Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 12482  
Sdílet
| Poslat odkaz

Kubice vs. Lessy; Charles Taylor vinen; Anifest 2012

Témata 26. 4. 2012

Kubice vs. Lessy

Kubice vs. LessyVyveďte policii ze současného stavu, nebo oba rezignujte – vzkazují odbory policejnímu prezidentovi Petru Lessymu a ministru vnitra Janu Kubicemu. A premiéra Nečase žádají, aby zasáhl. Situace v policii je podle nich kritická a jejímu zlepšení nenahrává ani fakt, že Lessy i Kubice mají dlouhodobé spory. Ministr vnitra dnes navíc nařídil přezkoumat výběrové řízení na policejního prezidenta. Bylo Lessyho jmenování nezákonné? Nebo se ho ministr vnitra snaží z postu šéfa policistů odstranit? Jak vyřešit problémy uvnitř policie? Diskutovat bude poslanec David Kádner /VV/, poslanec František Bublan /ČSSD/ a poslanec Stanislav Polčák / TOP 09/.

Charles Taylor vinen

Charles Taylor vinenHaagský tribunál vynesl historický verdikt. Vůbec poprvé stihla mezinárodní spravedlnost bývalou hlavu státu. Liberijský exprezident Charles Taylor byl uznán vinným z podílu na zločinech spáchaných povstalci v Sierra Leone. Při občanské válce zemřelo mezi lety 1991 až 2002 přes padesát tisíc lidí. Která obvinění soud Taylorovi prokázal a kdy bude známá výše trestu? S aktuálními informacemi se přihlásí zpravodajka Eva Hrnčířová, která soud sledovala. Případ okomentuje odbornice na mezinárodní právo Kateřina Uhlířová z Masarykovy univerzity. Průběh a příčiny občanské vláky v Libérii vysvětlí afrikanista Vladimír Klíma.

Anifest 2012

Anifest 2012V Teplicích odstartoval jedenáctý ročník festivalu animovaného filmu Anifest. Hlavním tématem přehlídky, které se letos účastní tvůrci z šedesáti šesti zemí, jsou loutky ve filmu. Exkluzivním hostem Událostí, komentářů bude výrazný host festivalu, francouzský animátor a režisér Michel Ocelot.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

31. 7. 2015 — Petr Robejšek, politolog, expert na mezinárodní vztahy, k tomu, jestli zvládne Evropa uprchlíky:

"Co je důležité, je, aby se ty státy, které jsou opravdu ohrožené, chovaly radikálně. To znamená, jasně daly najevo, tudy cesta nevede, a kdyby chtěly mít příklad, tak se mohou podívat do Austrálie, která dává jasně najevo: No way."

31. 7. 2015 — Cyril Svoboda /KDU-ČSL/, bývalý ministr zahraničí, k tomu, jestli zvládne Evropa uprchlíky:

"To nepomine. Migrace začala psát nové dějiny Evropy. Jako po objevení Ameriky se začaly psát nové dějiny světa, tak já myslím, že Evropa teď bude tomuto jevu čelit velmi dlouho, a buď se vzchopí a najde tu sílu, nebo se to rozdrobí mezi jednotlivé státy. A potom to stejně skončí blbě… Toto je asymetrický konflikt, hybridní válka, jsme v ní a je potřeba potápět lodě pašeráku, mafiánů. O tom není pochyb. Problém je, že k tomu nedostaneme nikdy mandát Rady bezpečnosti."

31. 7. 2015 — Petr Robejšek, politolog, expert na mezinárodní vztahy, k tomu, jestli zvládne Evropa uprchlíky:

"Víme z dějin EU, že jedna z jejích vlastností je neschopnost najít jednotná řešení. Ačkoli by to bylo užitečné, tak se nakonec to snažení o jednotu rozpadne do pokusů jednotlivých států v pořadí jejich ohrožení. Ti nejvíce ohrožení se budou nejvíce snažit a nakonec, to je velmi nemilé právě pro evropskou integraci, dojde ke vzájemné rivalitě a přesouvání problémů jinam. Ty tendence už teď vidíme, když se podíváme, jak jedná italská policie nebo řecká policie, když jde o to usnadit cestu běženců směrem na sever."

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Umí Česko pracovat s uprchlíky ze zahraničí?
13 % 7 hl. Ano 83 % 45 hl. Ne 4 % 2 hl. Nevím

Celkem 54 hlasy

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: