Události, komentáře

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 12227  
Sdílet
| Poslat odkaz

Témata: Kdo povládne Praze? ; Demise egyptské vlády; Půlstoletí transplantace ledvin; Reynkovo životní dílo

Témata 22. 11. 2011

Kdo povládne Praze?

Kdo povládne Praze?S krachem stávající pražské koalice ODS-ČSSD přichází nová kola horečných vyjednávání. Ve hře je vedle vládnoucích stran dosud opoziční TOP09. A zaznívají také další spekulace, proč se koalice rozpadla. Podle primátora Svobody /ODS/ může za rozpadem stát miliardová zakázka na úklid Prahy. ČSSD za odchodem ODS z koalice vidí boje mezi pražskými občanskými demokraty. S jakými požadavky půjde do vyjednávání TOP09? Bude chtít křeslo primátora pro Zdeňka Tůmu? Zeptáme se 1. místopředsedy pražské TOP 09 Daniela Korteho. Situaci na pražském magistrátu okomentují Kateřina Eliášová z Hospodářských novin a Daniel Kaiser z Lidových novin.

Demise egyptské vlády

Demise egyptské vládyEgyptská armáda, která zemi dočasně vládne, přijala demisi současné vlády. Ta se rozhodla odejít pod nátlakem nekončících protestů nespokojených Egypťanů. Situace v ulicích se ale nezklidňuje, bezpečnostní složky proti demonstrujícím použily slzný plyn a gumové projektily. Ustupuje armáda tlaku z ulice? Nebo se dají čekat další násilné střety? Rozebereme s analytikem Šádím Shanaáhem.

Půlstoletí transplantace ledvin

Půlstoletí transplantace ledvinPůl století uběhlo od první transplantace ledviny v Československu. První příjemkyně ale po 16 dnech zemřela na infekci. Od té doby se z transplantací ledvin stal téměř rutinní zákrok. Co vše se za padesát let v tomto oboru změnilo? Na jaké úrovni je v transplantaci orgánů Česká republika? Téma pro Ondřeje Viklického, přednostu Kliniky nefrologie IKEM.

Reynkovo životní dílo

Reynkovo životní díloCeloživotní dílo Bohuslava Reynka pod jednou střechou. Výstavu českého grafika, malíře, básníka a překladatele připravili kurátoři v pražském Domě U Kamenného zvonu. O umělci i jeho díle budeme mluvit s historikem umění Jiřím Šerých.

Tuto část pořadu nelze v současné době přehrát. » Videoarchiv

Řekli v Událostech, komentářích

17. 4. 2015 — Bohumil Doležal, politolog, k aktuální politické situaci:

„Tady je problém že se rozkládají všechny standardní politické strany od prava do leva. Že to pravolevé hledisko ztrácí smysl a místo toho přícházejí ke slovu neurčité populistické útvary, což začalo kdysi dávno, tedy mimo jiné taky hnutím STAN. V současné době tady ovšem jednoznačně dominuje ANO. Já si myslím, že tenhle vývoj je hrozně neblahý.“

17. 4. 2015 — Jaroslav Faltýnek /ANO/, 1. místopředseda hnutí, k možné spolupráci s hnutím STAN:

„Vím, že v regionech je to víc o lidech než o programech. (…) Nikdy jsem neslyšel ze strany STAN nějaké ideologické vize a ideologické boje a hádky, ani ve sněmovně. My se snažíme prosazovat dobrá nebo špatná řešení a podobně to dělají i Starostové a nezávislí, kteří jsou vlastně nejblíž lidem na komunální úrovni.“

17. 4. 2015 — Petr Gazdík /STAN/, 1. místopředseda strany, k možné spolupráci s dalšími stranami po roce 2017:

„Vybereme si podle toho, kdo bude prosazovat náš program, a myslím, že to tak dělá každá politická strana. Cílem sdružování v politických stranách má být podle ústavy má být prosazování programu. A my jako Starostové a nezávislí takoví jsme.“

» další

O pořadu

Analytický pořad redakce zpravodajství, který každý všední den mapuje dění u nás i za hranicemi Česka. Politika, business, kultura, trendy, někdy i sport – události, kterými žije celá společnost, rozebíráme bezprostředně s jejich aktéry, experty i našimi korespondenty v telemostech z celého světa.

Premiéra každý všední den od 22.00 hodin na ČT24

E-mail: uk@ceskatelevize.cz

Stopáž: 48 minut – Rok výroby: 2011 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další díly ve vysílání
VÁŠ NÁZOR
Mělo by Česko přijímat více uprchlíků?
13 % 20 hl. Ano 86 % 132 hl. Ne 1 % 2 hl. Nevím

Celkem 154 hlasy

Novinky k pořadu

Upozornění na novinky k tomuto pořadu si přeji zasílat na e-mail: