Kubice vs. Lessy; Charles Taylor vinen; Anifest 2012

Obsah dílu

Přehrát vše

Řekli v Událostech, komentářích

videoDavid Kádner /VV/, poslanec, o postavení policejního prezidenta Petra Lessyho
...
video video

David Kádner /VV/, poslanec, o postavení policejního prezidenta Petra Lessyho

videoStanislav Polčák /TOP 09/, poslanec, o přezkumu jmenování policejního prezidenta
...
video video

Stanislav Polčák /TOP 09/, poslanec, o přezkumu jmenování policejního prezidenta

videoFrantišek Bublan /ČSSD/, poslanec, o přezkumu jmenování policejního prezidenta
...
video video

František Bublan /ČSSD/, poslanec, o přezkumu jmenování policejního prezidenta

» další

Témata 26. 4. 2012

Kubice vs. Lessy

Kubice vs. LessyVyveďte policii ze současného stavu, nebo oba rezignujte – vzkazují odbory policejnímu prezidentovi Petru Lessymu a ministru vnitra Janu Kubicemu. A premiéra Nečase žádají, aby zasáhl. Situace v policii je podle nich kritická a jejímu zlepšení nenahrává ani fakt, že Lessy i Kubice mají dlouhodobé spory. Ministr vnitra dnes navíc nařídil přezkoumat výběrové řízení na policejního prezidenta. Bylo Lessyho jmenování nezákonné? Nebo se ho ministr vnitra snaží z postu šéfa policistů odstranit? Jak vyřešit problémy uvnitř policie? Diskutovat bude poslanec David Kádner /VV/, poslanec František Bublan /ČSSD/ a poslanec Stanislav Polčák / TOP 09/.

videoKubice vs. Lessy
...
video video

Kubice vs. Lessy

Charles Taylor vinen

Charles Taylor vinenHaagský tribunál vynesl historický verdikt. Vůbec poprvé stihla mezinárodní spravedlnost bývalou hlavu státu. Liberijský exprezident Charles Taylor byl uznán vinným z podílu na zločinech spáchaných povstalci v Sierra Leone. Při občanské válce zemřelo mezi lety 1991 až 2002 přes padesát tisíc lidí. Která obvinění soud Taylorovi prokázal a kdy bude známá výše trestu? S aktuálními informacemi se přihlásí zpravodajka Eva Hrnčířová, která soud sledovala. Případ okomentuje odbornice na mezinárodní právo Kateřina Uhlířová z Masarykovy univerzity. Průběh a příčiny občanské vláky v Libérii vysvětlí afrikanista Vladimír Klíma.

videoCharles Taylor vinen
...
video video

Charles Taylor vinen

Anifest 2012

Anifest 2012V Teplicích odstartoval jedenáctý ročník festivalu animovaného filmu Anifest. Hlavním tématem přehlídky, které se letos účastní tvůrci z šedesáti šesti zemí, jsou loutky ve filmu. Exkluzivním hostem Událostí, komentářů bude výrazný host festivalu, francouzský animátor a režisér Michel Ocelot.

videoAnifest 2012
...
video video

Anifest 2012

Stopáž48 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrMagazín