Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 11600  
Sdílet
| Poslat odkaz

Témata: Kdo povládne Praze? ; Demise egyptské vlády; Půlstoletí transplantace ledvin; Reynkovo životní dílo

Témata 22. 11. 2011

Kdo povládne Praze?

Kdo povládne Praze?S krachem stávající pražské koalice ODS-ČSSD přichází nová kola horečných vyjednávání. Ve hře je vedle vládnoucích stran dosud opoziční TOP09. A zaznívají také další spekulace, proč se koalice rozpadla. Podle primátora Svobody /ODS/ může za rozpadem stát miliardová zakázka na úklid Prahy. ČSSD za odchodem ODS z koalice vidí boje mezi pražskými občanskými demokraty. S jakými požadavky půjde do vyjednávání TOP09? Bude chtít křeslo primátora pro Zdeňka Tůmu? Zeptáme se 1. místopředsedy pražské TOP 09 Daniela Korteho. Situaci na pražském magistrátu okomentují Kateřina Eliášová z Hospodářských novin a Daniel Kaiser z Lidových novin.

Demise egyptské vlády

Demise egyptské vládyEgyptská armáda, která zemi dočasně vládne, přijala demisi současné vlády. Ta se rozhodla odejít pod nátlakem nekončících protestů nespokojených Egypťanů. Situace v ulicích se ale nezklidňuje, bezpečnostní složky proti demonstrujícím použily slzný plyn a gumové projektily. Ustupuje armáda tlaku z ulice? Nebo se dají čekat další násilné střety? Rozebereme s analytikem Šádím Shanaáhem.

Půlstoletí transplantace ledvin

Půlstoletí transplantace ledvinPůl století uběhlo od první transplantace ledviny v Československu. První příjemkyně ale po 16 dnech zemřela na infekci. Od té doby se z transplantací ledvin stal téměř rutinní zákrok. Co vše se za padesát let v tomto oboru změnilo? Na jaké úrovni je v transplantaci orgánů Česká republika? Téma pro Ondřeje Viklického, přednostu Kliniky nefrologie IKEM.

Reynkovo životní dílo

Reynkovo životní díloCeloživotní dílo Bohuslava Reynka pod jednou střechou. Výstavu českého grafika, malíře, básníka a překladatele připravili kurátoři v pražském Domě U Kamenného zvonu. O umělci i jeho díle budeme mluvit s historikem umění Jiřím Šerých.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

25. 7. 2014 — Zdeněk Zbořil, politolog, k pokusu ČSSD prosadit v nepřítomnosti opozice možnost rozhodovat o zákonech i v úterý a čtvrtek:

"Samozřejmě byl to faul, ale takových faulů už jsme zažili spoustu v Poslanecké sněmovně."

25. 7. 2014 — Ladislav Šincl /ČSSD/, poslanec, k tomu, jak zpochybnil hlasování o snížení spotřební daně na pohonné hmoty:

"Já jsem pro to nechtěl hlasovat, ale protože jsem se připravoval na další sněmovní tisk, který hned následoval. To byl sněmovní tisk 208, který byl taky o spotřební dani, a bylo tam 23 pozměňovacích návrhů, tak proto jsem se soustředil v té dané chvíli na tyto dané pozměňovací návrhy a paradoxně jsem to opravdu přitom hlasování spletl, protože jsem nedával prostě pozor."

25. 7. 2014 — František Laudát /TOP 09/, poslanec, ke zpochybněnému hlasování o snížení spotřební daně na pohonné hmoty:

"V politice občas ujede část klubu, vzbouří se apod. a pak se musí najít někdo, kdo se obětuje a vlastně ten proces znovu vrátí do hry. Já se domnívám, že tentokrát volba padla na kolegu Šincla a takto ho, s prominutím, týrat, není skoro důstojné. On to prostě vzal na sebe."

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2011 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Schvalujete postup koalice při opakovaném hlasování?
28 % 35 hl. Ano 63 % 79 hl. Ne 9 % 11 hl. Nevím

Celkem 125 hlasů

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: