Dnešní témata: Řecko nad propastí?; Problémový Severozápad; Průlom v boji s HIV?; Země česká, domov Tvůj

Obsah dílu

Přehrát vše

Témata 11. 5. 2012

Řecko nad propastí?

Řecko nad propastí?Řecko stále nemá novou vládu. V podvečer selhal i třetí pokus o sestavení koalice po nedělních parlamentních volbách. Radikální levicová strana se odmítla na koalici podílet. Proč všechna vyjednávání o vládě ztroskotala? Jsou další předčasné volby nevyhnutelné? Nahrává současná situace radikalizaci ve společnosti? Ohrozí pokračující politická nestabilita čerpání další finanční pomoci z Evropské unie? Směřuje Řecko z eurozóny? Debatovat budou politolog Thomas Kulidakis a ekonom Michal Mejstřík z FSV UK.

videoŘecko nad propastí?
...
video video

Řecko nad propastí?

Problémový Severozápad

Problémový SeverozápadVyužívání eurodotací na severozápadě Čech doprovázejí stále problémy. Podle auditu, který si u firmy Deloitte vyžádalo ministerstvo financí, chyboval úřad ROP Severozápad ve všech zkoumaných případech. Úřad výsledky auditu zpochybňuje. Ministerstvo financí navíc chce po Krajské zdravotní vrátit část dotace ve výši 176 milionů korun. Jako pokutu za předražený tendr na nákup přístrojů. Je systém čerpání dotací tak špatně nastaven? Kdo za pochybení může? Jsou problémy i v jiných regionech, nebo je Severozápad černou ovcí? Téma pro náměstka ministra financí Jana Gregora.

videoProblémový Severozápad
...
video video

Problémový Severozápad

Průlom v boji s HIV?

Průlom v boji s HIV?Blíží se zásadní průlom v boji s AIDS? Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil lék, který má zabránit nakažení virem HIV. Stejný lék zatím užívají HIV pozitivní. Na vývoji léku se podílel tým českého vědce Antonína Holého. Jak lék funguje? Bude preventivně předepisován každému? Nebo jen rizikovým skupinám? Rozebereme s infekcionistou Ladislavem Machalou z Infekční kliniky FN Na Bulovce.

videoPrůlom v boji s HIV?
...
video video

Průlom v boji s HIV?

Země česká, domov Tvůj!

Země česká, domov Tvůj!Jeden den v životě Česka očima jejích obyvatel. Projekt vymyslel dokumentarista Adolf Zika, spolupracovat na něm mohl každý, kdo se přihlásil. Kolik lidí svůj den natáčelo? A co ukazuje o životě Čechů? Autor projektu Adolf Zika přijde na závěr pořadu.

videoZemě česká, domov Tvůj!
...
video video

Země česká, domov Tvůj!

Stopáž48 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrMagazín