Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 12215  
Sdílet
| Poslat odkaz

Vše pro stranu? ; (Ne)bezpečný Egypt? ; 20 let pomoci; Zemřel Ray Bradbury

Témata 6. 6. 2012

Vše pro stranu?

Vše pro stranu?Vytváří financování politických stran korupční prostředí v Česku? Jdou peníze z předražených zakázek přímo do stranických pokladen? Vystoupení Davida Ratha ve sněmovně znovu otevřelo otázky kolem financování politických stran. ČSSD dnes opakovaně odmítla, že by korupční kauza vazebně stíhaného poslance jakkoli souvisela s financováním sociální demokracie. Jak zajistit, aby peněžní toky na stranické účty byly transparentní? Je současná kontrola stranických rozpočtů dostatečná? Debatovat budou místopředseda ČSSD pro hospodaření Martin Starec a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Petr Gazík.

::::::
(Ne)bezpečný Egypt

(Ne)bezpečný EgyptMinisterstvo zahraničí důrazně varovalo před cestami do Egypta na Sinajském poloostrově, včetně turistických letovisek. Zvýšilo se prý riziko teroristických útoků. Postup ministerstva se ale nelíbí cestovním kancelářím, podle nich je v letoviscích klid. Na základě jakých informací vydalo ministerstvo varování? A opravdu je situace i v letoviscích tak vyhrocená, že by Češi do země jezdit neměli? Zeptáme se 1. náměstka ministra zahraničí Jiřího Schneidera, místopředsedy Asociace cestovních kanceláří ČR Jana Papeže a arabisty Jana Čuříka.

::::::
20 let pomoci

20 let pomociHumanitární organizace Člověk v tísni existuje už 20 let. Z party mladých nadšenců vyrostla do uznávané profesionální instituce, která pomáhá nejen ve světě, ale v českém prostředí. Jak se změnilo poskytování pomoci za dvě desítky let? A jak těžké je získávat pomoc v době finanční krize? Zeptáme se finančního ředitele Člověka v tísni Jana Kamenického.

::::::
Zemřel Ray Bradbury

Zemřel Ray BradburyJeden z nejslavnějších autorů sci-fi zemřel ve věku 91 let. Oblíbený a hojně překládaný byl i v Česku. Čím si získal své příznivce? Téma pro překladatele Ivana Adamoviče.

::::::

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

17. 4. 2015 — Bohumil Doležal, politolog, k aktuální politické situaci:

„Tady je problém že se rozkládají všechny standardní politické strany od prava do leva. Že to pravolevé hledisko ztrácí smysl a místo toho přícházejí ke slovu neurčité populistické útvary, což začalo kdysi dávno, tedy mimo jiné taky hnutím STAN. V současné době tady ovšem jednoznačně dominuje ANO. Já si myslím, že tenhle vývoj je hrozně neblahý.“

17. 4. 2015 — Jaroslav Faltýnek /ANO/, 1. místopředseda hnutí, k možné spolupráci s hnutím STAN:

„Vím, že v regionech je to víc o lidech než o programech. (…) Nikdy jsem neslyšel ze strany STAN nějaké ideologické vize a ideologické boje a hádky, ani ve sněmovně. My se snažíme prosazovat dobrá nebo špatná řešení a podobně to dělají i Starostové a nezávislí, kteří jsou vlastně nejblíž lidem na komunální úrovni.“

17. 4. 2015 — Petr Gazdík /STAN/, 1. místopředseda strany, k možné spolupráci s dalšími stranami po roce 2017:

„Vybereme si podle toho, kdo bude prosazovat náš program, a myslím, že to tak dělá každá politická strana. Cílem sdružování v politických stranách má být podle ústavy má být prosazování programu. A my jako Starostové a nezávislí takoví jsme.“

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Vadí vám průjezd Nočních vlků přes Česko?
53 % 487 hl. Ano 47 % 434 hl. Ne 0 % 4 hl. Nevím

Celkem 925 hlasů

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: