSSD/ a ústavní právník Jan Kysela. Jak je možné, že se informace o žádosti vydat poslankyni Parkanovou dostala dřív k novinářům, než k předsedkyni sněmovny? Zeptáme se prozatímního ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů Ivana Bílka. A jaké problémy provázely letouny CASA v české armádě? Komentář připojí redaktor MF Dnes Jan Gazdík.

videoStíhání za letouny CASA?
...
video video

Stíhání za letouny CASA?

Su Ťij v Evropě

Su Ťij v EvropěVůdkyně barmské opozice Su Ťij odstartovala historické turné po Evropě. Na starý kontinent se vrací po letech věznění. Na programu má i Norsko, kde po 21 letech převezme Nobelovu cenu za mír. Cesta je jedním ze symbolů demokratických reforem, kterými Barma i díky jejímu tlaku prochází. Jak změnila Su Ťij Barmu? Téma pro Miroslava Nožinu z Ústavu mezinárodních vztahů.

videoSu Ťij v Evropě
...
video video

Su Ťij v Evropě

Fotografie Václava Havla

Fotografie Václava HavlaVáclav Havel jako prezident, ale i v osobních situacích. Česká tisková kancelář připomene půl roku od jeho úmrtí výstavou snímků svých reportérů, které se vrací až k sametové revoluci. Řadu z nich přitom bude mít veřejnost možnost vidět vůbec poprvé. Více v reportáži na závěr Událostí, komentářů.

videoFotografie Václava Havla
...
video video

Fotografie Václava Havla

Stopáž48 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrMagazín