Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 11785  
Sdílet
| Poslat odkaz

Kubice vs. Lessy; Charles Taylor vinen; Anifest 2012

Témata 26. 4. 2012

Kubice vs. Lessy

Kubice vs. LessyVyveďte policii ze současného stavu, nebo oba rezignujte – vzkazují odbory policejnímu prezidentovi Petru Lessymu a ministru vnitra Janu Kubicemu. A premiéra Nečase žádají, aby zasáhl. Situace v policii je podle nich kritická a jejímu zlepšení nenahrává ani fakt, že Lessy i Kubice mají dlouhodobé spory. Ministr vnitra dnes navíc nařídil přezkoumat výběrové řízení na policejního prezidenta. Bylo Lessyho jmenování nezákonné? Nebo se ho ministr vnitra snaží z postu šéfa policistů odstranit? Jak vyřešit problémy uvnitř policie? Diskutovat bude poslanec David Kádner /VV/, poslanec František Bublan /ČSSD/ a poslanec Stanislav Polčák / TOP 09/.

Charles Taylor vinen

Charles Taylor vinenHaagský tribunál vynesl historický verdikt. Vůbec poprvé stihla mezinárodní spravedlnost bývalou hlavu státu. Liberijský exprezident Charles Taylor byl uznán vinným z podílu na zločinech spáchaných povstalci v Sierra Leone. Při občanské válce zemřelo mezi lety 1991 až 2002 přes padesát tisíc lidí. Která obvinění soud Taylorovi prokázal a kdy bude známá výše trestu? S aktuálními informacemi se přihlásí zpravodajka Eva Hrnčířová, která soud sledovala. Případ okomentuje odbornice na mezinárodní právo Kateřina Uhlířová z Masarykovy univerzity. Průběh a příčiny občanské vláky v Libérii vysvětlí afrikanista Vladimír Klíma.

Anifest 2012

Anifest 2012V Teplicích odstartoval jedenáctý ročník festivalu animovaného filmu Anifest. Hlavním tématem přehlídky, které se letos účastní tvůrci z šedesáti šesti zemí, jsou loutky ve filmu. Exkluzivním hostem Událostí, komentářů bude výrazný host festivalu, francouzský animátor a režisér Michel Ocelot.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

29. 10. 2014 — Daniel Kroupa, vedoucí katedry politologie a filozofie, Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, o návštěvě Číny prezidentem Milošem Zemanem:

"Miloš Zeman dnes hodil za hlavu lidská práva ve prospěch obchodu s Čínou, postavil se zády k Ukrajině, zemi, která je nám velmi blízká. (…) Mně se zdá, že to je prostě jiný člověk, než kterého jsem znal, a který býval mým přítelem."

29. 10. 2014 — Viktor Fajnberg, bývalý ruský disident, jeden z tzv. osmi statečných, o státních vyznamenáních udělených prezidentem Milošem Zemanem:

"Kdyby nás chtěl vyznamenat (prezident Miloš Zeman), asi bychom stejně nepřišli. Protože přijímat vyznamenání od člověka, jehož blízkým přítelem je Sergej Lavrov (ruský ministr zahraničí), kterému věří raději, je pro nás nepřípustné. Je to dokonce urážka, kdyby člověk takové ocenění dostal."

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2012 – P  ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Souhlasíte s prezidentovým výběrem vyznamenaných osobností?
19 % 51 hl. Ano 79 % 216 hl. Ne 2 % 6 hl. Nevím

Celkem 273 hlasy

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: