Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 11760  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dnešní témata: Nový ministr školství; Šluknovsko pod dozorem; Boj o slepého disidenta; Jubileum Věry Čáslavské

Témata 2. 5. 2012

Nový ministr školství

Nový ministr školstvíPo měsíci bezvládí má ministerstvo školství nového šéfa. Nestraníka Petra Fialu jmenoval dopoledne prezident Václav Klaus. Dosavadního prorektora Masarykovy univerzity čeká řada nelehkých úkolů. Řešit musí například kritickou situaci okolo čerpání evropských fondů nebo budoucnost plzeňských práv. Čeká ho i kritizovaná vysokoškolská reforma a problémy regionálního školství. Co teď školy nejvíc tíží? A jaká očekávání mají od nového ministra? Téma pro rektora Univerzity Karlovy Václava Hampla a prezidentku Asociace ředitelů základních škol Hanu Stýblovou.

Šluknovsko pod dozorem

Šluknovsko pod dozoremNa bezpečnost ve Šluknovském výběžku bude od večera dohlížet krajská pořádková jednotka. Zatím čítá padesát policistů, postupně by jich ale mělo na severu Čech přibývat. Ve Šluknově, Varnsdorfu, Rumburku a dalších městech budou hlídkovat v pětadvacetičlenných skupinách. Střídat se mají vždy po třech odsloužených nocích. Nakolik se od loňského léta situace na Šluknovsku zlepšila? A bude teď v oblasti bezpečněji? Probereme se starostou Jiřetína pod Jedlovou Josefem Zoserem a Martinem Šimáčkem z Agentury pro sociální začleňování.

Boj o slepého disidenta

Boj o slepého disidentaSlepý čínský disident Čchen Kuang-čcheng opustil po šesti dnech skrývání americkou ambasádu v Pekingu. Teď je v nemocnici. Lidskoprávní aktivista minulý týden utekl z domácího vězení, kde byl skoro dva roky. Předtím si odpykával čtyřletý trest ve vězení. Čína obvinila Spojené státy, že se vměšují do jejích vnitřních záležitostí. Nakolik případ ovlivnil americko-čínské vztahy a hlavně jednání, na které právě dnes přiletěla do Pekingu americká šéfka diplomacie Hillary Clintonová? Do Washingtonu se spojíme se zpravodajem Michalem Kubalem.

Jubileum Věry Čáslavské

Jubileum Věry ČáslavskéZítřejší sedmdesátiny Věry Čáslavské připomene dokument Olgy Sommerové s názvem Věra 68. Vznikl v koprodukci s Českou televizí a dnes má premiéru. Kariéru gymnastky, která má na svém kontě neuvěřitelných 140 medailí, připomene František Kolář z Českého olympijského výboru.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

20. 10. 2014 — Michaela Marksová /ČSSD/, ministryně práce a sociálních věcí, ke kritizovaným přísným normám v návrhu zákona o dětských skupinách:

Doteď bych řekla, že ty hygienické a stavební standardy pro děti byly jaksi tabu, že to nikdo neřešil. Teprve tento zákon to otevřel a já to vidím velice pozitivně, protože ta diskuse je velká, a už se začíná obecně přijímat, že to, jaké standardy v současné době máme, je přehnaně přísné a že bychom se o nich měli bavit. (…) Budeme dále jednat, souhlasíme se změkčením těch podmínek.

20. 10. 2014 — Karel Schwarzenberg /TOP 09/, předseda strany a poslanec, k odchodu T. Hudečka a J. Vávry z pražské TOP 09:

Už měli jeden spor před nějakým časem, ten se podařilo jakžtakž urovnat. A já jsem říkal, kdo to příměří poruší, ten musí počítat s velmi tvrdým zásahem. A ten se stal. Prostě nemůžete vést stranu, kde se lidi na veřejnosti perou. Kdyby to dělali na příslušném stranickém grémiu, nic bych proti tomu neměl. V každé straně jsou rozpory. Nebo kdyby se v noci někde zfackovali, je to taky jejich záležitost. Ale dělat to v médiích, to škodí straně.

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Má Senát smysl?
53 % 84 hl. Ano 45 % 72 hl. Ne 2 % 3 hl. Nevím

Celkem 159 hlasů

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: