Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 12308  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dnešní témata: Stíhání za letouny CASA? ; Su Ťij v Evropě; Fotografie Václava Havla

Témata 13. 6. 2012

Stíhání za letouny CASA?

Stíhání za letouny CASA?Policie chce trestně stíhat místopředsedkyni sněmovny Vlastu Parkanovou /TOP 09/. Do dolní komory parlamentu přišla žádost o její vydaní kvůli působení v čele ministerstva obrany a nákupu letounů CASA. Údajně na nákup nenechala udělat nezávislý znalecký posudek, čímž měla stát připravit o více než 650 milionů korun. Parkanová se brání tím, že nákup letounů schválila celá vláda a příslušnou smlouvu sama ani nepodepisovala. Kdo je za nákup letadel skutečně zodpovědný? Je možné stíhání ministryně vlády, jestliže s nákupem souhlasil celý kabinet? Úvodními hosty Událostí, komentářů budou ministr financí Miroslav Kalousek /TOP 09/, stínový ministr obrany Jan Hamáček /ČSSD/ a ústavní právník Jan Kysela. Jak je možné, že se informace o žádosti vydat poslankyni Parkanovou dostala dřív k novinářům, než k předsedkyni sněmovny? Zeptáme se prozatímního ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů Ivana Bílka. A jaké problémy provázely letouny CASA v české armádě? Komentář připojí redaktor MF Dnes Jan Gazdík.

Su Ťij v Evropě

Su Ťij v EvropěVůdkyně barmské opozice Su Ťij odstartovala historické turné po Evropě. Na starý kontinent se vrací po letech věznění. Na programu má i Norsko, kde po 21 letech převezme Nobelovu cenu za mír. Cesta je jedním ze symbolů demokratických reforem, kterými Barma i díky jejímu tlaku prochází. Jak změnila Su Ťij Barmu? Téma pro Miroslava Nožinu z Ústavu mezinárodních vztahů.

Fotografie Václava Havla

Fotografie Václava HavlaVáclav Havel jako prezident, ale i v osobních situacích. Česká tisková kancelář připomene půl roku od jeho úmrtí výstavou snímků svých reportérů, které se vrací až k sametové revoluci. Řadu z nich přitom bude mít veřejnost možnost vidět vůbec poprvé. Více v reportáži na závěr Událostí, komentářů.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

25. 5. 2015 — Zbyněk Stanjura /ODS/, přeseda poslaneckého klubu strany, ke stížnostem politiků hnutí ANO na opoziční praktiky a obstrukce ve sněmovně:

Já vůbec nerozumím, že si ti ministři stěžují. My tam nejsme přece od toho, jako opozice, abychom vládě pomáhali. My se v mnohém shodneme, například agendu zahraniční politiky často udáváme my a jsme rádi, když se přidají poslanci vládní koalice. Pak hlasujeme spolu. Takže takové to, já nevím, jak si to představují, ta Poslanecká sněmovna zdržuje. Jako že přijdeme a bude to jako na sjezdu ANO, že nikdo nevystoupí, nikdo se nezeptá, schváleno v prvním čtení v devadesátce a jedeme dál. No takhle to fungovat nemůže.

25. 5. 2015 — Jan Chvojka /ČSSD/, místopředseda poslaneckého klubu strany, ke stížnostem politiků hnutí ANO na opoziční praktiky a obstrukce ve sněmovně:

Já sám osobně si myslím, že nás opozice nezdržuje, že dělá svoji práci, pan Babiš asi si myslel, když přišel z té soukromé sféry, že všecko bude tak, jak si řekne, že bude zákon schválen za pár dnů. Tak samozřejmě legislativní proces neběží a žádný jiný ministr to neříká. To prostě k té opoziční práci patří.

25. 5. 2015 — Pavel Kováčik /KSČM/, předseda poslaneckého klubu strany, ke stížnostem politiků hnutí ANO na opoziční praktiky a obstrukce ve sněmovně:

Za těch 19 let jsem se nesetkal s tím, aby si to vládní koalice takovým mistrným způsobem obstruovala jako tato koalice. Ať už tím, že naskakují na různé provokace – a pan kolega Kalousek rád provokuje pana kolegu Babiše – a to jsou pak nekonečné tahanice mimo věc, osobní spory a tak podobně. A nebo tím, že přinesou zákon, například energetický, ke kterému se narodí několik desítek až několik set pozměňovacích návrhů. To znamená, že ty zákony jsou tak špatně zpracovány, že prostě poslanci jak vládní, tak opoziční mají zapotřebí dávat pozměňovací návrhy.

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Vyslovili byste nedůvěru Sobotkově vládě?
27 % 16 hl. Ano 71 % 43 hl. Ne 2 % 1 hl. Nevím

Celkem 60 hlasů

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: