Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 11658  
Sdílet
| Poslat odkaz

Vše pro stranu? ; (Ne)bezpečný Egypt? ; 20 let pomoci; Zemřel Ray Bradbury

Témata 6. 6. 2012

Vše pro stranu?

Vše pro stranu?Vytváří financování politických stran korupční prostředí v Česku? Jdou peníze z předražených zakázek přímo do stranických pokladen? Vystoupení Davida Ratha ve sněmovně znovu otevřelo otázky kolem financování politických stran. ČSSD dnes opakovaně odmítla, že by korupční kauza vazebně stíhaného poslance jakkoli souvisela s financováním sociální demokracie. Jak zajistit, aby peněžní toky na stranické účty byly transparentní? Je současná kontrola stranických rozpočtů dostatečná? Debatovat budou místopředseda ČSSD pro hospodaření Martin Starec a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Petr Gazík.

(Ne)bezpečný Egypt

(Ne)bezpečný EgyptMinisterstvo zahraničí důrazně varovalo před cestami do Egypta na Sinajském poloostrově, včetně turistických letovisek. Zvýšilo se prý riziko teroristických útoků. Postup ministerstva se ale nelíbí cestovním kancelářím, podle nich je v letoviscích klid. Na základě jakých informací vydalo ministerstvo varování? A opravdu je situace i v letoviscích tak vyhrocená, že by Češi do země jezdit neměli? Zeptáme se 1. náměstka ministra zahraničí Jiřího Schneidera, místopředsedy Asociace cestovních kanceláří ČR Jana Papeže a arabisty Jana Čuříka.

20 let pomoci

20 let pomociHumanitární organizace Člověk v tísni existuje už 20 let. Z party mladých nadšenců vyrostla do uznávané profesionální instituce, která pomáhá nejen ve světě, ale v českém prostředí. Jak se změnilo poskytování pomoci za dvě desítky let? A jak těžké je získávat pomoc v době finanční krize? Zeptáme se finančního ředitele Člověka v tísni Jana Kamenického.

Zemřel Ray Bradbury

Zemřel Ray BradburyJeden z nejslavnějších autorů sci-fi zemřel ve věku 91 let. Oblíbený a hojně překládaný byl i v Česku. Čím si získal své příznivce? Téma pro překladatele Ivana Adamoviče.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

21. 8. 2014 — Revaz Cincadze, gruzínský disident, k dopisu Alexeji Kosyginovi, ve kterém odsoudil invazi do Československa::

"První dopis jsem odeslal už v roce 1967. Nedostal jsem žádnou odpověď. A mezitím v osmašedesátém začaly československé události. A uběhlo už dva a půl roku, došlo k těm událostem, a já v tom druhém dopise jsem mu napsal, že tvrdě odsuzuji barbarský vpád, že jsme svým vstupem do Československa poplivali hroby vojáků, kteří kdysi Československo osvobozovali. A když jsem napsal ten druhý dopis, tak jsem byl zatčen KGB."

21. 8. 2014 — Janek Kroupa, reportér Radiožurnálu, k obhajobě lobbisty Marka Dalíka Mirkem Topolánkem u soudu::

"Mirek Topolánek v té věci obhajoval sám sebe. Protože byl premiérem vlády, která pandury nakonec nakoupila. (...) Byl na jednání, které vedl první náměstek ministryně obrany, kterého tím jednáním pověřil také Mirek Topolánek. Čili všechny ty linky k panu Topolánkovi do značné míry, byť zatím nepřímo, vedou."

21. 8. 2014 — Václav Bartuška, zvláštní velvyslanec ČR pro energetickou bezpečnost, k hrozbě zastavení ropy a plynu proudícího přes Ukrajinu::

"Ukrajinci mají obrovskou schopnost se střelit do vlastní nohy. Do této chvíle byli zemí napadenou a měli sympatie Evropy. Jestli by opravdu Petro Porošenko zastavil tranzit ropy a plynu do Evropy, tak za prvé poškodí pouze méně významné země Evropské unie... a hlavně by najednou byl na stejné straně jako Rusové, což by Ukrajině velmi uškodilo."

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Měla by se podle vás legalizovat eutanazie?
69 % 33 hl. Ano 29 % 14 hl. Ne 2 % 1 hl. Nevím

Celkem 48 hlasů

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: