Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 11659  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dnešní témata: Zastavená ACTA; (Ne)ohrožené dotace; Syrská válka: Trest pro Contadora

Témata 6. 2. 2012

Zastavená ACTA

Zastavená ACTADalší trhlina v mezinárodní protipirátské dohodě ACTA. Po Polsku zastavila pod tíhou protestů její ratifikaci i Česká republika. Podle premiéra Nečase musí vláda analyzovat reálné dopady, které by dohoda měla na osobní svobody. Rozhodnutí přitom přišlo jen několik hodin po tom, co hackeři spojovaní s českou buňkou skupiny Anonymus získali a rozeslali novinářům osobní data tisíců členů ODS. Společně s požadavkem, aby vláda postoj k dohodě ACTA přehodnotila. Ustoupila česká vláda vydírání hackerů? Znamená rozhodnutí kabinetu konec smlouvy ACTA v Česku? Zeptáme se místopředsedy senátu Přemysla Sobotky /ODS/, ředitelky české pobočky IFPI Petra Žikovské a předsedy České pirátské strany Ivana Bartoše.

(Ne)ohrožené dotace

(Ne)ohrožené dotaceOhrožení desítek miliard z Evropské unie je údajně jen fikce. Ministr školství Dobeš prý o žádném možném zastavení peněz neví a větší problém v čerpání ani nehrozí. Slíbil přitom, že pokud do dubna celou situaci v eurodotacích nevyřeší, odstoupí. Evropští úředníci nicméně tvrdí, že Dobeš nótu o ohrožených dotacích dostal a že je jejich zastavení více než reálné. Za přístup k problému teď ministra kritizuje jak opozice, tak někteří koaliční politici. Exkluzivním hostem Událostí, komentářů bude právě ministr Josef Dobeš /VV/.

Syrská válka

Syrská válkaKonflikt v Sýrii se každým dalším dnem přibližuje realitě občanské války. Vládní armáda údajně znovu střílela do civilistů ve městě Homs. V jednom z nejsilnějších útoků zemřelo nejméně 50 lidí. Spojené státy kvůli nepokojům uzavřely své velvyslanectví v Damašku a stáhly ze země své diplomaty. Prezident Obama přitom prý stále doufá, že situace v zemi půjde vyřešit bez vnější vojenské intervence. Vypukla v Sýrii v plné míře občanská válka? Odpoví Šádí Shanaáh, analytik Glopolisu.

Trest pro Contadora

Trest pro ContadoraCyklistu Alberta Contadora dohnal jeho dva roky starý dopingový skandál. Španěl přijde o vítězství na Tour de France 2010, při které mu byl pozitivní vzorek odebrán, a několik měsíců nebude závodit. Za Contadora se postavil španělský cyklistický svaz, na trestu naopak trvaly mezinárodní organizace. Rozhodnutí pro něj přitom zřejmě bude mít hlubší následky. Protože závodil i po zveřejnění pozitivního testu, přijde i o další trofeje, včetně loňského vítězství na Giro d’Italia. Je doping normální součástí dnešního cyklistického sportu? Závěrečným hostem Událostí, komentářů bude Kamil Hofman, šéfredaktor časopisu 53x11 a redaktor časopisu Velo.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

28. 8. 2014 — Ivan Odilo Štampach, religionista, k zákazu nošení muslimských šátků ve škole::

"Já si myslím, že islám nemá nějaké takové autority, které by mohly něco přikazovat nebo zakazovat. Muslimové nemají žádné faráře nebo biskupy, nebo neomylné náboženské autority, jako někteří křesťané. (..) Bylo by pro ně velmi těžké třeba vůči jejich rodině a přátelům, celé té komunitě, kdyby se nějak zásadně odlišovali."

28. 8. 2014 — Jan Mládek /ČSSD/, ministr průmyslu a obchodu, k obchodování mezi Českem a Čínou::

"Já si nemyslím, že zrovna já jednám s lidmi, kteří mají na rukou krev. (...) Tady je to pořád pokládáno tak, že tím, že se dělá byznys, tak se porušují lidská práva. Většina demokratických režimů byla spíše otevřena tím, že se otevřela světu, začala výměna. A to já myslím, že je to nejdůležitější. Lidi, kteří žijou v zemích, kde není demokracie, tak potřebují vidět nějaké vzory – pozitivní nebo negativní. Čili my potřebujeme výměnu lidí. Proto se taky snažíme o rozvoj turistiky. "

28. 8. 2014 — František Laudát /TOP 09/, místopředseda hospodářského výboru PS, k otevírání obchodu mezi Českem a Čínou::

"Já nejsem proti tomu, abychom s Čínou spolupracovali ekonomicky, firmy by si ale měly být vědomé jistých rizik, které to přináší. Čína je známá masivním kopírováním autorských práv, kopírováním věcí, takže každý by měl být velice obezřetný. (…) Nevím, jak se jedná našim současným ministrům s lidmi, kteří mají doma na rukou krev."

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2012 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Jsou ekonomické zájmy Česka přednější než dodržování lidských práv v Číně?
52 % 88 hl. Ano 46 % 77 hl. Ne 2 % 4 hl. Nevím

Celkem 169 hlasů

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: