Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 11983  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dnešní témata: Zastavená ACTA; (Ne)ohrožené dotace; Syrská válka: Trest pro Contadora

Témata 6. 2. 2012

Zastavená ACTA

Zastavená ACTADalší trhlina v mezinárodní protipirátské dohodě ACTA. Po Polsku zastavila pod tíhou protestů její ratifikaci i Česká republika. Podle premiéra Nečase musí vláda analyzovat reálné dopady, které by dohoda měla na osobní svobody. Rozhodnutí přitom přišlo jen několik hodin po tom, co hackeři spojovaní s českou buňkou skupiny Anonymus získali a rozeslali novinářům osobní data tisíců členů ODS. Společně s požadavkem, aby vláda postoj k dohodě ACTA přehodnotila. Ustoupila česká vláda vydírání hackerů? Znamená rozhodnutí kabinetu konec smlouvy ACTA v Česku? Zeptáme se místopředsedy senátu Přemysla Sobotky /ODS/, ředitelky české pobočky IFPI Petra Žikovské a předsedy České pirátské strany Ivana Bartoše.

(Ne)ohrožené dotace

(Ne)ohrožené dotaceOhrožení desítek miliard z Evropské unie je údajně jen fikce. Ministr školství Dobeš prý o žádném možném zastavení peněz neví a větší problém v čerpání ani nehrozí. Slíbil přitom, že pokud do dubna celou situaci v eurodotacích nevyřeší, odstoupí. Evropští úředníci nicméně tvrdí, že Dobeš nótu o ohrožených dotacích dostal a že je jejich zastavení více než reálné. Za přístup k problému teď ministra kritizuje jak opozice, tak někteří koaliční politici. Exkluzivním hostem Událostí, komentářů bude právě ministr Josef Dobeš /VV/.

Syrská válka

Syrská válkaKonflikt v Sýrii se každým dalším dnem přibližuje realitě občanské války. Vládní armáda údajně znovu střílela do civilistů ve městě Homs. V jednom z nejsilnějších útoků zemřelo nejméně 50 lidí. Spojené státy kvůli nepokojům uzavřely své velvyslanectví v Damašku a stáhly ze země své diplomaty. Prezident Obama přitom prý stále doufá, že situace v zemi půjde vyřešit bez vnější vojenské intervence. Vypukla v Sýrii v plné míře občanská válka? Odpoví Šádí Shanaáh, analytik Glopolisu.

Trest pro Contadora

Trest pro ContadoraCyklistu Alberta Contadora dohnal jeho dva roky starý dopingový skandál. Španěl přijde o vítězství na Tour de France 2010, při které mu byl pozitivní vzorek odebrán, a několik měsíců nebude závodit. Za Contadora se postavil španělský cyklistický svaz, na trestu naopak trvaly mezinárodní organizace. Rozhodnutí pro něj přitom zřejmě bude mít hlubší následky. Protože závodil i po zveřejnění pozitivního testu, přijde i o další trofeje, včetně loňského vítězství na Giro d’Italia. Je doping normální součástí dnešního cyklistického sportu? Závěrečným hostem Událostí, komentářů bude Kamil Hofman, šéfredaktor časopisu 53x11 a redaktor časopisu Velo.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

23. 1. 2015 — Tomáš Hudeček /nestr./, bývalý primátor Prahy, k možnosti, že by Praha zrušila Opencard a vrátila se k papírovým kuponům na MHD:

Je to zahození všech těch peněz, což na jednu stranu, jak říkám, z ekonomického pohledu prostě utopené peníze jsou utopené peníze. Oni do dneška nemají žádný vztah, prostě je tam někdo vložil a stálo to miliardu a věřím, že bude zavřen ten, kdo to udělal a odsedí si to. Na druhou stranu teď zkrátka tady něco funguje a já jsem měl vždycky ten pocit, že když něco funguje, tak se to má opečovávat, a mám to jaksi vrátit ve stejném stavu.

23. 1. 2015 — Richard Brabec /ANO/, ministr životního prostředí, k otázce prolomení limitů těžby uhlí:

Víc jak dvacet let jsou i ty obce v nejistotě, koneckonců v nejistotě jsou i ti těžaři a jejich zaměstnanci. Mezitím se samozřejmě vystřídala celá řada vlád a prostě neměly tu odvahu o tom rozhodnout. My už ji v každém případě mít musíme, protože ono už to rozhodnutí už nelze příliš odkládat. Právě proto, že ti těžaři v případě ať už jednoho, nebo druhého rozhodnutí budou muset udělat jasné kroky i technické.

23. 1. 2015 — Martin Novotný /ODS/, poslanec a místopředseda strany, k otázce prolomení limitů těžby uhlí:

Já jsem trošku překvapen, jak se ta debata odstartovala. Já jsem spíš předpokládal, že si vláda najde svou vnitřní koaliční shodu a teprve potom přijde s nějakou koncepcí navenek. Já bych se nejvíc bál toho, kdyby to téma opět padlo pod stůl bez odpovědi na otázku jasnou, zda je to potřeba, nebo ne, jenom proto, že se z toho stane zase politikum.

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Je Miloš Zeman dobrým prezidentem?
47 % 98 hl. Ano 53 % 112 hl. Ne 0 % 0 hl. Nevím

Celkem 210 hlasů

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: