Dnešní témata: Zastavená ACTA; (Ne)ohrožené dotace; Syrská válka: Trest pro Contadora

Obsah dílu

Přehrát vše

Řekli v Událostech, komentářích

videoPetra Žikovská, ředitelka české pobočky IFPI, komentuje dopady dohody ACTA
...
video video

Petra Žikovská, ředitelka české pobočky IFPI, komentuje dopady dohody ACTA

videoPřemysl Sobotka /ODS/, místopředseda Senátu, komentuje pozastavení ratifikace dohody ACTA vládou
...
video video

Přemysl Sobotka /ODS/, místopředseda Senátu, komentuje pozastavení ratifikace dohody ACTA vládou

videoIvan Bartoš, předseda České pirátské strany, komentuje možné motivace za dohodou ACTA
...
video video

Ivan Bartoš, předseda České pirátské strany, komentuje možné motivace za dohodou ACTA

» další

Témata 6. 2. 2012

Zastavená ACTA

Zastavená ACTADalší trhlina v mezinárodní protipirátské dohodě ACTA. Po Polsku zastavila pod tíhou protestů její ratifikaci i Česká republika. Podle premiéra Nečase musí vláda analyzovat reálné dopady, které by dohoda měla na osobní svobody. Rozhodnutí přitom přišlo jen několik hodin po tom, co hackeři spojovaní s českou buňkou skupiny Anonymus získali a rozeslali novinářům osobní data tisíců členů ODS. Společně s požadavkem, aby vláda postoj k dohodě ACTA přehodnotila. Ustoupila česká vláda vydírání hackerů? Znamená rozhodnutí kabinetu konec smlouvy ACTA v Česku? Zeptáme se místopředsedy senátu Přemysla Sobotky /ODS/, ředitelky české pobočky IFPI Petra Žikovské a předsedy České pirátské strany Ivana Bartoše.

videoZastavená ACTA
...
video video

Zastavená ACTA

(Ne)ohrožené dotace

(Ne)ohrožené dotaceOhrožení desítek miliard z Evropské unie je údajně jen fikce. Ministr školství Dobeš prý o žádném možném zastavení peněz neví a větší problém v čerpání ani nehrozí. Slíbil přitom, že pokud do dubna celou situaci v eurodotacích nevyřeší, odstoupí. Evropští úředníci nicméně tvrdí, že Dobeš nótu o ohrožených dotacích dostal a že je jejich zastavení více než reálné. Za přístup k problému teď ministra kritizuje jak opozice, tak někteří koaliční politici. Exkluzivním hostem Událostí, komentářů bude právě ministr Josef Dobeš /VV/.

video(Ne)ohrožené dotace
...
video video

(Ne)ohrožené dotace

Syrská válka

Syrská válkaKonflikt v Sýrii se každým dalším dnem přibližuje realitě občanské války. Vládní armáda údajně znovu střílela do civilistů ve městě Homs. V jednom z nejsilnějších útoků zemřelo nejméně 50 lidí. Spojené státy kvůli nepokojům uzavřely své velvyslanectví v Damašku a stáhly ze země své diplomaty. Prezident Obama přitom prý stále doufá, že situace v zemi půjde vyřešit bez vnější vojenské intervence. Vypukla v Sýrii v plné míře občanská válka? Odpoví Šádí Shanaáh, analytik Glopolisu.

videoSyrská válka
...
video video

Syrská válka

Trest pro Contadora

Trest pro ContadoraCyklistu Alberta Contadora dohnal jeho dva roky starý dopingový skandál. Španěl přijde o vítězství na Tour de France 2010, při které mu byl pozitivní vzorek odebrán, a několik měsíců nebude závodit. Za Contadora se postavil španělský cyklistický svaz, na trestu naopak trvaly mezinárodní organizace. Rozhodnutí pro něj přitom zřejmě bude mít hlubší následky. Protože závodil i po zveřejnění pozitivního testu, přijde i o další trofeje, včetně loňského vítězství na Giro d’Italia. Je doping normální součástí dnešního cyklistického sportu? Závěrečným hostem Událostí, komentářů bude Kamil Hofman, šéfredaktor časopisu 53x11 a redaktor časopisu Velo.

videoTrest pro Contadora
...
video video

Trest pro Contadora

Stopáž48 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrMagazín