Dnešní témata: Nemocnice bez dotace; Nepříčetný Breivik; Vysušená Evropa; Kontroverzní Nevěstinec v Praze

Obsah dílu

Přehrát vše

Řekli v Událostech, komentářích

videoAlena Dernerová /nez. za Severočeši.cz/, senátorka, o nákupech techniky v Krajské zdravotní
...
video video

Alena Dernerová /nez. za Severočeši.cz/, senátorka, o nákupech techniky v Krajské zdravotní

videoRadek Scherfer, předseda představenstva Krajské zdravotní, k nákupu údajně předražených přístrojů
...
video video

Radek Scherfer, předseda představenstva Krajské zdravotní, k nákupu údajně předražených přístrojů

videoPetr Holub, redaktor Aktuálně.cz, k nákupu údajně předražených přístrojů v Krajské zdravotní
...
video video

Petr Holub, redaktor Aktuálně.cz, k nákupu údajně předražených přístrojů v Krajské zdravotní

» další

Témata 29. 11. 2011

Nemocnice bez dotace

Nemocnice bez dotaceÚstecká Krajská zdravotní musí vrátit téměř půlmiliardovou dotaci na nákup zdravotních přístrojů. Podle nedávného auditu byla technika předražená a Evropská komise ji nehodlá proplácet. Vedení zdravotnického holdingu se ale brání. Údajně všechno proběhlo podle pravidel a získávání dotací koordinovala Krajská zdravotní s Regionální radou soudržnosti Severozápad. Ta má na čerpání evropských peněz dohlížet. Proč nikdo chyby neodhalil dřív? Jaká je reálná hodnota nakoupené techniky? A hrozí kvůli rozhodnutí Evropské komise omezení zdravotní péče na Ústecku? Hosty Událostí, komentářů budou senátorka za hnutí Severočeši.cz Alena Dernerová a předseda představenstva Krajské zdravotní Radek Scherfer. Proč nakupovala Krajská zdravotní předražené přístroje? A kdo by za to měl nést odpovědnost? Otázky rozebereme s redaktorem portálu Aktualne.cz Petrem Holubem.

videoNemocnice bez dotace
...
video video

Nemocnice bez dotace

Nepříčetný Breivik

Nepříčetný BreivikAndres Breivik byl při červencových útocích v Norsku nepříčetný a za vraždu 77 lidí nenese trestní odpovědnost. To je závěr komise, která útočníka 36 hodin vyslýchala. Podle psychiatrů trpí dvaatřicetiletý vrah paranoidní schizofrenií, a proto by měl místo do vězení zamířit do psychiatrické léčebny. Pokud znalecký posudek uzná i soud, mohl by Breivik v ústavu strávit zbytek života. V opačném případě zůstane nanejvýš 21 let ve vězení. Jak soud nakonec rozhodne? Je pro Breivika doživotní léčba vhodnější než standardní kriminál? Co je lepší pro společnost? A jak na zprávu o útočníkově nepříčetnosti reagují Norové? Odpovídat budou spolupracovník ČT v Norsku Yngvar Brenna a psychiatr z Psychiatrického centra Praha Cyril Höschl.

videoNepříčetný Breivik
...
video video

Nepříčetný Breivik

Vysušená Evropa

Vysušená EvropaStarý kontinent trápí nejsušší listopad za 200 let a problémy se suchem hlásí i Česko. Zemědělci mluví o špatné úrodě, loďaři si stěžují na nedostatečný průtok řek a provozovatelé skiareálů přesouvají začátek lyžařské sezóny. Proč je Evropa na suchu? A kdy se dočká sněhové nadílky? Rozebereme v reportáži.

videoVysušená Evropa
...
video video

Vysušená Evropa

Kontroverzní Nevěstinec v Praze

Kontroverzní Nevěstinec v PrazeV Praze vrcholí přehlídka současného francouzského filmu. Jedním z největších hitů festivalu je předpremiéra snímku Nevěstinec. Film, který v Cannes bojoval o Zlatou palmu, přilákal za první dva týdny do francouzských kin přes 200 tisíc diváků. V Česku ho uvede sám režisér. Proč točil o životě ve vykřičených domech z konce 19. století? A jak se téma promítá do současnosti? Hostem Událostí, komentářů bude režisér filmu Nevěstinec Bertrand Bonello.

videoKontroverzní Nevěstinec v Praze
...
video video

Kontroverzní Nevěstinec v Praze

Stopáž48 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrMagazín