Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 12419  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dnešní témata: Kauza Davida Ratha; Afghánské vyhlídky; Záchrana podle islandského vzoru? ; Jak oživit město?

Témata 21. 5. 2012

Kauza Davida Ratha

Kauza Davida RathaUž týden hýbe českou společností a politikou korupční kauza Davida Ratha. Poprvé po jeho zatčení se sešla rada Středočeského kraje. Blízcí spolupracovníci bývalého středočeského hejtmana se ani přes výzvy nevzdali svých funkcí. Proč nedali své funkce k dispozici? Necítí odpovědnost za pochybné zakázky z veřejných a evropských peněz? Nesnaží se alibisticky hodit vinu jen na obviněného bývalého hejtmana? Zeptáme se náměstka hejtmana Zdeňka Seidla /ČSSD/.
O vydání Davida Ratha k trestnímu stíhání bude zítra jednat sněmovní mandátový a imunitní výbor. Zúčastnit se ho má i David Rath. Už je jasné, kde se poslanci sejdou? A mělo by být jednání výboru veřejné? Debatovat budou členové sněmovního výboru Stanislav Křeček /ČSSD/ a Marek Benda /ODS/.

Afghánské vyhlídky

Afghánské vyhlídkyAmerické Chicago hostí summit NATO. Severoatlantická aliance a zejména Spojené státy řeší, jak zajistit alespoň relativní klid v Afghánistánu, který mají do konce roku 2014 postupně opustit zahraniční jednotky. Bude stačit přislíbená finanční pomoc afghánské armádě? Jak konkrétně přispěje Česká republika? V Chicagu máme zpravodaje Michala Kubala.

Záchrana podle islandského vzoru?

Záchrana podle islandského vzoru?Zatímco Evropská unie řeší, jak se vyrovnat s krizí v Řecku, islandská ekonomika posiluje. Země přitom v roce 2008 zažila kolaps celého bankovního sektoru.Jak se podařilo ekonomiku nastartovat? A dají se ozdravné mechanismy aplikovat na postižené Řecko? Přineseme rozhovor s islandským prezidentem Ólafurem Ragnarem Grímssonem, který byl v Česku na státní návštěvě.

Jak oživit město?

Jak oživit město?Jak zlepšit veřejné prostory v českých městech? Tuto otázku si klade nový festival reSITE, který startuje v Praze. Jsou veřejné prostory opravdu pro veřejnost? Berou městské samosprávy v potaz názory lidí, nebo je přetlačí developerská lobby? Zeptáme se rektorky vysoké školy Architectural institute in Prague Reginy Loukotové.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

7. 7. 2015 — Tomáš Prouza, státní tajemník pro evropské záležitosti, k řecké krizi:

V první dny se stane to, že se okolkují eura, vyhlásí se nějaký kurz nové drachmy vůči euru, ten kurz během 48 hodin spadne o desítky procent. Ale pak stejně bude muset řecká vláda začít reformovat stát. To, že Řekové neumí vybírat daně, to, že nefunguje soudní systém, to nezměníte devalvací měny. To, že Řecko nemá žádný průmysl na export, to nezměníte devalvací měny, když nemáte co exportovat. Ať už zůstane v eurozóně, nebo ne, stejně bude muset všechny tyto tvrdé reformy udělat. Je jenom otázkou, jestli si předtím znepřátelí všechny, nebo ne.

7. 7. 2015 — Jan Macháček, komentátor, Lidové noviny, ředitel Institutu pro politiku a společnost, k řecké krizi:

Pravda je taková, že dluhy se v Evropě i ve světě po těch velkých krizích odpouštěly a restrukturalizovaly poměrně často. Německu samotnému byly ve 20. století dvakrát odpuštěny dluhy. Británie odpouštěla většině evropských zemí v 30. letech. Po válce se odpouštěly dluhy. Prostě čas od času, když je veliká krize nebo je po válce, tak se dluhy prostě odpouštějí a restrukturalizují.

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VI.15
20
21
27
28
VII.1
4
5
6
11
12
VÁŠ NÁZOR
Blíží se definitivní řecký bankrot?
60 % 75 hl. Ano 33 % 41 hl. Ne 7 % 9 hl. Nevím

Celkem 125 hlasů

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: