Týc za mřížemi; Omezené prezidentské milosti? ; Válka na Vrchním státním zastupitelství; Mezinárodní váhání nad Sýrií; 70 let Hlasu Ameriky

Obsah dílu

Přehrát vše

Řekli v Událostech, komentářích

videoJiří David, výtvarník, o nástupu Romana Týce do vězení
...
video video

Jiří David, výtvarník, o nástupu Romana Týce do vězení

videoPetr Franc, soudce, o nástupu Romana Týce do vězení
...
video video

Petr Franc, soudce, o nástupu Romana Týce do vězení

videoAleksandra Udženija /ODS/, radní hl. m. Prahy, o nástupu Romana Týce do vězení
...
video video

Aleksandra Udženija /ODS/, radní hl. m. Prahy, o nástupu Romana Týce do vězení

» další

Témata 24. 2. 2012

Týc za mřížemi

Týc za mřížemiVýtvarník Roman Týc nastoupil do Pankrácké věznice. Má tam strávit měsíc kvůli tomu, že upravil skla s panáčky na několika desítkách pražských semaforů. Dostal za to pokutu šedesát tisíc, jenže ji nezaplatil. Týcovi přišly vyjádřit podporu desítky lidí – další stovky se za něj postavily prostřednictvím sociálních sítí. Kam až sahá právo na svobodný umělecký projev? Téma pro výtvarníka Jiřího Davida, Petra France ze soudcovské unie a pražskou radní Aleksandru Udženiju /ODS/, která v posledních dnech prohlásila, že ji Týcův projekt oslovil a dokáže si jeho figurky na některých semaforech představit.

videoTýc za mřížemi
...
video video

Týc za mřížemi

Omezené prezidentské milosti?

Omezené prezidentské milosti?Sociální demokraté chtějí navrhnout parlamentu další změnu ústavy týkající se prezidentské funkce. A to omezení pravomocí hlavy státu – konkrétně udělování milostí. Napříště by ji měl podepsat i premiér nebo ministr spravedlnosti. A důvod? Podle opozice jsou některé prezidentské milosti z poslední doby sporné a provází je podezření z korupce. Co na to říká Hrad? A má ČSSD šanci se změnou ústavy uspět? Téma probereme s ředitelem politického odboru prezidentské kanceláře Ladislavem Jaklem a místopředsedou ČSSD Lubomírem Zaorálkem.

videoOmezené prezidentské milosti?
...
video video

Omezené prezidentské milosti?

Válka na Vrchním státním zastupitelství

Válka na Vrchním státním zastupitelstvíNa pražském Vrchním státním zastupitelství to vře. Jeho staronový šéf Vlastimil Rampula podává trestní oznámení na svého předchůdce Stanislava Mečla. Za vším stojí kamerový záznam, na kterém Mečl provází dva lidi budovou vrchního státního zastupitelství a pouští je do kanceláře náměstka Libora Grygárka. Podle Rampuly šlo o neoprávněné vniknutí a vážné narušení bezpečnosti. To ale nejvyšší žalobce Pavel Zeman odmítá s tím, že šlo o akci bezpečnostních složek. A Rampula podle něj vyzradil utajovanou informaci. Co se to na Vrchním státním zastupitelství děje? Rozebereme s komentátorem Respektu Ondřejem Kundrou.

videoVálka na Vrchním státním zastupitelství
...
video video

Válka na Vrchním státním zastupitelství

Mezinárodní váhání nad Sýrií

Mezinárodní váhání nad SýriíJak ukončit násilnosti v Sýrii? Odpověď hledají zástupci arabských zemí, Evropy a Spojených států na mezinárodní konferenci v Tunisku. Chtějí prezidenta Assada donutit k vyhlášení příměří a zastavení krveprolití. Za jedenáct měsíců v zemi zemřelo přes sedm tisíc lidí. Co konkrétního může konference přinést? Přímo do Tunisu se spojíme s naším zvláštním zpravodajem Josefem Pazderkou.

videoMezinárodní váhání nad Sýrií
...
video video

Mezinárodní váhání nad Sýrií

70 let Hlasu Ameriky

70 let Hlasu AmerikyV nesvobodných zemích vzbuzuje naději na změnu, v komunistickém Československu ho poslouchaly až tři miliony lidí. Před sedmdesáti lety vysílal poprvé Hlas Ameriky. Podrobnosti v reportáži.

video70 let Hlasu Ameriky
...
video video

70 let Hlasu Ameriky

Stopáž48 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrMagazín