Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 12213  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dnešní témata: Kauza Davida Ratha; Afghánské vyhlídky; Záchrana podle islandského vzoru? ; Jak oživit město?

Témata 21. 5. 2012

Kauza Davida Ratha

Kauza Davida RathaUž týden hýbe českou společností a politikou korupční kauza Davida Ratha. Poprvé po jeho zatčení se sešla rada Středočeského kraje. Blízcí spolupracovníci bývalého středočeského hejtmana se ani přes výzvy nevzdali svých funkcí. Proč nedali své funkce k dispozici? Necítí odpovědnost za pochybné zakázky z veřejných a evropských peněz? Nesnaží se alibisticky hodit vinu jen na obviněného bývalého hejtmana? Zeptáme se náměstka hejtmana Zdeňka Seidla /ČSSD/.
O vydání Davida Ratha k trestnímu stíhání bude zítra jednat sněmovní mandátový a imunitní výbor. Zúčastnit se ho má i David Rath. Už je jasné, kde se poslanci sejdou? A mělo by být jednání výboru veřejné? Debatovat budou členové sněmovního výboru Stanislav Křeček /ČSSD/ a Marek Benda /ODS/.

Afghánské vyhlídky

Afghánské vyhlídkyAmerické Chicago hostí summit NATO. Severoatlantická aliance a zejména Spojené státy řeší, jak zajistit alespoň relativní klid v Afghánistánu, který mají do konce roku 2014 postupně opustit zahraniční jednotky. Bude stačit přislíbená finanční pomoc afghánské armádě? Jak konkrétně přispěje Česká republika? V Chicagu máme zpravodaje Michala Kubala.

Záchrana podle islandského vzoru?

Záchrana podle islandského vzoru?Zatímco Evropská unie řeší, jak se vyrovnat s krizí v Řecku, islandská ekonomika posiluje. Země přitom v roce 2008 zažila kolaps celého bankovního sektoru.Jak se podařilo ekonomiku nastartovat? A dají se ozdravné mechanismy aplikovat na postižené Řecko? Přineseme rozhovor s islandským prezidentem Ólafurem Ragnarem Grímssonem, který byl v Česku na státní návštěvě.

Jak oživit město?

Jak oživit město?Jak zlepšit veřejné prostory v českých městech? Tuto otázku si klade nový festival reSITE, který startuje v Praze. Jsou veřejné prostory opravdu pro veřejnost? Berou městské samosprávy v potaz názory lidí, nebo je přetlačí developerská lobby? Zeptáme se rektorky vysoké školy Architectural institute in Prague Reginy Loukotové.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

17. 4. 2015 — Bohumil Doležal, politolog, k aktuální politické situaci:

„Tady je problém že se rozkládají všechny standardní politické strany od prava do leva. Že to pravolevé hledisko ztrácí smysl a místo toho přícházejí ke slovu neurčité populistické útvary, což začalo kdysi dávno, tedy mimo jiné taky hnutím STAN. V současné době tady ovšem jednoznačně dominuje ANO. Já si myslím, že tenhle vývoj je hrozně neblahý.“

17. 4. 2015 — Jaroslav Faltýnek /ANO/, 1. místopředseda hnutí, k možné spolupráci s hnutím STAN:

„Vím, že v regionech je to víc o lidech než o programech. (…) Nikdy jsem neslyšel ze strany STAN nějaké ideologické vize a ideologické boje a hádky, ani ve sněmovně. My se snažíme prosazovat dobrá nebo špatná řešení a podobně to dělají i Starostové a nezávislí, kteří jsou vlastně nejblíž lidem na komunální úrovni.“

17. 4. 2015 — Petr Gazdík /STAN/, 1. místopředseda strany, k možné spolupráci s dalšími stranami po roce 2017:

„Vybereme si podle toho, kdo bude prosazovat náš program, a myslím, že to tak dělá každá politická strana. Cílem sdružování v politických stranách má být podle ústavy má být prosazování programu. A my jako Starostové a nezávislí takoví jsme.“

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Vadí vám průjezd Nočních vlků přes Česko?
44 % 265 hl. Ano 55 % 340 hl. Ne 1 % 4 hl. Nevím

Celkem 609 hlasů

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: