Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 11783  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dnešní témata: Konec projektu IZIP; Spor o nemocenskou; Tanečník temnot

Témata 10. 5. 2012

Konec projektu IZIP

Konec projektu IZIPStát za něj utratil téměř dvě miliardy korun, ale za dobu deseti let nebyl úspěšně zprovozněn. S takovou vizitkou končí projekt elektronických zdravotních knížek IZIP. Rozhodli o tom premiér Petr Nečas /ODS/ a ministr zdravotnictví Leoš Heger /TOP 09/. Proč se ho politici rozhodli ukončit? Nebylo by rozumnější v projektu, který už si vyžádal miliardové investice, pokračovat? Kam se poděly ony dvě miliardy? A kdo nese vinu na neúspěchu projektu? Diskutovat budou předseda sněmovního výboru pro zdravotnictví Boris Šťastný /ODS/ a stínová ministryně zdravotnictví KSČM Soňa Marková.

Spor o nemocenskou

Spor o nemocenskouPrvní tři dny nemocenské zůstanou nezaplacené. Rozhodl Ústavní soud. Sociální demokracie, která stížnost na tzv. karenční dobu podala, slibuje voličům, že paragrafy zruší, pokud vyhraje volby. Jsou tři dny bez nemocenské podle ČSSD tak zásadním zásahem do příjmů lidí, že na tématu postaví kampaň? Snížila karenční doba zneužívání nemocenské, jak tvrdí vláda? Nebo pouze snížila výdaje státu, protože lidé raději lehčí nemoci přecházejí? Debatovat budou ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek /TOP 09/ a jeho stínový protějšek Zdeněk Škromach /ČSSD/.

Tanečník temnot

Tanečník temnotDo Česka po čase zavítal Min Tanaka. Hvězda japonského tance temnot Butó, se kterým světové i české publikum seznámil právě Tanaka. Japonský tanečník a režisér bude posledním hostem pořadu.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

29. 10. 2014 — Daniel Kroupa, vedoucí katedry politologie a filozofie, Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, o návštěvě Číny prezidentem Milošem Zemanem:

"Miloš Zeman dnes hodil za hlavu lidská práva ve prospěch obchodu s Čínou, postavil se zády k Ukrajině, zemi, která je nám velmi blízká. (…) Mně se zdá, že to je prostě jiný člověk, než kterého jsem znal, a který býval mým přítelem."

29. 10. 2014 — Viktor Fajnberg, bývalý ruský disident, jeden z tzv. osmi statečných, o státních vyznamenáních udělených prezidentem Milošem Zemanem:

"Kdyby nás chtěl vyznamenat (prezident Miloš Zeman), asi bychom stejně nepřišli. Protože přijímat vyznamenání od člověka, jehož blízkým přítelem je Sergej Lavrov (ruský ministr zahraničí), kterému věří raději, je pro nás nepřípustné. Je to dokonce urážka, kdyby člověk takové ocenění dostal."

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Souhlasíte s prezidentovým výběrem vyznamenaných osobností?
19 % 45 hl. Ano 78 % 186 hl. Ne 3 % 6 hl. Nevím

Celkem 237 hlasů

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: