Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 12482  
Sdílet
| Poslat odkaz

Témata: Kdo povládne Praze? ; Demise egyptské vlády; Půlstoletí transplantace ledvin; Reynkovo životní dílo

Témata 22. 11. 2011

Kdo povládne Praze?

Kdo povládne Praze?S krachem stávající pražské koalice ODS-ČSSD přichází nová kola horečných vyjednávání. Ve hře je vedle vládnoucích stran dosud opoziční TOP09. A zaznívají také další spekulace, proč se koalice rozpadla. Podle primátora Svobody /ODS/ může za rozpadem stát miliardová zakázka na úklid Prahy. ČSSD za odchodem ODS z koalice vidí boje mezi pražskými občanskými demokraty. S jakými požadavky půjde do vyjednávání TOP09? Bude chtít křeslo primátora pro Zdeňka Tůmu? Zeptáme se 1. místopředsedy pražské TOP 09 Daniela Korteho. Situaci na pražském magistrátu okomentují Kateřina Eliášová z Hospodářských novin a Daniel Kaiser z Lidových novin.

Demise egyptské vlády

Demise egyptské vládyEgyptská armáda, která zemi dočasně vládne, přijala demisi současné vlády. Ta se rozhodla odejít pod nátlakem nekončících protestů nespokojených Egypťanů. Situace v ulicích se ale nezklidňuje, bezpečnostní složky proti demonstrujícím použily slzný plyn a gumové projektily. Ustupuje armáda tlaku z ulice? Nebo se dají čekat další násilné střety? Rozebereme s analytikem Šádím Shanaáhem.

Půlstoletí transplantace ledvin

Půlstoletí transplantace ledvinPůl století uběhlo od první transplantace ledviny v Československu. První příjemkyně ale po 16 dnech zemřela na infekci. Od té doby se z transplantací ledvin stal téměř rutinní zákrok. Co vše se za padesát let v tomto oboru změnilo? Na jaké úrovni je v transplantaci orgánů Česká republika? Téma pro Ondřeje Viklického, přednostu Kliniky nefrologie IKEM.

Reynkovo životní dílo

Reynkovo životní díloCeloživotní dílo Bohuslava Reynka pod jednou střechou. Výstavu českého grafika, malíře, básníka a překladatele připravili kurátoři v pražském Domě U Kamenného zvonu. O umělci i jeho díle budeme mluvit s historikem umění Jiřím Šerých.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

31. 7. 2015 — Petr Robejšek, politolog, expert na mezinárodní vztahy, k tomu, jestli zvládne Evropa uprchlíky:

"Co je důležité, je, aby se ty státy, které jsou opravdu ohrožené, chovaly radikálně. To znamená, jasně daly najevo, tudy cesta nevede, a kdyby chtěly mít příklad, tak se mohou podívat do Austrálie, která dává jasně najevo: No way."

31. 7. 2015 — Cyril Svoboda /KDU-ČSL/, bývalý ministr zahraničí, k tomu, jestli zvládne Evropa uprchlíky:

"To nepomine. Migrace začala psát nové dějiny Evropy. Jako po objevení Ameriky se začaly psát nové dějiny světa, tak já myslím, že Evropa teď bude tomuto jevu čelit velmi dlouho, a buď se vzchopí a najde tu sílu, nebo se to rozdrobí mezi jednotlivé státy. A potom to stejně skončí blbě… Toto je asymetrický konflikt, hybridní válka, jsme v ní a je potřeba potápět lodě pašeráku, mafiánů. O tom není pochyb. Problém je, že k tomu nedostaneme nikdy mandát Rady bezpečnosti."

31. 7. 2015 — Petr Robejšek, politolog, expert na mezinárodní vztahy, k tomu, jestli zvládne Evropa uprchlíky:

"Víme z dějin EU, že jedna z jejích vlastností je neschopnost najít jednotná řešení. Ačkoli by to bylo užitečné, tak se nakonec to snažení o jednotu rozpadne do pokusů jednotlivých států v pořadí jejich ohrožení. Ti nejvíce ohrožení se budou nejvíce snažit a nakonec, to je velmi nemilé právě pro evropskou integraci, dojde ke vzájemné rivalitě a přesouvání problémů jinam. Ty tendence už teď vidíme, když se podíváme, jak jedná italská policie nebo řecká policie, když jde o to usnadit cestu běženců směrem na sever."

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2011 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Umí Česko pracovat s uprchlíky ze zahraničí?
13 % 12 hl. Ano 81 % 77 hl. Ne 6 % 6 hl. Nevím

Celkem 95 hlasů

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: