Dnešní témata: Konec projektu IZIP; Spor o nemocenskou; Tanečník temnot

Obsah dílu

Přehrát vše

Řekli v Událostech, komentářích

videoSoňa Marková /KSČM/, místopředsedkyně sněmovního zdravotního výboru, členka správní rady VZP, komentuje, kdo nese zodpovědnost za krach projektu IZIP
...
video video

Soňa Marková /KSČM/, místopředsedkyně sněmovního zdravotního výboru, členka správní rady VZP, komentuje, kdo nese zodpovědnost za krach projektu IZIP

videoBoris Šťastný /ODS/, předseda sněmovního zdravotního výboru, člen správní rady VZP, o konci projektu IZIP
...
video video

Boris Šťastný /ODS/, předseda sněmovního zdravotního výboru, člen správní rady VZP, o konci projektu IZIP

» další

Témata 10. 5. 2012

Konec projektu IZIP

Konec projektu IZIPStát za něj utratil téměř dvě miliardy korun, ale za dobu deseti let nebyl úspěšně zprovozněn. S takovou vizitkou končí projekt elektronických zdravotních knížek IZIP. Rozhodli o tom premiér Petr Nečas /ODS/ a ministr zdravotnictví Leoš Heger /TOP 09/. Proč se ho politici rozhodli ukončit? Nebylo by rozumnější v projektu, který už si vyžádal miliardové investice, pokračovat? Kam se poděly ony dvě miliardy? A kdo nese vinu na neúspěchu projektu? Diskutovat budou předseda sněmovního výboru pro zdravotnictví Boris Šťastný /ODS/ a stínová ministryně zdravotnictví KSČM Soňa Marková.

videoKonec projektu IZIP
...
video video

Konec projektu IZIP

Spor o nemocenskou

Spor o nemocenskouPrvní tři dny nemocenské zůstanou nezaplacené. Rozhodl Ústavní soud. Sociální demokracie, která stížnost na tzv. karenční dobu podala, slibuje voličům, že paragrafy zruší, pokud vyhraje volby. Jsou tři dny bez nemocenské podle ČSSD tak zásadním zásahem do příjmů lidí, že na tématu postaví kampaň? Snížila karenční doba zneužívání nemocenské, jak tvrdí vláda? Nebo pouze snížila výdaje státu, protože lidé raději lehčí nemoci přecházejí? Debatovat budou ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek /TOP 09/ a jeho stínový protějšek Zdeněk Škromach /ČSSD/.

videoSpor o nemocenskou
...
video video

Spor o nemocenskou

Tanečník temnot

Tanečník temnotDo Česka po čase zavítal Min Tanaka. Hvězda japonského tance temnot Butó, se kterým světové i české publikum seznámil právě Tanaka. Japonský tanečník a režisér bude posledním hostem pořadu.

videoTanečník temnot
...
video video

Tanečník temnot

Stopáž48 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrMagazín