Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 11764  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dnešní témata: Kauza Davida Ratha; Afghánské vyhlídky; Záchrana podle islandského vzoru? ; Jak oživit město?

Témata 21. 5. 2012

Kauza Davida Ratha

Kauza Davida RathaUž týden hýbe českou společností a politikou korupční kauza Davida Ratha. Poprvé po jeho zatčení se sešla rada Středočeského kraje. Blízcí spolupracovníci bývalého středočeského hejtmana se ani přes výzvy nevzdali svých funkcí. Proč nedali své funkce k dispozici? Necítí odpovědnost za pochybné zakázky z veřejných a evropských peněz? Nesnaží se alibisticky hodit vinu jen na obviněného bývalého hejtmana? Zeptáme se náměstka hejtmana Zdeňka Seidla /ČSSD/.
O vydání Davida Ratha k trestnímu stíhání bude zítra jednat sněmovní mandátový a imunitní výbor. Zúčastnit se ho má i David Rath. Už je jasné, kde se poslanci sejdou? A mělo by být jednání výboru veřejné? Debatovat budou členové sněmovního výboru Stanislav Křeček /ČSSD/ a Marek Benda /ODS/.

Afghánské vyhlídky

Afghánské vyhlídkyAmerické Chicago hostí summit NATO. Severoatlantická aliance a zejména Spojené státy řeší, jak zajistit alespoň relativní klid v Afghánistánu, který mají do konce roku 2014 postupně opustit zahraniční jednotky. Bude stačit přislíbená finanční pomoc afghánské armádě? Jak konkrétně přispěje Česká republika? V Chicagu máme zpravodaje Michala Kubala.

Záchrana podle islandského vzoru?

Záchrana podle islandského vzoru?Zatímco Evropská unie řeší, jak se vyrovnat s krizí v Řecku, islandská ekonomika posiluje. Země přitom v roce 2008 zažila kolaps celého bankovního sektoru.Jak se podařilo ekonomiku nastartovat? A dají se ozdravné mechanismy aplikovat na postižené Řecko? Přineseme rozhovor s islandským prezidentem Ólafurem Ragnarem Grímssonem, který byl v Česku na státní návštěvě.

Jak oživit město?

Jak oživit město?Jak zlepšit veřejné prostory v českých městech? Tuto otázku si klade nový festival reSITE, který startuje v Praze. Jsou veřejné prostory opravdu pro veřejnost? Berou městské samosprávy v potaz názory lidí, nebo je přetlačí developerská lobby? Zeptáme se rektorky vysoké školy Architectural institute in Prague Reginy Loukotové.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

21. 10. 2014 — Václav Votava /ČSSD/, předseda rozpočtového výboru, Poslanecká sněmovna k návrhu státního rozpočtu 2015:

O tři miliardy korun jsou nižší provozní výdaje oproti rozpočtu 2014 a o asi 1,5 miliardy nižší, než jste vy měl v rozpočtovém výhledu, který jste dělal v roce 2013. (...) Když se podívám na strukturální deficit této vlády, tohoto rozpočtu, tak jsme někde na 1,8 %. V roce 2013 jste, pane Kalousku, v rozpočtovém výhledu na rok 2015 prognózoval 2,1 %.

21. 10. 2014 — Miroslav Kalousek /TOP 09/, bývalý ministr financí, předseda poslaneckého klubu k návrhu státního rozpočtu 2015:

Nepočítali jsme s růstem ekonomiky, za který nemůžete ani vy, ani my. Počítali jsme se snížením daní, které jsme zrušili. Vy oproti tomuto výhledu zvyšujete daně, zvyšujete výdaje o 25 miliard, a přesto jdete s investicemi mnohem níže, protože to projídáte na provozních výdajích státu – platy státních zaměstnanců jsou taky provozní výdaje a vy je tam prostě nepočítáte.

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Mají kontroly na letištích kvůli ebole smysl?
80 % 45 hl. Ano 18 % 10 hl. Ne 2 % 1 hl. Nevím

Celkem 56 hlasů

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: