Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 11980  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dnešní témata: Kauza Davida Ratha; Afghánské vyhlídky; Záchrana podle islandského vzoru? ; Jak oživit město?

Témata 21. 5. 2012

Kauza Davida Ratha

Kauza Davida RathaUž týden hýbe českou společností a politikou korupční kauza Davida Ratha. Poprvé po jeho zatčení se sešla rada Středočeského kraje. Blízcí spolupracovníci bývalého středočeského hejtmana se ani přes výzvy nevzdali svých funkcí. Proč nedali své funkce k dispozici? Necítí odpovědnost za pochybné zakázky z veřejných a evropských peněz? Nesnaží se alibisticky hodit vinu jen na obviněného bývalého hejtmana? Zeptáme se náměstka hejtmana Zdeňka Seidla /ČSSD/.
O vydání Davida Ratha k trestnímu stíhání bude zítra jednat sněmovní mandátový a imunitní výbor. Zúčastnit se ho má i David Rath. Už je jasné, kde se poslanci sejdou? A mělo by být jednání výboru veřejné? Debatovat budou členové sněmovního výboru Stanislav Křeček /ČSSD/ a Marek Benda /ODS/.

Afghánské vyhlídky

Afghánské vyhlídkyAmerické Chicago hostí summit NATO. Severoatlantická aliance a zejména Spojené státy řeší, jak zajistit alespoň relativní klid v Afghánistánu, který mají do konce roku 2014 postupně opustit zahraniční jednotky. Bude stačit přislíbená finanční pomoc afghánské armádě? Jak konkrétně přispěje Česká republika? V Chicagu máme zpravodaje Michala Kubala.

Záchrana podle islandského vzoru?

Záchrana podle islandského vzoru?Zatímco Evropská unie řeší, jak se vyrovnat s krizí v Řecku, islandská ekonomika posiluje. Země přitom v roce 2008 zažila kolaps celého bankovního sektoru.Jak se podařilo ekonomiku nastartovat? A dají se ozdravné mechanismy aplikovat na postižené Řecko? Přineseme rozhovor s islandským prezidentem Ólafurem Ragnarem Grímssonem, který byl v Česku na státní návštěvě.

Jak oživit město?

Jak oživit město?Jak zlepšit veřejné prostory v českých městech? Tuto otázku si klade nový festival reSITE, který startuje v Praze. Jsou veřejné prostory opravdu pro veřejnost? Berou městské samosprávy v potaz názory lidí, nebo je přetlačí developerská lobby? Zeptáme se rektorky vysoké školy Architectural institute in Prague Reginy Loukotové.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

23. 1. 2015 — Tomáš Hudeček /nestr./, bývalý primátor Prahy, k možnosti, že by Praha zrušila Opencard a vrátila se k papírovým kuponům na MHD:

Je to zahození všech těch peněz, což na jednu stranu, jak říkám, z ekonomického pohledu prostě utopené peníze jsou utopené peníze. Oni do dneška nemají žádný vztah, prostě je tam někdo vložil a stálo to miliardu a věřím, že bude zavřen ten, kdo to udělal a odsedí si to. Na druhou stranu teď zkrátka tady něco funguje a já jsem měl vždycky ten pocit, že když něco funguje, tak se to má opečovávat, a mám to jaksi vrátit ve stejném stavu.

23. 1. 2015 — Richard Brabec /ANO/, ministr životního prostředí, k otázce prolomení limitů těžby uhlí:

Víc jak dvacet let jsou i ty obce v nejistotě, koneckonců v nejistotě jsou i ti těžaři a jejich zaměstnanci. Mezitím se samozřejmě vystřídala celá řada vlád a prostě neměly tu odvahu o tom rozhodnout. My už ji v každém případě mít musíme, protože ono už to rozhodnutí už nelze příliš odkládat. Právě proto, že ti těžaři v případě ať už jednoho, nebo druhého rozhodnutí budou muset udělat jasné kroky i technické.

23. 1. 2015 — Martin Novotný /ODS/, poslanec a místopředseda strany, k otázce prolomení limitů těžby uhlí:

Já jsem trošku překvapen, jak se ta debata odstartovala. Já jsem spíš předpokládal, že si vláda najde svou vnitřní koaliční shodu a teprve potom přijde s nějakou koncepcí navenek. Já bych se nejvíc bál toho, kdyby to téma opět padlo pod stůl bez odpovědi na otázku jasnou, zda je to potřeba, nebo ne, jenom proto, že se z toho stane zase politikum.

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Je Miloš Zeman dobrým prezidentem?
54 % 44 hl. Ano 46 % 37 hl. Ne 0 % 0 hl. Nevím

Celkem 81 hlas

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: