Vše pro stranu? ; (Ne)bezpečný Egypt? ; 20 let pomoci; Zemřel Ray Bradbury

Obsah dílu

Přehrát vše

Vše pro stranu?

Vytváří financování politických stran korupční prostředí v Česku? Jdou peníze z předražených zakázek přímo do stranických pokladen? Vystoupení Davida Ratha ve sněmovně znovu otevřelo otázky kolem financování politických stran. ČSSD dnes opakovaně odmítla, že by korupční kauza vazebně stíhaného poslance jakkoli souvisela s financováním sociální demokracie. Jak zajistit, aby peněžní toky na stranické účty byly transparentní? Je současná kontrola stranických rozpočtů dostatečná? Debatovat budou místopředseda ČSSD pro hospodaření Martin Starec a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Petr Gazík.


(Ne)bezpečný Egypt

Ministerstvo zahraničí důrazně varovalo před cestami do Egypta na Sinajském poloostrově, včetně turistických letovisek. Zvýšilo se prý riziko teroristických útoků. Postup ministerstva se ale nelíbí cestovním kancelářím, podle nich je v letoviscích klid. Na základě jakých informací vydalo ministerstvo varování? A opravdu je situace i v letoviscích tak vyhrocená, že by Češi do země jezdit neměli? Zeptáme se 1. náměstka ministra zahraničí Jiřího Schneidera, místopředsedy Asociace cestovních kanceláří ČR Jana Papeže a arabisty Jana Čuříka.


20 let pomoci

Humanitární organizace Člověk v tísni existuje už 20 let. Z party mladých nadšenců vyrostla do uznávané profesionální instituce, která pomáhá nejen ve světě, ale v českém prostředí. Jak se změnilo poskytování pomoci za dvě desítky let? A jak těžké je získávat pomoc v době finanční krize? Zeptáme se finančního ředitele Člověka v tísni Jana Kamenického.


Zemřel Ray Bradbury

Jeden z nejslavnějších autorů sci-fi zemřel ve věku 91 let. Oblíbený a hojně překládaný byl i v Česku. Čím si získal své příznivce? Téma pro překladatele Ivana Adamoviče.


Řekli v Událostech, komentářích

Martin Starec /ČSSD/, místopředseda strany pro hospodaření, reaguje na výtku TOP 09, aby ČSSD zveřejnila své účetnictví na internetu

"Finance strany jsou v pořádku, já to garantuju. My jsme auditovaná společnost, tak jak nařizuje zákon. Nemám problém s tím, aby bylo naše účetnictví auditováno jakýmkoli jiným způsobem. Nechť se v tomto zpřísní zákon, my se musíme takovému zákonu jako všechny strany podvolit. Sociální demokracie je strana, která předložila veškeré doklady a neměla k nim žádnou připomínku. Pokud bude přijat zákon, aby byla zpřísněna kontrola financování stran, sociální demokracie pro to bude dvakrát."


Stopáž48 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrMagazín