Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 11657  
Sdílet
| Poslat odkaz

Témata: Kdo povládne Praze? ; Demise egyptské vlády; Půlstoletí transplantace ledvin; Reynkovo životní dílo

Témata 22. 11. 2011

Kdo povládne Praze?

Kdo povládne Praze?S krachem stávající pražské koalice ODS-ČSSD přichází nová kola horečných vyjednávání. Ve hře je vedle vládnoucích stran dosud opoziční TOP09. A zaznívají také další spekulace, proč se koalice rozpadla. Podle primátora Svobody /ODS/ může za rozpadem stát miliardová zakázka na úklid Prahy. ČSSD za odchodem ODS z koalice vidí boje mezi pražskými občanskými demokraty. S jakými požadavky půjde do vyjednávání TOP09? Bude chtít křeslo primátora pro Zdeňka Tůmu? Zeptáme se 1. místopředsedy pražské TOP 09 Daniela Korteho. Situaci na pražském magistrátu okomentují Kateřina Eliášová z Hospodářských novin a Daniel Kaiser z Lidových novin.

Demise egyptské vlády

Demise egyptské vládyEgyptská armáda, která zemi dočasně vládne, přijala demisi současné vlády. Ta se rozhodla odejít pod nátlakem nekončících protestů nespokojených Egypťanů. Situace v ulicích se ale nezklidňuje, bezpečnostní složky proti demonstrujícím použily slzný plyn a gumové projektily. Ustupuje armáda tlaku z ulice? Nebo se dají čekat další násilné střety? Rozebereme s analytikem Šádím Shanaáhem.

Půlstoletí transplantace ledvin

Půlstoletí transplantace ledvinPůl století uběhlo od první transplantace ledviny v Československu. První příjemkyně ale po 16 dnech zemřela na infekci. Od té doby se z transplantací ledvin stal téměř rutinní zákrok. Co vše se za padesát let v tomto oboru změnilo? Na jaké úrovni je v transplantaci orgánů Česká republika? Téma pro Ondřeje Viklického, přednostu Kliniky nefrologie IKEM.

Reynkovo životní dílo

Reynkovo životní díloCeloživotní dílo Bohuslava Reynka pod jednou střechou. Výstavu českého grafika, malíře, básníka a překladatele připravili kurátoři v pražském Domě U Kamenného zvonu. O umělci i jeho díle budeme mluvit s historikem umění Jiřím Šerých.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

20. 8. 2014 — Adam Černý, předseda Syndikátu novinářů ČR o vraždě novináře Jamese Foleyho:

"Zavražděný novinář, nikoli popravený – poprava bývá po nějakém soudu –, má na sobě oranžový oděv, který má připomínat oděv věznů na Guantánamu. Je to tedy jasný vzkaz Americe, tak se to celé i jmenuje. A pak je tam snaha zastrašit, že takhle bude naloženo se všemi odpůrci. Nejenom s lidmi ze Západu, ale třeba i s Iráčany, které Islámský stát přistihne, a kteří nechtějí přistoupit na jejich způsob vyznávání islámu."

20. 8. 2014 — Petr Pelikán, arabista, islamista o vraždě novináře Jamese Foleyho:

"Od té doby, co v každém mobilu je kamera, a od té doby, co jsou sociální sítě, a internet je přístupný, tak opravdu těchto videí je spousta. Ale nikdo si jich u nás nevšímá, protože se tam vraždí mezi sebou. Tohoto případu si Západ všiml, protože jde o Američana a novináře."

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2011 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Mělo by být podle Vás šíření videa s popravou amerického novináře Jamese Foleyho blokováno?
55 % 57 hl. Ano 43 % 45 hl. Ne 2 % 2 hl. Nevím

Celkem 104 hlasy

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: