Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 12411  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dnešní témata: Konec projektu IZIP; Spor o nemocenskou; Tanečník temnot

Témata 10. 5. 2012

Konec projektu IZIP

Konec projektu IZIPStát za něj utratil téměř dvě miliardy korun, ale za dobu deseti let nebyl úspěšně zprovozněn. S takovou vizitkou končí projekt elektronických zdravotních knížek IZIP. Rozhodli o tom premiér Petr Nečas /ODS/ a ministr zdravotnictví Leoš Heger /TOP 09/. Proč se ho politici rozhodli ukončit? Nebylo by rozumnější v projektu, který už si vyžádal miliardové investice, pokračovat? Kam se poděly ony dvě miliardy? A kdo nese vinu na neúspěchu projektu? Diskutovat budou předseda sněmovního výboru pro zdravotnictví Boris Šťastný /ODS/ a stínová ministryně zdravotnictví KSČM Soňa Marková.

Spor o nemocenskou

Spor o nemocenskouPrvní tři dny nemocenské zůstanou nezaplacené. Rozhodl Ústavní soud. Sociální demokracie, která stížnost na tzv. karenční dobu podala, slibuje voličům, že paragrafy zruší, pokud vyhraje volby. Jsou tři dny bez nemocenské podle ČSSD tak zásadním zásahem do příjmů lidí, že na tématu postaví kampaň? Snížila karenční doba zneužívání nemocenské, jak tvrdí vláda? Nebo pouze snížila výdaje státu, protože lidé raději lehčí nemoci přecházejí? Debatovat budou ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek /TOP 09/ a jeho stínový protějšek Zdeněk Škromach /ČSSD/.

Tanečník temnot

Tanečník temnotDo Česka po čase zavítal Min Tanaka. Hvězda japonského tance temnot Butó, se kterým světové i české publikum seznámil právě Tanaka. Japonský tanečník a režisér bude posledním hostem pořadu.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

1. 7. 2015 — Oldřich Martinů, náměstek ředitele Europolu, k migraci:

"Mezi těmi nelegálními migranty, kteří vlastně cestují do Evropské unie z těch rizikových válečných zón, tak se dá předpokládat, že mezi nimi budou radikálové, kteří mohou být nějakým způsobem napojeni na osoby, které pochází ze stejné oblasti a které jsou již etablované v Evropské unii."

1. 7. 2015 — Miroslav Kalousek /TOP 09/, první místopředseda strany, k řecké krizi:

„Nejprve se Řecko musí dostat na trajektorii konkurenceschopné ekonomiky. A na té cestě bylo, nevypadalo to beznadějně, samozřejmě v okamžiku, když Syriza začala plnit své nesplnitelné sliby a nereálné, prostě salonní komunisté narazili na sílu a realitu trhu, tak ta čísla teď vypadají úplně jinak. Ale stále si myslím, že má cenu se o to pokoušet. A evropští lídři se o to jednoznačně pokouší.“

1. 7. 2015 — Pavel Telička /nestr. za ANO/, europoslanec, k řecké krizi:

„My vidíme desetiletí v Řecku – korupce, klientelismus zleva, zprava. Řecko prostě nebylo zemí, která měla být přijata vůbec do eurozóny.“

1. 7. 2015 — Pavel Telička /nestr. za ANO/, europoslanec, k řecké krizi:

„Tato vláda nastoupila s mimořádně populistickými sliby, nerealistickými, nerealizovatelnými. Podle mého názoru ale s velmi promyšleným scénářem. Já nevylučuji, že to všechno, co se teď děje, odpovídá scénáři, který byl stanoven dlouho předtím. A to je situace, která Tsiprasovi v zásadě vyhovuje. On spoléhá na to, že ve skutečnosti nakonec Evropská unie bude hledat do poslední chvíle řešení, že nemůže opustit Evropskou unii, že zůstává v eurozóně a že někdo bude ten účet – s prominutím – cvakat.“

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Jste pro obnovení kontrol na hranicích kvůli uprchlíkům?
75 % 600 hl. Ano 23 % 187 hl. Ne 2 % 12 hl. Nevím

Celkem 799 hlasů

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: