Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 12308  
Sdílet
| Poslat odkaz

Otřesená ČSSD? ; Španělské banky v komatu? ; Facebook na burze; Umění z Jižáku

Témata 18. 5. 2012

Otřesená ČSSD?

Otřesená ČSSD?David Rath se na začátku června pravděpodobně znovu podívá do sněmovny. Podle soudu má právo na to, aby zákonodárcům vysvětlil, jak k zabaveným milionům přišel. V dolní komoře ho ale nečeká vřelé přivítání. Předsedkyně Němcová nechce o vězeňské službě mezi poslaneckými lavicemi ani slyšet a zády se k Rathovi otáčí i jeho bývalí spolustraníci z ČSSD. Nejužší vedení strany ho dopoledne vyzvalo, aby složil mandát. Jak by Rathova účast na zasedání měla vypadat? A neohrozí jeho veřejný projev vyšetřování? Ptát se budeme ústavního právníka Marka Antoše. Kromě obviněného poslance mají vrásky na čelech i lídři ČSSD. Bojí se, že kvůli skandálu ztratí voliče. Jak tomu chce vedení strany zabránit? A pro koho je naopak kauza nadějnou příležitostí? Zveme zástupce ČSSD. Hostem bude taky předseda KSČM Vojtěch Filip. Změnila milionová korupční aféra českou politiku? Kdo je vítěz a kdo poražený? Komentář přidají Alexandr Mitrofanov z deníku Právo a politolog Lukáš Jelínek.

Španělské banky v komatu?

Španělské banky v komatu?Španělský bankovní trh zasáhla panika. Agentura Moody´s hromadně snižovala rating a k rozhodnutí připojila i nelichotivý komentář. Jen pár hodin potom statistici oznámili, že víc než 8 procent dluhopisů, které drží španělské banky, spadá do kategorie toxické. Tedy, že není jistota jejich splacení. Nervozita klientů se po novinkách ještě zvýšila a lidé začali ve velkém vybírat své vklady. Co problémy španělských bank znamenají pro zbytek Evropy? Jak se dá situace řešit? A hrozí Madridu řecký scénář? Otázky pro bývalého ministra financí a současného prezidenta Asociace penzijních fondů Jiřího Rusnoka.

Facebook na burze

Facebook na burzeAkciové trhy jsou na nohou. Na americkou burzu NASDAQ vstoupila společnost Facebook. Upsala tam nevídaných 421 milionů akcií. To je nejvíc v historii IT firem. Společnost přitom funguje pouze 8 let a o její budoucnosti se mezi analytiky mluví jen s velkou opatrností. Facebook ale zatím neúspěch nezná. Za extrémně krátkou dobu přilákal skoro miliardu uživatelů a jeho spoluzakladatel Mark Zuckerberg patří mezi nejbohatší lidi na světě. Jsme svědky opravdového amerického snu, nebo je Facebook jen další obří IT bublinou? Odpovídat bude investiční bankéř Ondřej Jonáš.

Umění z Jižáku

Umění z JižákuSprejeři, tanečníci a pouliční performeři obsadí na několik příštích dnů pražské Jižní město. V rámci festivalu Street for Art chtějí uměleckým elánem a energií oživit šedivé ulice a prostranství. Povede se jim to? A v jaké kondici je vlastně česká streetartová scéna? Zeptáme se urbanisty a průvodce po pražských sídlištích Pavla Karouse.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

25. 5. 2015 — Zbyněk Stanjura /ODS/, přeseda poslaneckého klubu strany, ke stížnostem politiků hnutí ANO na opoziční praktiky a obstrukce ve sněmovně:

Já vůbec nerozumím, že si ti ministři stěžují. My tam nejsme přece od toho, jako opozice, abychom vládě pomáhali. My se v mnohém shodneme, například agendu zahraniční politiky často udáváme my a jsme rádi, když se přidají poslanci vládní koalice. Pak hlasujeme spolu. Takže takové to, já nevím, jak si to představují, ta Poslanecká sněmovna zdržuje. Jako že přijdeme a bude to jako na sjezdu ANO, že nikdo nevystoupí, nikdo se nezeptá, schváleno v prvním čtení v devadesátce a jedeme dál. No takhle to fungovat nemůže.

25. 5. 2015 — Jan Chvojka /ČSSD/, místopředseda poslaneckého klubu strany, ke stížnostem politiků hnutí ANO na opoziční praktiky a obstrukce ve sněmovně:

Já sám osobně si myslím, že nás opozice nezdržuje, že dělá svoji práci, pan Babiš asi si myslel, když přišel z té soukromé sféry, že všecko bude tak, jak si řekne, že bude zákon schválen za pár dnů. Tak samozřejmě legislativní proces neběží a žádný jiný ministr to neříká. To prostě k té opoziční práci patří.

25. 5. 2015 — Pavel Kováčik /KSČM/, předseda poslaneckého klubu strany, ke stížnostem politiků hnutí ANO na opoziční praktiky a obstrukce ve sněmovně:

Za těch 19 let jsem se nesetkal s tím, aby si to vládní koalice takovým mistrným způsobem obstruovala jako tato koalice. Ať už tím, že naskakují na různé provokace – a pan kolega Kalousek rád provokuje pana kolegu Babiše – a to jsou pak nekonečné tahanice mimo věc, osobní spory a tak podobně. A nebo tím, že přinesou zákon, například energetický, ke kterému se narodí několik desítek až několik set pozměňovacích návrhů. To znamená, že ty zákony jsou tak špatně zpracovány, že prostě poslanci jak vládní, tak opoziční mají zapotřebí dávat pozměňovací návrhy.

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Vyslovili byste nedůvěru Sobotkově vládě?
27 % 16 hl. Ano 71 % 43 hl. Ne 2 % 1 hl. Nevím

Celkem 60 hlasů

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: