Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 11307  
Sdílet
| Poslat odkaz

Vše pro stranu? ; (Ne)bezpečný Egypt? ; 20 let pomoci; Zemřel Ray Bradbury

Témata 6. 6. 2012

Vše pro stranu?

Vše pro stranu?Vytváří financování politických stran korupční prostředí v Česku? Jdou peníze z předražených zakázek přímo do stranických pokladen? Vystoupení Davida Ratha ve sněmovně znovu otevřelo otázky kolem financování politických stran. ČSSD dnes opakovaně odmítla, že by korupční kauza vazebně stíhaného poslance jakkoli souvisela s financováním sociální demokracie. Jak zajistit, aby peněžní toky na stranické účty byly transparentní? Je současná kontrola stranických rozpočtů dostatečná? Debatovat budou místopředseda ČSSD pro hospodaření Martin Starec a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Petr Gazík.

(Ne)bezpečný Egypt

(Ne)bezpečný EgyptMinisterstvo zahraničí důrazně varovalo před cestami do Egypta na Sinajském poloostrově, včetně turistických letovisek. Zvýšilo se prý riziko teroristických útoků. Postup ministerstva se ale nelíbí cestovním kancelářím, podle nich je v letoviscích klid. Na základě jakých informací vydalo ministerstvo varování? A opravdu je situace i v letoviscích tak vyhrocená, že by Češi do země jezdit neměli? Zeptáme se 1. náměstka ministra zahraničí Jiřího Schneidera, místopředsedy Asociace cestovních kanceláří ČR Jana Papeže a arabisty Jana Čuříka.

20 let pomoci

20 let pomociHumanitární organizace Člověk v tísni existuje už 20 let. Z party mladých nadšenců vyrostla do uznávané profesionální instituce, která pomáhá nejen ve světě, ale v českém prostředí. Jak se změnilo poskytování pomoci za dvě desítky let? A jak těžké je získávat pomoc v době finanční krize? Zeptáme se finančního ředitele Člověka v tísni Jana Kamenického.

Zemřel Ray Bradbury

Zemřel Ray BradburyJeden z nejslavnějších autorů sci-fi zemřel ve věku 91 let. Oblíbený a hojně překládaný byl i v Česku. Čím si získal své příznivce? Téma pro překladatele Ivana Adamoviče.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv pořadu

Řekli v Událostech, komentářích

22. 4. 2014 — Jaroslav Faltýnek /ANO/, předseda poslaneckého klubu, o způsobu prokázání majetku v plánovaném zákoně:

„V momentě, kdy se otočí ten princip, že bude muset dokazovat daňový poplatník, občan, kde na to Ferrari vzal nebo na tu vilu za dvacet milionů korun, tak si myslím, že ta záležitost se zrychlí, ale je to zásah do majetkových práv občanů a tam si myslím, že by se k tomu měl soud vyjádřit už na tom samém počátku.“

22. 4. 2014 — Jiří Dienstbier /ČSSD/, ministr pro lidská práva a předseda Legislativní rady vlády, o způsobu prokázání majetku v plánovaném zákoně:

„Já bych trval na koaliční smlouvě, která mluví o správci daně, tedy o finančním úřadu, o daňovém řádu nebo zvláštním zákonu, ale opět v gesci Ministerstva financí, to jsme si mimo jiné už jako celá vláda, tedy celá koalice, odsouhlasili tím, že jsme schválili plán legislativních prací, kde toto je úkol pro Ministerstvo financí jako gestora daňové správy.“

 

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
III.31
IV1
5
6
12
13
19
20
21
26
27
VÁŠ NÁZOR
Obáváte se vojenského konfliktu na Ukrajině?
64 % 135 hl. Ano 31 % 66 hl. Ne 5 % 10 hl. Nevím

Celkem 211 hlasů

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: