Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 11703  
Sdílet
| Poslat odkaz

Témata: Kdo povládne Praze? ; Demise egyptské vlády; Půlstoletí transplantace ledvin; Reynkovo životní dílo

Témata 22. 11. 2011

Kdo povládne Praze?

Kdo povládne Praze?S krachem stávající pražské koalice ODS-ČSSD přichází nová kola horečných vyjednávání. Ve hře je vedle vládnoucích stran dosud opoziční TOP09. A zaznívají také další spekulace, proč se koalice rozpadla. Podle primátora Svobody /ODS/ může za rozpadem stát miliardová zakázka na úklid Prahy. ČSSD za odchodem ODS z koalice vidí boje mezi pražskými občanskými demokraty. S jakými požadavky půjde do vyjednávání TOP09? Bude chtít křeslo primátora pro Zdeňka Tůmu? Zeptáme se 1. místopředsedy pražské TOP 09 Daniela Korteho. Situaci na pražském magistrátu okomentují Kateřina Eliášová z Hospodářských novin a Daniel Kaiser z Lidových novin.

Demise egyptské vlády

Demise egyptské vládyEgyptská armáda, která zemi dočasně vládne, přijala demisi současné vlády. Ta se rozhodla odejít pod nátlakem nekončících protestů nespokojených Egypťanů. Situace v ulicích se ale nezklidňuje, bezpečnostní složky proti demonstrujícím použily slzný plyn a gumové projektily. Ustupuje armáda tlaku z ulice? Nebo se dají čekat další násilné střety? Rozebereme s analytikem Šádím Shanaáhem.

Půlstoletí transplantace ledvin

Půlstoletí transplantace ledvinPůl století uběhlo od první transplantace ledviny v Československu. První příjemkyně ale po 16 dnech zemřela na infekci. Od té doby se z transplantací ledvin stal téměř rutinní zákrok. Co vše se za padesát let v tomto oboru změnilo? Na jaké úrovni je v transplantaci orgánů Česká republika? Téma pro Ondřeje Viklického, přednostu Kliniky nefrologie IKEM.

Reynkovo životní dílo

Reynkovo životní díloCeloživotní dílo Bohuslava Reynka pod jednou střechou. Výstavu českého grafika, malíře, básníka a překladatele připravili kurátoři v pražském Domě U Kamenného zvonu. O umělci i jeho díle budeme mluvit s historikem umění Jiřím Šerých.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

17. 9. 2014 — Miroslav Kalousek /TOP 09/, místopředseda strany, k tomu, zda slova o komunistických fízlech patří do Poslanecké sněmovny:

Patří zvláště do sněmovny v okamžiku, kdy řada komunistických fízlů, a to teď myslím mlátičky ze speciálního útvaru a ze státní bezpečnosti, patří do sněmovny zvláště dnes, kdy řada komunistických fízlů obsazuje významné pozice v Policii České republiky a některé máme dokonce i ve sněmovně. Já si myslím, že v takovém okamžiku máme pojmenovat věc pravým jménem.

17. 9. 2014 — Jan Volný /ANO/, místopředseda rozpočtového výboru sněmovny, k tomu, že poslanci rozhodovali apoliticky, když nařídili Miroslavu Kalouskovi, aby se omluvil poslanci Zdeňku Ondráčkovi:

To je o kultuře projevu a že by takhle určitě vypadat neměla. Napadat imunitní výbor, je to svébytný orgán Poslanecké sněmovny, nepočítejme, že tam je základ, že tam má opozice nebo koalice. Já si myslím, že to vyhodnocovali pragmaticky a vyhodnocovali to z pohledu etiky a kultury projevu.

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2011 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Rozumíte Skotům, kteří se chtějí odtrhnout od Velké Británie?
71 % 17 hl. Ano 29 % 7 hl. Ne 0 % 0 hl. Nevím

Celkem 24 hlasy

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: