Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 12309  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dnešní témata: Konec projektu IZIP; Spor o nemocenskou; Tanečník temnot

Témata 10. 5. 2012

Konec projektu IZIP

Konec projektu IZIPStát za něj utratil téměř dvě miliardy korun, ale za dobu deseti let nebyl úspěšně zprovozněn. S takovou vizitkou končí projekt elektronických zdravotních knížek IZIP. Rozhodli o tom premiér Petr Nečas /ODS/ a ministr zdravotnictví Leoš Heger /TOP 09/. Proč se ho politici rozhodli ukončit? Nebylo by rozumnější v projektu, který už si vyžádal miliardové investice, pokračovat? Kam se poděly ony dvě miliardy? A kdo nese vinu na neúspěchu projektu? Diskutovat budou předseda sněmovního výboru pro zdravotnictví Boris Šťastný /ODS/ a stínová ministryně zdravotnictví KSČM Soňa Marková.

Spor o nemocenskou

Spor o nemocenskouPrvní tři dny nemocenské zůstanou nezaplacené. Rozhodl Ústavní soud. Sociální demokracie, která stížnost na tzv. karenční dobu podala, slibuje voličům, že paragrafy zruší, pokud vyhraje volby. Jsou tři dny bez nemocenské podle ČSSD tak zásadním zásahem do příjmů lidí, že na tématu postaví kampaň? Snížila karenční doba zneužívání nemocenské, jak tvrdí vláda? Nebo pouze snížila výdaje státu, protože lidé raději lehčí nemoci přecházejí? Debatovat budou ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek /TOP 09/ a jeho stínový protějšek Zdeněk Škromach /ČSSD/.

Tanečník temnot

Tanečník temnotDo Česka po čase zavítal Min Tanaka. Hvězda japonského tance temnot Butó, se kterým světové i české publikum seznámil právě Tanaka. Japonský tanečník a režisér bude posledním hostem pořadu.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

25. 5. 2015 — Zbyněk Stanjura /ODS/, přeseda poslaneckého klubu strany, ke stížnostem politiků hnutí ANO na opoziční praktiky a obstrukce ve sněmovně:

Já vůbec nerozumím, že si ti ministři stěžují. My tam nejsme přece od toho, jako opozice, abychom vládě pomáhali. My se v mnohém shodneme, například agendu zahraniční politiky často udáváme my a jsme rádi, když se přidají poslanci vládní koalice. Pak hlasujeme spolu. Takže takové to, já nevím, jak si to představují, ta Poslanecká sněmovna zdržuje. Jako že přijdeme a bude to jako na sjezdu ANO, že nikdo nevystoupí, nikdo se nezeptá, schváleno v prvním čtení v devadesátce a jedeme dál. No takhle to fungovat nemůže.

25. 5. 2015 — Jan Chvojka /ČSSD/, místopředseda poslaneckého klubu strany, ke stížnostem politiků hnutí ANO na opoziční praktiky a obstrukce ve sněmovně:

Já sám osobně si myslím, že nás opozice nezdržuje, že dělá svoji práci, pan Babiš asi si myslel, když přišel z té soukromé sféry, že všecko bude tak, jak si řekne, že bude zákon schválen za pár dnů. Tak samozřejmě legislativní proces neběží a žádný jiný ministr to neříká. To prostě k té opoziční práci patří.

25. 5. 2015 — Pavel Kováčik /KSČM/, předseda poslaneckého klubu strany, ke stížnostem politiků hnutí ANO na opoziční praktiky a obstrukce ve sněmovně:

Za těch 19 let jsem se nesetkal s tím, aby si to vládní koalice takovým mistrným způsobem obstruovala jako tato koalice. Ať už tím, že naskakují na různé provokace – a pan kolega Kalousek rád provokuje pana kolegu Babiše – a to jsou pak nekonečné tahanice mimo věc, osobní spory a tak podobně. A nebo tím, že přinesou zákon, například energetický, ke kterému se narodí několik desítek až několik set pozměňovacích návrhů. To znamená, že ty zákony jsou tak špatně zpracovány, že prostě poslanci jak vládní, tak opoziční mají zapotřebí dávat pozměňovací návrhy.

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Vyslovili byste nedůvěru Sobotkově vládě?
35 % 50 hl. Ano 63 % 90 hl. Ne 2 % 3 hl. Nevím

Celkem 143 hlasy

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: