Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 11662  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dnešní témata: Konec projektu IZIP; Spor o nemocenskou; Tanečník temnot

Témata 10. 5. 2012

Konec projektu IZIP

Konec projektu IZIPStát za něj utratil téměř dvě miliardy korun, ale za dobu deseti let nebyl úspěšně zprovozněn. S takovou vizitkou končí projekt elektronických zdravotních knížek IZIP. Rozhodli o tom premiér Petr Nečas /ODS/ a ministr zdravotnictví Leoš Heger /TOP 09/. Proč se ho politici rozhodli ukončit? Nebylo by rozumnější v projektu, který už si vyžádal miliardové investice, pokračovat? Kam se poděly ony dvě miliardy? A kdo nese vinu na neúspěchu projektu? Diskutovat budou předseda sněmovního výboru pro zdravotnictví Boris Šťastný /ODS/ a stínová ministryně zdravotnictví KSČM Soňa Marková.

Spor o nemocenskou

Spor o nemocenskouPrvní tři dny nemocenské zůstanou nezaplacené. Rozhodl Ústavní soud. Sociální demokracie, která stížnost na tzv. karenční dobu podala, slibuje voličům, že paragrafy zruší, pokud vyhraje volby. Jsou tři dny bez nemocenské podle ČSSD tak zásadním zásahem do příjmů lidí, že na tématu postaví kampaň? Snížila karenční doba zneužívání nemocenské, jak tvrdí vláda? Nebo pouze snížila výdaje státu, protože lidé raději lehčí nemoci přecházejí? Debatovat budou ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek /TOP 09/ a jeho stínový protějšek Zdeněk Škromach /ČSSD/.

Tanečník temnot

Tanečník temnotDo Česka po čase zavítal Min Tanaka. Hvězda japonského tance temnot Butó, se kterým světové i české publikum seznámil právě Tanaka. Japonský tanečník a režisér bude posledním hostem pořadu.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

28. 8. 2014 — Ivan Odilo Štampach, religionista, k zákazu nošení muslimských šátků ve škole::

"Já si myslím, že islám nemá nějaké takové autority, které by mohly něco přikazovat nebo zakazovat. Muslimové nemají žádné faráře nebo biskupy, nebo neomylné náboženské autority, jako někteří křesťané. (..) Bylo by pro ně velmi těžké třeba vůči jejich rodině a přátelům, celé té komunitě, kdyby se nějak zásadně odlišovali."

28. 8. 2014 — Jan Mládek /ČSSD/, ministr průmyslu a obchodu, k obchodování mezi Českem a Čínou::

"Já si nemyslím, že zrovna já jednám s lidmi, kteří mají na rukou krev. (...) Tady je to pořád pokládáno tak, že tím, že se dělá byznys, tak se porušují lidská práva. Většina demokratických režimů byla spíše otevřena tím, že se otevřela světu, začala výměna. A to já myslím, že je to nejdůležitější. Lidi, kteří žijou v zemích, kde není demokracie, tak potřebují vidět nějaké vzory – pozitivní nebo negativní. Čili my potřebujeme výměnu lidí. Proto se taky snažíme o rozvoj turistiky. "

28. 8. 2014 — František Laudát /TOP 09/, místopředseda hospodářského výboru PS, k otevírání obchodu mezi Českem a Čínou::

"Já nejsem proti tomu, abychom s Čínou spolupracovali ekonomicky, firmy by si ale měly být vědomé jistých rizik, které to přináší. Čína je známá masivním kopírováním autorských práv, kopírováním věcí, takže každý by měl být velice obezřetný. (…) Nevím, jak se jedná našim současným ministrům s lidmi, kteří mají doma na rukou krev."

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Jsou ekonomické zájmy Česka přednější než dodržování lidských práv v Číně?
52 % 98 hl. Ano 46 % 86 hl. Ne 2 % 4 hl. Nevím

Celkem 188 hlasů

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: