Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 11986  
Sdílet
| Poslat odkaz

Kubice vs. Lessy; Charles Taylor vinen; Anifest 2012

Témata 26. 4. 2012

Kubice vs. Lessy

Kubice vs. LessyVyveďte policii ze současného stavu, nebo oba rezignujte – vzkazují odbory policejnímu prezidentovi Petru Lessymu a ministru vnitra Janu Kubicemu. A premiéra Nečase žádají, aby zasáhl. Situace v policii je podle nich kritická a jejímu zlepšení nenahrává ani fakt, že Lessy i Kubice mají dlouhodobé spory. Ministr vnitra dnes navíc nařídil přezkoumat výběrové řízení na policejního prezidenta. Bylo Lessyho jmenování nezákonné? Nebo se ho ministr vnitra snaží z postu šéfa policistů odstranit? Jak vyřešit problémy uvnitř policie? Diskutovat bude poslanec David Kádner /VV/, poslanec František Bublan /ČSSD/ a poslanec Stanislav Polčák / TOP 09/.

Charles Taylor vinen

Charles Taylor vinenHaagský tribunál vynesl historický verdikt. Vůbec poprvé stihla mezinárodní spravedlnost bývalou hlavu státu. Liberijský exprezident Charles Taylor byl uznán vinným z podílu na zločinech spáchaných povstalci v Sierra Leone. Při občanské válce zemřelo mezi lety 1991 až 2002 přes padesát tisíc lidí. Která obvinění soud Taylorovi prokázal a kdy bude známá výše trestu? S aktuálními informacemi se přihlásí zpravodajka Eva Hrnčířová, která soud sledovala. Případ okomentuje odbornice na mezinárodní právo Kateřina Uhlířová z Masarykovy univerzity. Průběh a příčiny občanské vláky v Libérii vysvětlí afrikanista Vladimír Klíma.

Anifest 2012

Anifest 2012V Teplicích odstartoval jedenáctý ročník festivalu animovaného filmu Anifest. Hlavním tématem přehlídky, které se letos účastní tvůrci z šedesáti šesti zemí, jsou loutky ve filmu. Exkluzivním hostem Událostí, komentářů bude výrazný host festivalu, francouzský animátor a režisér Michel Ocelot.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

27. 1. 2015 — Hynek Kmoníček, ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky, k reakci ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka na slova prezidenta Miloše Zemana o společné akci proti tzv. Islámskému státu:

"Prezident jasně říkal, že není pro bezvýchodné, dlouhodobé obsazování území. (…) On říkal, že není pro invaze. Taky říkal, pro co je ve svém projevu. Říkal, že je pro specifické údery, preventivní, na výcviková střediska teroristických skupin za použití moderní technologie, např. dronů. A poslední část toho twitteru, kde se říká: „Máme snad bojovat v Somálsku, v Jemenu a v dalších zemích?“ Já bych řekl ano, právě tam musíme bojovat, a právě proto tam i bojujeme. Pan ministr se nechtěně trefil – s výjimkou Senegalu – do výběru států protiteroristické koalice, které 11. září 2014 jmenoval Barack Obama jako hlavní cíle protiteroristické operace."

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Je Miloš Zeman dobrým prezidentem?
46 % 141 hl. Ano 54 % 163 hl. Ne 0 % 0 hl. Nevím

Celkem 304 hlasy

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: