Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 11609  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dnešní témata: Konec projektu IZIP; Spor o nemocenskou; Tanečník temnot

Témata 10. 5. 2012

Konec projektu IZIP

Konec projektu IZIPStát za něj utratil téměř dvě miliardy korun, ale za dobu deseti let nebyl úspěšně zprovozněn. S takovou vizitkou končí projekt elektronických zdravotních knížek IZIP. Rozhodli o tom premiér Petr Nečas /ODS/ a ministr zdravotnictví Leoš Heger /TOP 09/. Proč se ho politici rozhodli ukončit? Nebylo by rozumnější v projektu, který už si vyžádal miliardové investice, pokračovat? Kam se poděly ony dvě miliardy? A kdo nese vinu na neúspěchu projektu? Diskutovat budou předseda sněmovního výboru pro zdravotnictví Boris Šťastný /ODS/ a stínová ministryně zdravotnictví KSČM Soňa Marková.

Spor o nemocenskou

Spor o nemocenskouPrvní tři dny nemocenské zůstanou nezaplacené. Rozhodl Ústavní soud. Sociální demokracie, která stížnost na tzv. karenční dobu podala, slibuje voličům, že paragrafy zruší, pokud vyhraje volby. Jsou tři dny bez nemocenské podle ČSSD tak zásadním zásahem do příjmů lidí, že na tématu postaví kampaň? Snížila karenční doba zneužívání nemocenské, jak tvrdí vláda? Nebo pouze snížila výdaje státu, protože lidé raději lehčí nemoci přecházejí? Debatovat budou ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek /TOP 09/ a jeho stínový protějšek Zdeněk Škromach /ČSSD/.

Tanečník temnot

Tanečník temnotDo Česka po čase zavítal Min Tanaka. Hvězda japonského tance temnot Butó, se kterým světové i české publikum seznámil právě Tanaka. Japonský tanečník a režisér bude posledním hostem pořadu.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

29. 7. 2014 — Jiří Hynek, prezident a výkonný ředitel, Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR, o zaváděných sankcích EU proti Rusku:

Chápu, že Evropská unie chce nějakým způsoberm vystavit Rusko určitému tlaku. Ale malinko mě překvapuje, proč se k tomu nepřidává Ukrajina, kdy víme, že ukrajinští výrobci vojenského materiálu běžně do toho Ruska dodávají. Lukáš Dolanský: Dodávají stále, i v této situaci? Jiří Hynek: Podle mých dostupných informací dodávají stále.

29. 7. 2014 — Martin Kuba /ODS/, bývalý ministr průmyslu a obchodu, o problémech fungování vládní koalice:

Mě na tom trochu mrzí spíš ten pokrytecký postup. Když se to dělalo nám, tak ty strany vládní koalice v podstatě kritizovaly, jak je ta politika hrozná. A dnes se jim děje naprosto to samé, hádají se o eurokomisaře, pak vlastně za něj vymění politický program, děje se jim v podstatě naprosto to samé a pro mě je to jenom ukázka, že to, co je doneslo do té Strakovy akademie, a ty sliby skutečně nestály na té realitě.

29. 7. 2014 — Jan Mládek /ČSSD/, ministr průmyslu a obchodu, o problémech fungování vládní koalice:

Já jsem například byl zvyklý, že když probíhá připomínkové řízení, kterého se účastní náměstek příslušného ministerstva, tak že ten ministr o tom ví, nechá se informovat. A ne že se k tomu postaví, jako že jemu osobně to ještě nikdo neřekl. (…) V té vládě současné jsou dvě standardní politické strany – sociální demokracie a strana lidová. A je tam hnutí, které je tak trochu experimentem. A to samozřejmě vyvtáří určité tenze.

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Schvalujete zpřísnění sankcí vůči Rusku?
11 % 137 hl. Ano 89 % 1142 hl. Ne 0 % 4 hl. Nevím

Celkem 1283 hlasy

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: