Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 12268  
Sdílet
| Poslat odkaz

Kubice vs. Lessy; Charles Taylor vinen; Anifest 2012

Témata 26. 4. 2012

Kubice vs. Lessy

Kubice vs. LessyVyveďte policii ze současného stavu, nebo oba rezignujte – vzkazují odbory policejnímu prezidentovi Petru Lessymu a ministru vnitra Janu Kubicemu. A premiéra Nečase žádají, aby zasáhl. Situace v policii je podle nich kritická a jejímu zlepšení nenahrává ani fakt, že Lessy i Kubice mají dlouhodobé spory. Ministr vnitra dnes navíc nařídil přezkoumat výběrové řízení na policejního prezidenta. Bylo Lessyho jmenování nezákonné? Nebo se ho ministr vnitra snaží z postu šéfa policistů odstranit? Jak vyřešit problémy uvnitř policie? Diskutovat bude poslanec David Kádner /VV/, poslanec František Bublan /ČSSD/ a poslanec Stanislav Polčák / TOP 09/.

Charles Taylor vinen

Charles Taylor vinenHaagský tribunál vynesl historický verdikt. Vůbec poprvé stihla mezinárodní spravedlnost bývalou hlavu státu. Liberijský exprezident Charles Taylor byl uznán vinným z podílu na zločinech spáchaných povstalci v Sierra Leone. Při občanské válce zemřelo mezi lety 1991 až 2002 přes padesát tisíc lidí. Která obvinění soud Taylorovi prokázal a kdy bude známá výše trestu? S aktuálními informacemi se přihlásí zpravodajka Eva Hrnčířová, která soud sledovala. Případ okomentuje odbornice na mezinárodní právo Kateřina Uhlířová z Masarykovy univerzity. Průběh a příčiny občanské vláky v Libérii vysvětlí afrikanista Vladimír Klíma.

Anifest 2012

Anifest 2012V Teplicích odstartoval jedenáctý ročník festivalu animovaného filmu Anifest. Hlavním tématem přehlídky, které se letos účastní tvůrci z šedesáti šesti zemí, jsou loutky ve filmu. Exkluzivním hostem Událostí, komentářů bude výrazný host festivalu, francouzský animátor a režisér Michel Ocelot.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

4. 5. 2015 — Jan Bartošek /KDU-ČSL/, místopředseda strany, místopředseda Poslanecké sněmovny, ke sporu v koalici kvůli elektronické evidenci tržeb:

"V tento moment se potýkáme už se samotným zrodem toho zákona, kdy víceméně Ministerstvo financí obešlo věcný záměr zákona, který měl být diskutován na vládě, a mělo být politicky vydefinováno, jaká bude podoba toho zákona. Místo toho Ministerstvo financí předložilo už paragrafové znění – a to je prostě pro nás problém."

4. 5. 2015 — Jan Volný /ANO/, místopředseda sněmovního rozpočtového výboru, ke sporu v koalici kvůli elektronické evidenci tržeb:

"Vylučuji, že se s KDU-ČSL nedohodneme, protože je to tak bazální věc, tak potřebná věc. Na posledním koaličním jednání jsme jednali o tom, jak naši koaliční partneři chtějí 15 miliard přidat do rozpočtu do výdajů, a říkali jsme, kde na to najdeme peníze. A tady je recept, jak ty peníze najít."

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Jste pro zvýšení maximální rychlosti na vybraných úsecích dálnic na 150 km/h?
18 % 64 hl. Ano 81 % 294 hl. Ne 1 % 5 hl. Nevím

Celkem 363 hlasy

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: