Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 11597  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dnešní témata: Kauza Davida Ratha; Afghánské vyhlídky; Záchrana podle islandského vzoru? ; Jak oživit město?

Témata 21. 5. 2012

Kauza Davida Ratha

Kauza Davida RathaUž týden hýbe českou společností a politikou korupční kauza Davida Ratha. Poprvé po jeho zatčení se sešla rada Středočeského kraje. Blízcí spolupracovníci bývalého středočeského hejtmana se ani přes výzvy nevzdali svých funkcí. Proč nedali své funkce k dispozici? Necítí odpovědnost za pochybné zakázky z veřejných a evropských peněz? Nesnaží se alibisticky hodit vinu jen na obviněného bývalého hejtmana? Zeptáme se náměstka hejtmana Zdeňka Seidla /ČSSD/.
O vydání Davida Ratha k trestnímu stíhání bude zítra jednat sněmovní mandátový a imunitní výbor. Zúčastnit se ho má i David Rath. Už je jasné, kde se poslanci sejdou? A mělo by být jednání výboru veřejné? Debatovat budou členové sněmovního výboru Stanislav Křeček /ČSSD/ a Marek Benda /ODS/.

Afghánské vyhlídky

Afghánské vyhlídkyAmerické Chicago hostí summit NATO. Severoatlantická aliance a zejména Spojené státy řeší, jak zajistit alespoň relativní klid v Afghánistánu, který mají do konce roku 2014 postupně opustit zahraniční jednotky. Bude stačit přislíbená finanční pomoc afghánské armádě? Jak konkrétně přispěje Česká republika? V Chicagu máme zpravodaje Michala Kubala.

Záchrana podle islandského vzoru?

Záchrana podle islandského vzoru?Zatímco Evropská unie řeší, jak se vyrovnat s krizí v Řecku, islandská ekonomika posiluje. Země přitom v roce 2008 zažila kolaps celého bankovního sektoru.Jak se podařilo ekonomiku nastartovat? A dají se ozdravné mechanismy aplikovat na postižené Řecko? Přineseme rozhovor s islandským prezidentem Ólafurem Ragnarem Grímssonem, který byl v Česku na státní návštěvě.

Jak oživit město?

Jak oživit město?Jak zlepšit veřejné prostory v českých městech? Tuto otázku si klade nový festival reSITE, který startuje v Praze. Jsou veřejné prostory opravdu pro veřejnost? Berou městské samosprávy v potaz názory lidí, nebo je přetlačí developerská lobby? Zeptáme se rektorky vysoké školy Architectural institute in Prague Reginy Loukotové.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

25. 7. 2014 — Zdeněk Zbořil, politolog, k pokusu ČSSD prosadit v nepřítomnosti opozice možnost rozhodovat o zákonech i v úterý a čtvrtek:

"Samozřejmě byl to faul, ale takových faulů už jsme zažili spoustu v Poslanecké sněmovně."

25. 7. 2014 — Ladislav Šincl /ČSSD/, poslanec, k tomu, jak zpochybnil hlasování o snížení spotřební daně na pohonné hmoty:

"Já jsem pro to nechtěl hlasovat, ale protože jsem se připravoval na další sněmovní tisk, který hned následoval. To byl sněmovní tisk 208, který byl taky o spotřební dani, a bylo tam 23 pozměňovacích návrhů, tak proto jsem se soustředil v té dané chvíli na tyto dané pozměňovací návrhy a paradoxně jsem to opravdu přitom hlasování spletl, protože jsem nedával prostě pozor."

25. 7. 2014 — František Laudát /TOP 09/, poslanec, ke zpochybněnému hlasování o snížení spotřební daně na pohonné hmoty:

"V politice občas ujede část klubu, vzbouří se apod. a pak se musí najít někdo, kdo se obětuje a vlastně ten proces znovu vrátí do hry. Já se domnívám, že tentokrát volba padla na kolegu Šincla a takto ho, s prominutím, týrat, není skoro důstojné. On to prostě vzal na sebe."

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Schvalujete postup koalice při opakovaném hlasování?
30 % 25 hl. Ano 60 % 50 hl. Ne 10 % 8 hl. Nevím

Celkem 83 hlasy

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: