Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 12483  
Sdílet
| Poslat odkaz

Vše pro stranu? ; (Ne)bezpečný Egypt? ; 20 let pomoci; Zemřel Ray Bradbury

Témata 6. 6. 2012

Vše pro stranu?

Vše pro stranu?Vytváří financování politických stran korupční prostředí v Česku? Jdou peníze z předražených zakázek přímo do stranických pokladen? Vystoupení Davida Ratha ve sněmovně znovu otevřelo otázky kolem financování politických stran. ČSSD dnes opakovaně odmítla, že by korupční kauza vazebně stíhaného poslance jakkoli souvisela s financováním sociální demokracie. Jak zajistit, aby peněžní toky na stranické účty byly transparentní? Je současná kontrola stranických rozpočtů dostatečná? Debatovat budou místopředseda ČSSD pro hospodaření Martin Starec a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Petr Gazík.

(Ne)bezpečný Egypt

(Ne)bezpečný EgyptMinisterstvo zahraničí důrazně varovalo před cestami do Egypta na Sinajském poloostrově, včetně turistických letovisek. Zvýšilo se prý riziko teroristických útoků. Postup ministerstva se ale nelíbí cestovním kancelářím, podle nich je v letoviscích klid. Na základě jakých informací vydalo ministerstvo varování? A opravdu je situace i v letoviscích tak vyhrocená, že by Češi do země jezdit neměli? Zeptáme se 1. náměstka ministra zahraničí Jiřího Schneidera, místopředsedy Asociace cestovních kanceláří ČR Jana Papeže a arabisty Jana Čuříka.

20 let pomoci

20 let pomociHumanitární organizace Člověk v tísni existuje už 20 let. Z party mladých nadšenců vyrostla do uznávané profesionální instituce, která pomáhá nejen ve světě, ale v českém prostředí. Jak se změnilo poskytování pomoci za dvě desítky let? A jak těžké je získávat pomoc v době finanční krize? Zeptáme se finančního ředitele Člověka v tísni Jana Kamenického.

Zemřel Ray Bradbury

Zemřel Ray BradburyJeden z nejslavnějších autorů sci-fi zemřel ve věku 91 let. Oblíbený a hojně překládaný byl i v Česku. Čím si získal své příznivce? Téma pro překladatele Ivana Adamoviče.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

3. 8. 2015 — Jan Eichler, analytik, Ústav mezinárodních vztahů, k uprchlické krizi:

"Všichni migranti nebo naprostá většina z nich nechtějí zůstat ve Francii, ale směřují do Velké Británie. Tady byla mezi Velkou Británií a Francií podepsána před 12 lety smlouva, kde se zavázaly, že na tom budou spolupracovat. A právě to město Calais má být takovým prvním záchytným bodem. Ale dneska to vypadá tak, že Francouzi si stěžují, že Cameron to nechal všechno jenom na nich. A to krásné město Calais, které má i s aglomerací skoro 100 tisíc obyvatel, bývalo kdysi velice poklidným městečkem a dneska je to městem s obrovskou spoustou problémů a také střetů."

3. 8. 2015 — Martin Jonáš, zahraniční zpravodaj ČT, k uprchlické krizi v Německu:

"Jen za první půlrok tohoto roku přišlo do Německa skoro 180 tisíc imigrantů a do konce roku to bude pravděpodobně okolo 450 tisíc lidí. Tedy asi o 150 tisíc lidí víc, než si německé úřady představovaly i v těch nejdramatičtějších scénářích. Výsledek je, že stát, obce, jednotlivé spolkové země velmi silně investují. Velmi rychle staví uprchlická centra. Improvizují, uprchlíci spí ve stanech, v tělocvičnách, ve studentských ubytovnách, v kontejnerových vesnicích. Přesto to nestačí. Přesto v tuto chvíli chybí v Německu okolo 40 tisíc míst pro uprchlíky."

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Umí Česko pracovat s uprchlíky ze zahraničí?
10 % 14 hl. Ano 85 % 114 hl. Ne 5 % 7 hl. Nevím

Celkem 135 hlasů

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: