Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 11762  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dnešní témata: Konec projektu IZIP; Spor o nemocenskou; Tanečník temnot

Témata 10. 5. 2012

Konec projektu IZIP

Konec projektu IZIPStát za něj utratil téměř dvě miliardy korun, ale za dobu deseti let nebyl úspěšně zprovozněn. S takovou vizitkou končí projekt elektronických zdravotních knížek IZIP. Rozhodli o tom premiér Petr Nečas /ODS/ a ministr zdravotnictví Leoš Heger /TOP 09/. Proč se ho politici rozhodli ukončit? Nebylo by rozumnější v projektu, který už si vyžádal miliardové investice, pokračovat? Kam se poděly ony dvě miliardy? A kdo nese vinu na neúspěchu projektu? Diskutovat budou předseda sněmovního výboru pro zdravotnictví Boris Šťastný /ODS/ a stínová ministryně zdravotnictví KSČM Soňa Marková.

Spor o nemocenskou

Spor o nemocenskouPrvní tři dny nemocenské zůstanou nezaplacené. Rozhodl Ústavní soud. Sociální demokracie, která stížnost na tzv. karenční dobu podala, slibuje voličům, že paragrafy zruší, pokud vyhraje volby. Jsou tři dny bez nemocenské podle ČSSD tak zásadním zásahem do příjmů lidí, že na tématu postaví kampaň? Snížila karenční doba zneužívání nemocenské, jak tvrdí vláda? Nebo pouze snížila výdaje státu, protože lidé raději lehčí nemoci přecházejí? Debatovat budou ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek /TOP 09/ a jeho stínový protějšek Zdeněk Škromach /ČSSD/.

Tanečník temnot

Tanečník temnotDo Česka po čase zavítal Min Tanaka. Hvězda japonského tance temnot Butó, se kterým světové i české publikum seznámil právě Tanaka. Japonský tanečník a režisér bude posledním hostem pořadu.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

20. 10. 2014 — Michaela Marksová /ČSSD/, ministryně práce a sociálních věcí, ke kritizovaným přísným normám v návrhu zákona o dětských skupinách:

Doteď bych řekla, že ty hygienické a stavební standardy pro děti byly jaksi tabu, že to nikdo neřešil. Teprve tento zákon to otevřel a já to vidím velice pozitivně, protože ta diskuse je velká, a už se začíná obecně přijímat, že to, jaké standardy v současné době máme, je přehnaně přísné a že bychom se o nich měli bavit. (…) Budeme dále jednat, souhlasíme se změkčením těch podmínek.

20. 10. 2014 — Karel Schwarzenberg /TOP 09/, předseda strany a poslanec, k odchodu T. Hudečka a J. Vávry z pražské TOP 09:

Už měli jeden spor před nějakým časem, ten se podařilo jakžtakž urovnat. A já jsem říkal, kdo to příměří poruší, ten musí počítat s velmi tvrdým zásahem. A ten se stal. Prostě nemůžete vést stranu, kde se lidi na veřejnosti perou. Kdyby to dělali na příslušném stranickém grémiu, nic bych proti tomu neměl. V každé straně jsou rozpory. Nebo kdyby se v noci někde zfackovali, je to taky jejich záležitost. Ale dělat to v médiích, to škodí straně.

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Má Senát smysl?
53 % 92 hl. Ano 45 % 77 hl. Ne 2 % 3 hl. Nevím

Celkem 172 hlasy

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: