Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 12483  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dnešní témata: Konec projektu IZIP; Spor o nemocenskou; Tanečník temnot

Témata 10. 5. 2012

Konec projektu IZIP

Konec projektu IZIPStát za něj utratil téměř dvě miliardy korun, ale za dobu deseti let nebyl úspěšně zprovozněn. S takovou vizitkou končí projekt elektronických zdravotních knížek IZIP. Rozhodli o tom premiér Petr Nečas /ODS/ a ministr zdravotnictví Leoš Heger /TOP 09/. Proč se ho politici rozhodli ukončit? Nebylo by rozumnější v projektu, který už si vyžádal miliardové investice, pokračovat? Kam se poděly ony dvě miliardy? A kdo nese vinu na neúspěchu projektu? Diskutovat budou předseda sněmovního výboru pro zdravotnictví Boris Šťastný /ODS/ a stínová ministryně zdravotnictví KSČM Soňa Marková.

Spor o nemocenskou

Spor o nemocenskouPrvní tři dny nemocenské zůstanou nezaplacené. Rozhodl Ústavní soud. Sociální demokracie, která stížnost na tzv. karenční dobu podala, slibuje voličům, že paragrafy zruší, pokud vyhraje volby. Jsou tři dny bez nemocenské podle ČSSD tak zásadním zásahem do příjmů lidí, že na tématu postaví kampaň? Snížila karenční doba zneužívání nemocenské, jak tvrdí vláda? Nebo pouze snížila výdaje státu, protože lidé raději lehčí nemoci přecházejí? Debatovat budou ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek /TOP 09/ a jeho stínový protějšek Zdeněk Škromach /ČSSD/.

Tanečník temnot

Tanečník temnotDo Česka po čase zavítal Min Tanaka. Hvězda japonského tance temnot Butó, se kterým světové i české publikum seznámil právě Tanaka. Japonský tanečník a režisér bude posledním hostem pořadu.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

3. 8. 2015 — Jan Eichler, analytik, Ústav mezinárodních vztahů, k uprchlické krizi:

"Všichni migranti nebo naprostá většina z nich nechtějí zůstat ve Francii, ale směřují do Velké Británie. Tady byla mezi Velkou Británií a Francií podepsána před 12 lety smlouva, kde se zavázaly, že na tom budou spolupracovat. A právě to město Calais má být takovým prvním záchytným bodem. Ale dneska to vypadá tak, že Francouzi si stěžují, že Cameron to nechal všechno jenom na nich. A to krásné město Calais, které má i s aglomerací skoro 100 tisíc obyvatel, bývalo kdysi velice poklidným městečkem a dneska je to městem s obrovskou spoustou problémů a také střetů."

3. 8. 2015 — Martin Jonáš, zahraniční zpravodaj ČT, k uprchlické krizi v Německu:

"Jen za první půlrok tohoto roku přišlo do Německa skoro 180 tisíc imigrantů a do konce roku to bude pravděpodobně okolo 450 tisíc lidí. Tedy asi o 150 tisíc lidí víc, než si německé úřady představovaly i v těch nejdramatičtějších scénářích. Výsledek je, že stát, obce, jednotlivé spolkové země velmi silně investují. Velmi rychle staví uprchlická centra. Improvizují, uprchlíci spí ve stanech, v tělocvičnách, ve studentských ubytovnách, v kontejnerových vesnicích. Přesto to nestačí. Přesto v tuto chvíli chybí v Německu okolo 40 tisíc míst pro uprchlíky."

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Umí Česko pracovat s uprchlíky ze zahraničí?
10 % 14 hl. Ano 85 % 114 hl. Ne 5 % 7 hl. Nevím

Celkem 135 hlasů

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: