Dnešní témata: Krach pražské koalice; VZP posílí v IZIPU; Spása pro Španělsko? ; Neklidný Egypt; Pokuta pro fotbalisty

Obsah dílu

Přehrát vše
Řekli v Událostech, komentářích

Karel Březina /ČSSD/, 1. náměstek primátora hl. m. Prahy, k rozpadu pražské koalice ODS a ČSSD

"Pro nás jako pro sociální demokraty bylo toto rozhodnutí velmi překvapivé, protože ještě dnes během dne probíhala jednání tzv. K4, kde byl přítomen pan primátor, ... nic nenaznačili na tomto jednání. Žádný signál neproběhl. Pak zasedal finanční výbor, ani zde, a byla tam celá řada členů ODS, nepadla žádná zmínka, že by byl nějaký problém v koalici, nota bene že by došlo k vypovězení koaliční smlouvy."


Řekli v Událostech, komentářích

František Laudát /TOP09/, předseda pražské TOP09, ke krachu pražské koalice ODS a ČSSD

"V tuhle chvíli nechávám otevřené všechny možnosti, budeme konzultovat s oběma stranami ODS i ČSSD. ... Máme v zastupitelstvu nejvíce zastupitelů, nemůžeme říct, nás se to netýká. Situace nastala a my do ní vstoupíme. Priorita je v mravní, morální stránce, než otázka primátora. Známe situaci v pražské ODS, a pokud vím, tak i v zastupitelském klubu jsou svým způsobem dvě frakce. Je otázka, jak by ODS fungovala jako jednotná strana."


Řekli v Událostech, komentářích

Boris Šťastný /ODS/, předseda pražské ODS, ke krachu pražské koalice ODS a ČSSD

"Nestalo se nic takového, že by jedna strana na druhou dělala podraz. Ale nefunkčnosti se stupňovaly a stupňovaly a vše se vyhrotilo rozhodnutím regionální rady. Já to pokládám za konec stávající koalice se sociálními demokraty. Primátor Svoboda /ODS/ hlasoval jako všichni ostatní, tzn. všech 24 z 24 delegátů jednotlivých oblastí podpořilo můj návrh."


Stopáž48 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrMagazín