Události, komentáře

12597 hlasů

Dnešní témata: Nemocnice bez dotace; Nepříčetný Breivik; Vysušená Evropa; Kontroverzní Nevěstinec v Praze

Obsah dílu

Přehrát vše

Témata 29. 11. 2011

Nemocnice bez dotace

Nemocnice bez dotaceÚstecká Krajská zdravotní musí vrátit téměř půlmiliardovou dotaci na nákup zdravotních přístrojů. Podle nedávného auditu byla technika předražená a Evropská komise ji nehodlá proplácet. Vedení zdravotnického holdingu se ale brání. Údajně všechno proběhlo podle pravidel a získávání dotací koordinovala Krajská zdravotní s Regionální radou soudržnosti Severozápad. Ta má na čerpání evropských peněz dohlížet. Proč nikdo chyby neodhalil dřív? Jaká je reálná hodnota nakoupené techniky? A hrozí kvůli rozhodnutí Evropské komise omezení zdravotní péče na Ústecku? Hosty Událostí, komentářů budou senátorka za hnutí Severočeši.cz Alena Dernerová a předseda představenstva Krajské zdravotní Radek Scherfer. Proč nakupovala Krajská zdravotní předražené přístroje? A kdo by za to měl nést odpovědnost? Otázky rozebereme s redaktorem portálu Aktualne.cz Petrem Holubem.

videoNemocnice bez dotace
...
video video

Nemocnice bez dotace

Nepříčetný Breivik

Nepříčetný BreivikAndres Breivik byl při červencových útocích v Norsku nepříčetný a za vraždu 77 lidí nenese trestní odpovědnost. To je závěr komise, která útočníka 36 hodin vyslýchala. Podle psychiatrů trpí dvaatřicetiletý vrah paranoidní schizofrenií, a proto by měl místo do vězení zamířit do psychiatrické léčebny. Pokud znalecký posudek uzná i soud, mohl by Breivik v ústavu strávit zbytek života. V opačném případě zůstane nanejvýš 21 let ve vězení. Jak soud nakonec rozhodne? Je pro Breivika doživotní léčba vhodnější než standardní kriminál? Co je lepší pro společnost? A jak na zprávu o útočníkově nepříčetnosti reagují Norové? Odpovídat budou spolupracovník ČT v Norsku Yngvar Brenna a psychiatr z Psychiatrického centra Praha Cyril Höschl.

videoNepříčetný Breivik
...
video video

Nepříčetný Breivik

Vysušená Evropa

Vysušená EvropaStarý kontinent trápí nejsušší listopad za 200 let a problémy se suchem hlásí i Česko. Zemědělci mluví o špatné úrodě, loďaři si stěžují na nedostatečný průtok řek a provozovatelé skiareálů přesouvají začátek lyžařské sezóny. Proč je Evropa na suchu? A kdy se dočká sněhové nadílky? Rozebereme v reportáži.

videoVysušená Evropa
...
video video

Vysušená Evropa

Kontroverzní Nevěstinec v Praze

Kontroverzní Nevěstinec v PrazeV Praze vrcholí přehlídka současného francouzského filmu. Jedním z největších hitů festivalu je předpremiéra snímku Nevěstinec. Film, který v Cannes bojoval o Zlatou palmu, přilákal za první dva týdny do francouzských kin přes 200 tisíc diváků. V Česku ho uvede sám režisér. Proč točil o životě ve vykřičených domech z konce 19. století? A jak se téma promítá do současnosti? Hostem Událostí, komentářů bude režisér filmu Nevěstinec Bertrand Bonello.

videoKontroverzní Nevěstinec v Praze
...
video video

Kontroverzní Nevěstinec v Praze

Stopáž48 minut
Rok výroby 2011
 P  ST
ŽánrMagazín

Řekli v Událostech, komentářích

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz