Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 11658  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dnešní témata: Kauza Davida Ratha; Afghánské vyhlídky; Záchrana podle islandského vzoru? ; Jak oživit město?

Témata 21. 5. 2012

Kauza Davida Ratha

Kauza Davida RathaUž týden hýbe českou společností a politikou korupční kauza Davida Ratha. Poprvé po jeho zatčení se sešla rada Středočeského kraje. Blízcí spolupracovníci bývalého středočeského hejtmana se ani přes výzvy nevzdali svých funkcí. Proč nedali své funkce k dispozici? Necítí odpovědnost za pochybné zakázky z veřejných a evropských peněz? Nesnaží se alibisticky hodit vinu jen na obviněného bývalého hejtmana? Zeptáme se náměstka hejtmana Zdeňka Seidla /ČSSD/.
O vydání Davida Ratha k trestnímu stíhání bude zítra jednat sněmovní mandátový a imunitní výbor. Zúčastnit se ho má i David Rath. Už je jasné, kde se poslanci sejdou? A mělo by být jednání výboru veřejné? Debatovat budou členové sněmovního výboru Stanislav Křeček /ČSSD/ a Marek Benda /ODS/.

Afghánské vyhlídky

Afghánské vyhlídkyAmerické Chicago hostí summit NATO. Severoatlantická aliance a zejména Spojené státy řeší, jak zajistit alespoň relativní klid v Afghánistánu, který mají do konce roku 2014 postupně opustit zahraniční jednotky. Bude stačit přislíbená finanční pomoc afghánské armádě? Jak konkrétně přispěje Česká republika? V Chicagu máme zpravodaje Michala Kubala.

Záchrana podle islandského vzoru?

Záchrana podle islandského vzoru?Zatímco Evropská unie řeší, jak se vyrovnat s krizí v Řecku, islandská ekonomika posiluje. Země přitom v roce 2008 zažila kolaps celého bankovního sektoru.Jak se podařilo ekonomiku nastartovat? A dají se ozdravné mechanismy aplikovat na postižené Řecko? Přineseme rozhovor s islandským prezidentem Ólafurem Ragnarem Grímssonem, který byl v Česku na státní návštěvě.

Jak oživit město?

Jak oživit město?Jak zlepšit veřejné prostory v českých městech? Tuto otázku si klade nový festival reSITE, který startuje v Praze. Jsou veřejné prostory opravdu pro veřejnost? Berou městské samosprávy v potaz názory lidí, nebo je přetlačí developerská lobby? Zeptáme se rektorky vysoké školy Architectural institute in Prague Reginy Loukotové.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

22. 8. 2014 — Helena Stehlíková, předsedkyně etické komise ČLK, k problematice eutanazie::

"Lékaři a pracovníci z hospiců nám v diskusích potvrdili, že pacienti, kteří mají dostatečnou paliativní péči a péči na konci svého života, o eutanazii nežádaji. Ptejme se, proč pacienti eutanazii žádají. Je to vždycky svobodná vůle, nebo je to to, co říkal pan doktor? Pocit marnosti, zbytečnosti, zbytečného utrpení..."

22. 8. 2014 — Petr Vondráček, externí lékař rumburské nemocnice, k eutanazii::

"Je to odsouzeníhodné. Eutanazie je konečná, nezvratitelná záležitost. Nevíte okolnosti, za jakých to pacient říká. Má bolesti, ty za hodinu nemusejí být. (...) Další okolnost je, že řada pacientů řekne, že se cítí být na obtíž, ale jsou to zdraví lidé."

22. 8. 2014 — Lubomír Zaorálek /ČSSD/, ministr zahraničí, k proniknutí ruského konvoje na území Ukrajiny::

"Já si pamatuju na stanovisko a postoj Ruska před dvěma roky v Iráku, přesněji v Sýrii. To bylo charakteristické, že Rusové tehdy velmi tvrdě odmítali nějaké humanistické konvoje a pomoc právě z toho důvodu, že to pokládali za velmi nebezpečné a zneužitelné, že by pod pláštíkem humanitární pomoci mohlo dojít zase k nějakým formám intervence."

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Měla by se podle vás legalizovat eutanazie?
60 % 47 hl. Ano 35 % 27 hl. Ne 5 % 4 hl. Nevím

Celkem 78 hlasů

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: